اخبار صنعت

ساخت دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا بدون تولید گاز مضر

محققان دانشگاه کاشان در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، پیروز به ساخت دستگاهی پیشرفته برای تصفیه و ضدعفونی هوا بدون تولید هیچ گونه گاز مضری شدند.

9 آبان 1399

بورس تا زمستان بیمه شد! ، تبعات برگشت بورس برای اقتصاد

خبرنگاران : بازار سهام برای صعود روی دو بال حساب نموده است اما در جهت پرواز سه ریسک وجود دارد که اگر پیش روی حرکت شاخص قرار گیرد می تواند از فرایند رشد بکاهد.

7 آبان 1399

نمایشگاه کتاب فرانکفورت غیرحضوری برگزار می گردد

بخش فیزیکی و حضوری سال جاری نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت به دلیل محدودیت های سفر ناشی از بیماری همه گیر کرونا لغو شد.

5 آبان 1399

سیارک ها نابودگر های زمین، فرازمینی ها وجود دارند؟

عضو شورای علمی مرکز آموزش نجوم ادیب گفت: عمده ترین عوامل بیرونی و خطرناک که موجب نابودی زمین می گردد در درجه اول سیارک ها و درجه دوم دنباله دار ها هستند.

3 آبان 1399

تحصیل پزشکی در کانادا

برترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته پزشکی در کانادامواردی همچون سختی آزمون ها جهت پذیرش و ظرفیت کم دانشگاه ها موجب شده تا افرادی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند، به جای انتخاب کانادا کشورهای دیگر از جمله ترکیه و روسیه را به عنوان هدف خود قرار دهند....

30 مهر 1399

با جاذبه زیبا و گردشگری میانکاله آشنا شوید

میانکاله شهر پرندگان است و بهشت آبزیان. شمال که رفته اید؟ لابد می دانید که هیچ نقطه ای از این خطه نیست که آدمی در آن دست نبرده باشد. اما این ناحیه به دلیل دوری از دست آدم بکر مانده و زیست گاهی است که طبیعت می تواند دمی در آن بیاساید.

29 مهر 1399

سود سال 98 صندوق ذخیره فرهنگیان به حساب سهامداران واریز شد

وزیر آموزش وپرورش گفت: در سال اقتصادی منتهی به 31 شهریور 1398 بیش از 11 هزار میلیارد ریال معادل 21 درصد به نسبت مانده سهم الشراکه، سودآوری برای اعضای ایجاد شده است که به حساب فرهنگیان عضو موسسه منظور شده است.

23 مهر 1399

آموزش درست کردن انواع پیتزا بدون احتیاج به فر در خانه

چگونه بدون فر پیتزا درست کنیم ؟ آموزش طرز تهیه انواع پیتزا بدون احتیاج به فر در خانه، امروزه کمتر کسی پیدا می گردد که علاقه به پیتزا نداشته باشد در اینجا طرز پخت انواع پیتزا در خانه و بدون فر و با تابه را برای شما شرح داده ایم.

22 مهر 1399

بابایی: حداقل یک میلیون تومان به حقوق بازنشستگان نیرو های مسلح اضافه می گردد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مقرر شد حداقل یک میلیون تومان به حقوق بازنشستگان نیرو های مسلح اضافه گردد و تا حدودی این تفاوت حقوقی را جبران نمایند.

15 مهر 1399

سناریوهای احتمالی این هفته قیمت سهام کدامند، هیجان ها انتها می یابد؟

خبرنگاران : سناریوهای قیمت سهام در کوتاه مدت در حالی از دید کارشناسان بازار سرمایه ارایه شده که هنوز معلوم نیست بورس و فرابورس در این هفته چه واکنشی به انتظارات تورمی می دهند.

12 مهر 1399

سهراب محمدی درگذشت

سهراب محمدی استاد موسیقی مقامی خراسان شمالی امروز درگذشت.

12 مهر 1399

کاکتوس به چرم تبدیل می شود!

به گزارش خبرنگاران، نوعی چرم گیاهی به نام دسرتو(Desserto) از کاکتوس ساخته شده است.

11 مهر 1399

واحدهای آسیب دیده و تعطیل با برنامه های حمایتی دولت احیا شوند

شانزدهمین جلسه هیات رئیسه اتاق قم در سال 99 با حضور اعضای این اتاق برگزار شد. رئیس اتاق قم در این جلسه با طرح مطالبی در خصوص تکمیل ساختمان جدیدالاحداث این اتاق، خواستار سرعت در نظارت بر عملیات اجرایی ساختمان شد.

9 مهر 1399

راهنمای خرید خودرو بین 100 تا 200 میلیون تومان

با 100 تا 200 میلیون تومان چه ماشینی بخریم؟ این شاید سوال بسیاری از افراد قشر متوسط باشد که به دنبال خرید خودرویی معمولی در این محدوده قیمتی هستند. به همین دلیل ما کوشش کردیم تا در این راهنمای خرید خودرو بین 100 تا 200 میلیون تومان، خودروهایی که در بازار فعلی...

9 مهر 1399

خبرنگاران نظر کمیسیون صنایع درباره برنامه های مدرس خیابانی فردا به هیات رییسه داده می شود

تهران- خبرنگاران- رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از حضور مدرس خیابانی در نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد و گفت: در جلسه روز دوشنبه کمیسیون نظرات نمایندگان در کمیسیون جمع بندی و گزارشی از برنامه های وزیر پیشنهادی صمت به هیات...

8 مهر 1399

جزئیات تغییر طرح فروش نفتی دولت توسط مجلس به نفع مردم

پیگیری ها نشان می دهد طرح دولت که شبیه اوراق قرضه بود با مخالفت کارشناسی مجلس شورای اسلامی اصلاح شد و تبدیل به فروش نقدی نفت شده است.

8 مهر 1399

خبرنگاران روسیه مسبب دستگیری اتباع خود در بلاروس را اوکراین خواند

مسکو - خبرنگاران - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بدون اشاره به نام اوکراین بیان نمود: اطلاع داریم که در خصوص دستگیری 33 تبعه روس در بلاروس پای کشوری دیگر در میان است.

7 مهر 1399

خبرنگاران واحدهای تولیدی آلاینده گلستان تعطیل نمی شوند

گرگان - خبرنگاران - مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت که با هدف تسهیل در فرایند تولید و کمک به ایجاد اشتغال پایدار در سال جهش تولید، از ابتدای امسال تا به امروز هیچ واحد تولیدی در این استان به دلیل مسائل زیست محیطی و آلایندگی تعطیل نشد.

1 مهر 1399

خبرنگاران افتتاح نخستین فروشگاه عرضه کالاهای ایرانی در ونزوئلا

تهران-خبرنگاران- سازمان اتکا نخستین فروشگاه عرضه کالاهای مصرفی ساخت ایران موسوم بهمگاسیس را در شهر کاراکاس پایتخت جمهوری بولیواری ونزوئلا افتتاح کرد.

31 شهریور 1399

برگی از یک حماسه

باید کاری می کردیم و به نوعی، جلوی پیشروی آنها گرفته می شد تا نیروی زمینی به منطقه برسد. به همین جهت این کار بر عهده نیروی هوایی گذاشته شد تا از نفوذ نیروی دشمن جلوگیری کند، که این مهم نیز به خوبی انجام پذیرفت. چه بسا اگر دلاورمردی های خلبانان نیروی هوایی...

28 شهریور 1399
تعداد: (82)