برنامه ریزی مطمئن برای فراوری با قرارداد کشف پریمیوم

به گزارش تور سریلانکا، خبرگزاری خبرنگاران- معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: قرارداد های کشف پریمیوم برای صنایع بالادست و پایین دست، دستاورد مهمی مانند برنامه ریزی برای فراوری به همراه خواهد داشت.

برنامه ریزی مطمئن برای فراوری با قرارداد کشف پریمیوم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، جواد جهرمی درباره قرارداد های کشف پریمیوم در بورس کالا اضافه نمود: یکی از دغدغه های صنایع بالادستی و پایین دستی، عرضه محصولاتشان بود که با این قراداد، صنایع محصولات خود را در قالب قرارداد بلند مدت عرضه می نمایند و همین موضوع باعث می گردد تا برنامه ریزی برای فراوری داشته باشند.

وی ادامه داد: این قرار داد باعث می گردد تا صنایعی که مازاد فراوری دارند بتوانند برای صادرات کالا نیز برنامه ریزی نمایند.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: در گذشته قرارد کشف پریمیوم در فراورده های نفتی مورد استفاده قرار می گرفت که چهارشنبه 26 آبان ماه، محصولاتی، چون مس کاتد، شمش فولاد، تختال و آلومینیوم به وسیله قرارداد های کشف پریمیوم در بورس کالا معامله شد.

جهرمی اعلام کرد: مزیت اصلی این قرارداد نسبت به قرارداد سلف، این است که در قرارداد های سلف، خریدار باید همه پول را پرداخت کند، اما در قرارداد های کشف پریمیوم قیمت در سررسید تحویل معین می گردد و کسانی وارد این رقابت می شوند که، بخواهند در آن موقع سررسید و بازه زمانی مد نظر خود، محصول را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: فراورینماینده ای که می خواهد برنامه ریزی بلند مدت انجام دهد، این ابزار می تواند بسیار کارآمد باشدضمن اینکه فراورینماینده می تواند به صورت مستمر به فعالیت خود ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: یکی از مهمترین کارکرد این نوع قراردادها، این است که فراوری نمایندگان، برنامه ریزی مطمئن تر برای فراوری و اطمینان خاطر از تامین مواد اولیه مورد احتیاج خود خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1252

به "برنامه ریزی مطمئن برای فراوری با قرارداد کشف پریمیوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی مطمئن برای فراوری با قرارداد کشف پریمیوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید