خبر جدید وزیر کار درباره بازار سرمایه

به گزارش تور سریلانکا، به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حاشیه دهمین نشست شورای عالی سلامت در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت های زیرمجموعه شستا از طریق بورس واگذار می شود، گفت: در نظر داریم شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، شستا را از طریق بورس عرضه کنیم و اکنون به تناسب آمادگی شورای عالی بورس و مقررات سازمان بورس، این شرکت ها یکی یکی در نوبت پذیرش در بورس قرار دارند.

خبر جدید وزیر کار درباره بازار سرمایه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا انتها سال 99 هر ماه یک شرکت از زیرمجموعه های شستا را برای واگذاری در بورس آماده می کنیم. منتهی شرط آن این است که این واگذاری ها به تصویب سازمان بورس برسد.

وی افزود: در مجموع 20 شرکت قابل واگذاری در تامین اجتماعی است که 12 شرکت از آنها زیرمجموعه شرکت شستا قرار دارند که با تأیید شورای عالی و سازمان بورس، در بورس اوراق بهادار تهران ارائه خواهد شد.

براساس این گزارش، شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، شستا بعد از حدود 29 سال از تأسیس، امسال برای اولین بار وارد بورس شده و 10 درصد از سهام شستا به روش ثبت سفارش در بورس عرضه اولیه شد که در این عرضه اولیه بیش از 4 میلیون و 700 هزار نفر مشارکت کردند و ارزش بازار حدود 10 درصد رشد کرد و طبق گفته وزیر قرار است واگذاری سهام شستا تا سقف 20 درصد ادامه پیدا کند.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 631

به "خبر جدید وزیر کار درباره بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر جدید وزیر کار درباره بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید