خبرنگاران دانشگاه بیرجند در فهرست دانشگاه های سبز دنیا نهاده شد

به گزارش تور سریلانکا، بیرجند - خبرنگاران - نام دانشگاه بیرجند براساس نظام رتبه بندی گرین متریک (2020) نخستین بار در میان دانشگاه های سبز دنیا نهاده شد.

خبرنگاران دانشگاه بیرجند در فهرست دانشگاه های سبز دنیا نهاده شد

دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه بیرجند گفت: با همت شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه بیرجند و با همکاری دفتر همکاری های بین الملل دانشگاه، نام این دانشگاه اولین بار در فهرست دانشگاه های سبز دنیا نهاده شد.

سامان فرزین شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: دانشگاه بیرجند در نظام رتبه بندی گرین متریک رتبه 26 کشور را کسب کرد و در این رتبه بندی 912 دانشگاه از سراسر دنیا و 41 دانشگاه از کشورمان حضور داشتند که دانشگاه بیرجند بین دانشگاه های دنیا رتبه 635 را به دست آورد.

وی گفت: این رتبه بندی حاصل کوشش تمامی دانشگاهیان است و برای حضور در این رتبه بندی، اقدامات دانشگاه توسط دفتر همکاری های علمی و بین المللی و شورای راهبری مدیریت سبز به نظام رتبه بندی گرین متریک ارسال شد.

دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه بیرجند با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای ارتقای صندلی این دانشگاه در جمع دانشگاه های سبز دنیا گفت: بنا داریم در 2 سال آینده (سال 1401) صندلی دانشگاه را به رتبه 10 دانشگاه های کشور ارتقا دهیم.

وی اضافه نمود: این رتبه بندی با هدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست های مرتبط با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه های مختلف راه اندازی شده و از 6 شاخص کلیدی محیط زیست و زیرساخت، انرژی و تحقیقات اقلیمی، مدیریت پسماند، آب، حمل و نقل و آموزش برای رتبه بندی استفاده می گردد.

فرزین گفت: سال هاست دنیا با مسائل و مسائل زیاد زیست محیطی مانند گرم شدن کره زمین، کمبود منابع آبی، افزایش گازهای گلخانه ای و کاهش منابع طبیعی روبرو است که برای جلوگیری از بروز چنین مسائلی آموزش عالی و فعالیت های تحقیقاتی مراکز دانشگاهی می توانند نقش مهمی در توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست داشته باشند.

نظام رتبه بندی گرین متریک با هدف ترویج پایداری در آموزش عالی از سال 2010 اقدام به ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه های دنیا براساس معیارها و شاخص های مرتبط با مسایل زیست محیطی در دانشگاه ها نموده است.

گرین متریک ابزاری را برای جلب توجه مدیران و سیاستگذاران در محیط های دانشگاهی فراهم آورده است که سالانه بیش از 10 هزار مؤسسه توسط این نظام رتبه بندی ارزیابی و فهرست مؤسسات برتر در سایت http://greenmetric.ui.ac.id منتشر می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 731

به "خبرنگاران دانشگاه بیرجند در فهرست دانشگاه های سبز دنیا نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دانشگاه بیرجند در فهرست دانشگاه های سبز دنیا نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید