آنالیز و تصمیم گیری حذف نیمسال تحصیلی دانشجویان؛ منوط به تشخیص دانشگاه است

به گزارش تور سریلانکا، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: درخصوص بند مجاز بودن دانشجویان در حذف نیمسال تحصیلی 99 - 98 بدون احتساب در سنوات باید توضیح داد که این بند برای آن دسته از دانشجویانی است که دانشگاه خبرنگارانن قادر به ارائه دروس به صورت الکترونیکی یا روش های نوین آموزشی نبوده است.

آنالیز و تصمیم گیری حذف نیمسال تحصیلی دانشجویان؛ منوط به تشخیص دانشگاه است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تور سریلانکا از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، علی خاکی صدیق با تشریح جزییات سند 20 بندی ابلاغ شده به روسای دانشگاه ها اظهار کرد: اگر شرایط به گونه ای باشد که آموزش حضوری از سر گرفته گردد و آموزش های الکترونیک هم به طور مطلوب برگزار شده باشد نیازی به استفاده از این بند نیست، اما اگر دانشگاهی نتوانسته باشد این خدمات آموزشی را ارائه دهد و با تصمیم شورای مقابله با کرونا شرایط تعطیلی دانشگاه ها ادامه پیدا کند، دانشجویان می توانند از این بند استفاده نمایند.

وی اضافه نمود: استفاده از بند های این سند به تشخیص دانشگاه هاست. هرگونه تصمیم گیری و سیاستگذاری کلان درخصوص تعطیلی یا از سرگیری آموزش های حضوری در موسسات آموزش عالی و دانشگاه های کشور از عهده ما خارج و در حوزه اختیارات ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کروناست.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام نمود: ابلاغ این سند به معنی الزام به اجرای تمام 20 بند آن نیست؛ راه چاره های کلانی در این سند ارائه شده که دانشگاه ها بر حسب موقعیت و شرایط خودشان می توانند با تشخیص روسا و معاونان آموزشی خود بند هایی از این راه چارهها را برای حل مسائلی که دانشجویان و نظام آموزشی در این مدت با آن روبرو بوده اند، استفاده نمایند. در این سند اجازه داده شده که دانشگاه ها بتوانند حتی تا حدود 80 - 90 درصد یک درس را به صورت الکترونیکی ارائه نمایند.

خاکی صدیق اضافه نمود: با توجه به بروز مسائل اقتصادی در اقتصاد خانوار ها در بند 13 این سند مقرر شده موارد مشمول جریمه دانشجویانی که در شرایط متعارف تحصیلی از مقررات آموزشی تخطی نمایند در این ترم با مجوز هیئت امنا معاف شوند که البته این بند نیز مجوز هیئت امنا را لازم دارد و توصیه مان این است که دانشگاه ها همکاری نمایند تا اگر دانشجویی در این شرایط مشمول جریمه شده در صورت امکان معاف گردد طبق بند 9 این سند تعداد غیبت مجاز دانشجویان برای حضور در کلاس های برخط با تصویب شورای عالی دانشگاه ها می تواند افزایش پیدا کند.

وی همچنین درخصوص دفاع از سرانجام نامه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری نیز گفت: طبق مقررات، دفاع باید حضوری انجام گردد و هیئت داوران در جلسه دفاع حضور داشته باشند، اما بند 20 این سند مقرر داشته است که جلسه دفاع می تواند به صورت الکترونیکی یا نیمه حضوری برگزار گردد؛ البته با رعایت سایر شرایط و ضوابط برگزاری جلسات دفاع.

انتهای پیغام/4021/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 249

به "آنالیز و تصمیم گیری حذف نیمسال تحصیلی دانشجویان؛ منوط به تشخیص دانشگاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز و تصمیم گیری حذف نیمسال تحصیلی دانشجویان؛ منوط به تشخیص دانشگاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید