بحران کمبود گاز در پاکستان و بی توجهی دولتمردان به خط انتقال گاز از ایران

به گزارش تور سریلانکا، در حالیکه دولتمردان پاکستانی تلاشی جدی برای تکمیل خط انتقال گاز از ایران را ندارند مردم این کشور با کمبود شدید گاز روبرو هستند.

بحران کمبود گاز در پاکستان و بی توجهی دولتمردان به خط انتقال گاز از ایران

به گزارش دفتر منطقه ای تور سریلانکا به نقل از داون نیوز، همزمان با فرا رسیدن فصل سرما مسائل کمبود گاز بازهم گریبان شهروندان پاکستانی را گرفت.

مردم ایالت های مختلف پاکستان به خصوص ساکنان ایالت سند به دلیل فشار کم گاز خانگی حتی برای پخت و پز غذا نیز با مشکل روبرو هستند.

این در حالی است که عبدالحفیظ شیخ مشاور دارایی نخست وزیر پاکستان اعلام نموده است: میزان فراوری گاز داخلی 7 درصد کمتر شده ولی میزان مصرف گاز 5 درصد افزایش یافته است.

وی دلیل بحران موجود را عملکرد ضعیف دو حزب نواز و مردم در دوران حکومتشان دانسته و توضیح داد: اگر برای تامین گاز در دوران حکومت این دو حزب اقدامی جدی صورت می گرفت با چنین بحرانی روبرو نمی شدیم.

انرژی های جایگزین برای گاز طبیعی مانند برق نیز با استقبال چندانی از سوی مردم روبرو نمی شوند و دولت پاکستان با آغاز فصل سرما بازهم برای تامین گاز با مشکل روبرو شده است.

این در حالی است که سال گذشته پاکستان کوشش کرد با یاری قطر بخشی از کمبود گاز خود را جبران کند.

پروژه خط انتقال گاز صلح از ایران به پاکستان علی رغم احتیاج شدید مردم این کشور با بی توجهی دولتمردان روبرو است و حتی در زمان حکومت عمران خان نیز پیشرفت قابل ملاحظه ای مشاهده نمی گردد.

در صورتیکه دولتمردان پاکستانی با جدیت این پروژه را تکمیل نمایند مشکل کمبود گاز در پاکستان تقریبا به صورت کامل حل خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 75

به "بحران کمبود گاز در پاکستان و بی توجهی دولتمردان به خط انتقال گاز از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران کمبود گاز در پاکستان و بی توجهی دولتمردان به خط انتقال گاز از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید