تقویم آموزشی دانشگاه آزاد اصلاح می گردد، شروع ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی

به گزارش تور سریلانکا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با قدردانی از جهاد کادر پزشکی دانشگاه آزاد برای غلبه بر ویروس کرونا، گفت: بیمارستان ها و مراکز درمانی این دانشگاه از تمام ظرفیت خود برای خدمت رسانی به مردم استفاده نمایند.

تقویم آموزشی دانشگاه آزاد اصلاح می گردد، شروع ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات کارشناسی ارشد در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز به ریاست محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه، علی سروری مجد رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان ها و احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی به صورت ویدئوکنفرانس با رؤسای استان های دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و مواردی ازجمله مسائل آموزشی، پژوهشی، بودجه و تمهیدات لازم دانشگاه برای مقابله با ویروس کرونا مطرح شد.

طهرانچی در این جلسه، با تبریک حلول ماه رجب و ولادت امام محمدباقر (ع)، گفت: از زمان برگزاری جلسه پیشین شورای دانشگاه در سازمان مرکزی، شاهد اتفاقات بزرگی ازجمله حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و اعلام نتایج انتخابات بوده ایم. این حضور پرشور و باصلابت مردم نشان دهنده ثبات نظام جمهوری اسلامی ایران است که جای تبریک دارد و باید قدر آن را دانست.

وی ادامه داد: شروع نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98 دانشگاه آزاد اسلامی با شیوع بیماری کرونا مصادف شد که تعطیلی یک هفته ای دانشگاه ها را در پی داشت. درست است که باید مراحل پیشگیری و درمانی این بیماری را به دقت پشت سر گذاشت، اما باید مراقب باشیم تا درگیر افراط نشویم تا این حساسیت ها موجب اختلال در اقتصاد کشور نگردد. تحریم های ظالمانه، اقتصاد بین المللی کشور را دچار خدشه نموده و نباید اجازه دهیم تعطیلی یکپارچه کشور، اقتصاد ملی را نیز با مشکل روبرو کند، بنابراین باید هوشمندانه برخورد کرد و فعالیت ها را با ملاحظات لازم ادامه داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه با توجه به تعطیلی بسیاری از دانشگاه های کشور، بار آموزشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی نیز سبک شده است، گفت: تعطیلی موقت واحدهای دانشگاهی، فرصت مناسبی را در اختیار مدیران قرار می دهد تا به مسائل غیرآموزشی بپردازند.

طهرانچی با اشاره به شروع ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از روز گذشته پذیرش جدید اعضای هیأت علمی در سامانه شروع شده و تا 15 اسفندماه ادامه خواهد داشت. جذب اساتید جوان در فراخوان سال 98 براساس آمایش رشته ای اجرا شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه موضوع تعطیلی دانشگاه ها درخصوص برنامه هایی است که تجمع دانشجویی به همراه دارد، گفت: در بخشنامه اخیر تأکید شد که تمامی استان های دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص تعطیلی یا فعالیت، تابع تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا و استانداری ها باشند، البته فعالیت های دانش بنیان و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی از هفته آینده از سر گرفته می گردد.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با قدردانی و تجلیل از اعضای کادر پزشکی و معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با تمام توان در جهاد غلبه بر ویروس کرونا فعال هستند. بیمارستان ها و مراکز درمانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز از ظرفیت خود برای خدمت رسانی به مردم استفاده می نماید.

وی با اشاره به تعطیلی دانشگاه ها و تغییرات ایجادشده در تقویم آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، تأکید کرد: در بخشنامه دانشگاه تأکید شده که تعطیلی واحدها، تابع اعلام استانداری ها و وزارت بهداشت خواهد بود و تقویم دانشگاهی با توجه به میزان تعطیلی دانشگاه، اصلاح خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نمود: رؤسای استان ها برای اصلاح تقویم آموزشی جدید، سه روش پیش رو خواهند داشت که بنا بر صلاحدید واحد دانشگاهی و شرایط آب و هوایی استان و با توجه به نزدیک شدن فصل گرما، یکی از آنها را انتخاب و در استان متبوع خود اجرایی نمایند. افزایش ساعات کلاس های آموزشی، استفاده از تعطیلات آخرهفته ها و آموزش مجازی برای دروس نظری، سه راه اصلاح تقویم آموزشی است. واحدهای دانشگاهی باید در نظر داشته باشند که 14 تیرماه تا 23 مردادماه زمان ترم تابستانی است و برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که امتحانات نیمسال دوم تا پیش از این تاریخ به خاتمه رسیده باشد.

طهرانچی از رؤسای استان ها خواست در جلسه بعدی شورای دانشگاه آزاد اسلامی که هفته آینده به صورت ویدئوکنفرانس برگزار خواهد شد، پیشنهادات و مدل های اصلاح تقویم آموزشی خود را ارائه نمایند.

وی با تأکید بر لزوم تمرکز مسئولان دانشگاه بر انجام هرچه بهتر مسئولیت ها به دور از توجه به حواشی، گفت: خوشبختانه هیأت رئیسه دانشگاه رابطه بسیار خوبی با هیأت امنا دارد و طبق اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی و قوانین و مقررات بالادستی عمل می کنیم. اینکه افرادی بخواهند سلیقه خود را به عنوان قانون مطرح نمایند، صحیح نیست. شرایط دانشگاه و اقتصاد آن حساس است و بعضی می خواهند دانشگاه آزاد اسلامی در این شرایط حساس پیروز نباشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نمود: آیین نامه بازار فناوری و سرای نوآوری مصوب جلسه هیأت امنای این دانشگاه، دست واحدها را برای فعالیت های فناورانه و نوآورانه باز گذاشته است. همچنین واحدها در فعالیت های اقتصادی دیگر نیز می توانند براساس نظر کمیسیون معاملات فعالیت داشته باشند، بنابراین توصیه ام به رؤسای مراکز استان های دانشگاه آزاد اسلامی این است که برای خروج از شرایط اقتصادی فعلی، تدبیر داشته باشند و آخرین شرایط جذب و پذیرش دانشجوی جدید و میزان دریافت شهریه یا اقساط دانشجویان فعال خود را تا هفته آینده به اداره کل برنامه و بودجه سازمان مرکزی ارائه نمایند.

طهرانچی با اشاره به برگزاری نخستین جلسه هم اندیشی متخصصان اصلاح نباتات دانشگاه آزاد اسلامی در واحد اصفهان (خوراسگان)، گفت: هدف از برگزاری این نشست، حضور اعضای هیأت علمی گروه کشاورزی و متخصصان اصلاح نباتات دانشگاه آزاد اسلامی بود تا بتوانند از تجربه پیروز واحد اصفهان در حوزه بذر صیفی جات در واحد خود بهره بگیرند. خوشبختانه واحد های دزفول، جیرفت و اراک استقبال خوبی از این جلسه هم اندیشی داشتند و انتظار می رود با توجه به حضور 1600 عضو هیأت علمی گروه کشاورزی و منابع طبیعی در دانشگاه آزاد اسلامی، از برگزاری چنین جلساتی استقبال بیشتری گردد.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه اسفندماه زمان کشت اولیه محصولات کشاورزی است، از رؤسای استان ها خواست در حوزه بذر و اصلاح نباتات، توجه و حساسیت بیشتری داشته باشند و برنامه پیشرفت خود را تا خاتمه اسفندماه به دکتر نجفی (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان) ارائه نمایند.

وی همچنین از تغییر نام دانشکده های کشاورزی و علوم پایه اطلاع داد و گفت: استان هایی که اعضای هیأت علمی گروه کشاورزی و علوم پایه دارند، با هماهنگی دکتر علمایی (معاون علوم، مهندسی و کشاورزی) باید عنوان دانشکده های خود را تغییر دهند. بدین صورت که دانشکده کشاورزی یا منابع طبیعی به دانشکده کشاورزی و امنیت غذایی یا دانشکده منابع طبیعی و امنیت غذایی تغییر یابد. نام دانشکده علوم پایه نیز باید تبدیل به دانشکده علوم پایه و فناوری های همگرا گردد.

طهرانچی از افتتاح چهار سرای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اطلاع داد و اضافه نمود: این چهار سرا تا خاتمه سال در استان تهران افتتاح خواهد شد که نشان از همت خوب آقامیری (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران) دارد. از استان های دیگر نیز انتظار داریم در حوزه فناوری و نوآوری فعالیت بیشتری داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خاتمه این جلسه که بیش از دو ساعت به طول انجامید، با اشاره به احتمال وقوع سیل در استان های لرستان و خوزستان، از رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی این دو استان خواست تا فعالیت قرارگاه های جهادی را با قوت ادامه دهند.

آنالیز شرایط بودجه ای استان ها و میزان جذب دانشجو در نیمسال تحصیلی جدید، از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 158

به "تقویم آموزشی دانشگاه آزاد اصلاح می گردد، شروع ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویم آموزشی دانشگاه آزاد اصلاح می گردد، شروع ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید