جزئیات حکم جدید شهرام جزایری اعلام شد

به گزارش تور سریلانکا، شهرام جزایری که مرداد سال 97 در آذربایجان غربی و هنگام خروج از کشور بازداشت شده بود، به 7 سال زندان محکوم شده است.

جزئیات حکم جدید شهرام جزایری اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، درست از همان روز بازداشت تا امروز علت دستگیری و زندانی شدن جزایزی رسانه ای نشده بود، اما حالا بر اساس اطلاعات به دست آمده تعیین شده که در مدت حدود 2 سال گذشته از زمان بازداشت وی، برای جزایری 2 پرونده تشکیل شده که هر 2 به صدور حکم قطعی انجامیده است.

در پرونده اول که به موضوع کلاهبرداری 250 میلیون تومانی اختصاص دارد، شاکی با دریافت 3 برابر وجه رضایت داده و شکایت خود را پس گرفته، اما دادگاه از جنبه عمومی جرم جزایری را به 7 سال حبس محکوم کرده است.

این حکم در دادگاه تجدید نظر هم تایید شده است. البته به گفته خود جزایری در خصوص این پرونده درخواست اعاده دادرسی قرار است انجام شود.

اما آنچه موجب شد تا جزایری نتواند به مرخصی کرونایی بیاید، حکمی بود که در پرونده دوم برای او صادر شده است.

پرونده دوم جزایری ارتباط مستقیم با پرونده قدیمی او دارد. جایی که جزایری در آن محکوم به حبس و رد مال شده بود و پایان سال 97 با گذراندن دوران حبس و رد مال از زندان آزاد شده بود. در آن پرونده جزایری به رد مال 50 میلیون دلاری که از شعبه بانک ملی در امارات دریافت کرده محکوم شده بود.

حال بار دیگر پرونده ای با این موضوع برای وی تشکیل و وی در ارتباط با همان 50 میلیون دلار به پرداخت خسارات تاخیر تادیه بابت ارز خارجی LC محکوم شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 366

به "جزئیات حکم جدید شهرام جزایری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات حکم جدید شهرام جزایری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید