دانشگاه آزاد در پی رسیدن به کارآفرینی و مهارت محوری است

به گزارش تور سریلانکا، رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه در پی رسیدن به دانشگاهی کارآفرین و مهارت محور است، گفت: دانشگاه باید به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی گام بردارد.

دانشگاه آزاد در پی رسیدن به کارآفرینی و مهارت محوری است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا، گفت: در جهان ویروس ها مرتب تولید می شدند و جامعه جهانی همواره در معرض ویروس ها بود و جریان علم بهنگام و بموقع پاسخ لازم را در اختیار جهان قرار می داد، اما در زمان شیوع ویروس کرونا این اتفاق نیفتاد.

وی افزود: اگر این ویروس دست ساز بشر باشد، نشان می دهد که چگونه اخلاق حرفه ای نتوانسته جامعه علمی را در رهبری علم جهانی کمک کند.

طهرانچی با تأکید بر اهمیت ایجاد تمدن نوین اسلامی، گفت: مواردی که به عنوان اصول موضوعه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به آن ها اشاره شده ازجمله پژوهش، اخلاق، اقتصاد، شفافیت، عدالت و... بسیار حائز اهمیت هستند و دانشگاه ها باید برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی، تمام تلاش خود را به کار برند.

طهرانچی با بیان اینکه امروز غرب در مقابل هجمه ویروس کرونا به هم ریخته است، شرح داد: آنچه تمدن غرب برای رسیدن به جهانی با آسایش، آرامش و رفاه وعده داده بود، یک وعده تهی بیشتر نبود. درسی که از این اتفاق می گیریم این است که دانشگاه باید همواره زنده باشد و برای نیاز های جامعه در حوزه های سخت و نرم پاسخ های سریع ارائه کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم فعالیت جدی در حوزه علوم انسانی و اسلامی گفت: دانشگاه باید بیش از پیش در این حوزه حرکت کرده و به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی گام بردارد.

وی در سرانجام اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی اخلاق محور است و به دنبال ترویج سبک زندگی اسلامی، ایرانی و رسیدن به دانشگاهی کارآفرین و مهارت محور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 309

به "دانشگاه آزاد در پی رسیدن به کارآفرینی و مهارت محوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه آزاد در پی رسیدن به کارآفرینی و مهارت محوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید