تردید کره جنوبی در اعزام نیرو به تنگه هرمز

به گزارش تور سریلانکا، وزارت خارجه کره جنوبی گفت با توجه به شرایط خاص منطقه، هنوز برای استقرار نیرو در تنگه هرمز تصمیمی اتخاذ نشده است.

تردید کره جنوبی در اعزام نیرو به تنگه هرمز

به گزارش گروه بین الملل تور سریلانکا، وزارت خارجه کره جنوبی سه شنبه اظهار داشت که در مورد استقرار نیرو در تنگه هرمز با توجه به شرایط حاد منطقه، هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

به نوشته وبگاه رادیوی دولتی کره جنوبی کیم این چول سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی در نشست مطبوعاتی هفتگی گفت: با توجه به جنبه های مختلف از جمله احتیاج به پشتیبانی از کشتی ها کره جنوبی در حال عبور از تنگه هرمز و اتباع این کشور و مشارکت در کوشش ها جهت برقراری امنیت بین المللی، یک بازنگری درون سازمانی در دست کار واقع شده است.

این دیپلمات کره جنوبی در ادامه خاطر نشان ساخت که وزارت خارجه کره جنوبی از نزدیک در حال آنالیز این مسئله است که چگونه فرایند اوضاع در خاورمیانه می تواند در محافظت از شهفرایندان و تجار این کشور و کشتی های کره ای تاثیر بگذارد.

وزارت خارجه کره جنوبی روز یکشنبه گروهی را برای رصد 24 ساعته اوضاع و واکنش های مرتبط شکل داد. قرار است مدیرکل وزارت خارجه کره جنوبی نیز با مقامات شرکت های کره ای فعال در منطقه درباره اقدامات متقابل و تبادل اطلاعات نشستی را برگزار کند.

پیشتر گزارش شده بود که سئول تحت فشار های آمریکا در حال ارزیابی جدی راه های مشارکت در ماموریت دریایی واشنگتن در تنگه هرمز است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 73

به "تردید کره جنوبی در اعزام نیرو به تنگه هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردید کره جنوبی در اعزام نیرو به تنگه هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید