رئیسی: دانش و فناوری هسته ای ایران غیرقابل بازگشت است

به گزارش تور سریلانکا، در روز ملی فناوری هسته ای، رئیس جمهور با حضور در نمایشگاه سازمان ملی انرژی اتمی، از دستاورد های نو دانشمندان ایرانی در حوزه فعالیت های صلح آمیز هسته ای بازدید کرد.

رئیسی: دانش و فناوری هسته ای ایران غیرقابل بازگشت است

به گزارش ایرنا، سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر شنبه، با حضور در نمایشگاه دستاورد های هسته ای که در محل سالن اجلاس سران برگزار گردید، از 9 دستاورد تازه هسته ای کشور و نیز سایر دستاورد های علمی و صلح آمیز کشور در سال های گذشته، از جمله نسل های مختلف سانتریفیوژ های ساخت ایران بازدید کرد.

رئیسی در جریان این بازدید ضمن ابراز بالندگی از پیشرفت های جوانان و دانشمندان ایرانی در حوزه هسته ای، این پیشرفت ها را نماد خودباوری و اتکا به توان داخل توصیف کرد و خواستاری تسری یافتن این روحیه به سایر صنایع و حوزه های راهبردی در کشور شد.

رئیس جمهور ضمن تصریح به حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای، دانش و فناوری هسته ای کشورمان در حوزه هسته ای را غیرقابل بازگشت خواند و گفت: اتکا به جوانان و دانشمندان ایرانی و کار جهادی، مدلی است که همواره جواب می دهد و باید در عرصه های دیگر نیز به این سمت برویم.

رئیسی با بیان اینکه ایران پژوهش و تحقیق در حوزه های صلح آمیز هسته ای را منوط به خواست یا نظر دیگران نخواهد نمود، اذعان داشت: خوشبختانه کار های پژوهشی و تحقیقاتی دانشمندان در استفاده های صلح آمیز از انرژی هسته ای شتاب خوبی گرفته و دولت از این فرایند حمایت خواهد نمود.

در جریان این بازدید محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دستاورد های علمی و فناورانه کشور در حوزه هسته ای را برای رئیس جمهور توصیف کردند.

3 دستاورد در حوزه رادیو دارو، 2 دستاورد در حوزه پلاسما و 4 دستاورد حوزه های صنعتی، لیزر، سیستم های کنترلی و عکسبرداری دستاورد های رونمایی شده در این نمایشگاه است.

سازمان انرژی اتمی بعلاوه در جریان این نمایشگاه از 3 برنامه راهبردی خود برای فراوری 10 هزار مگاوات برق هسته ای، توسعه کاربرد پرتو ها و ساخت نیروگاه تمام بومی 360 هزار مگاواتی در دارخوین خبر داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 خرداد 1401 بروزرسانی: 30 خرداد 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1418

به "رئیسی: دانش و فناوری هسته ای ایران غیرقابل بازگشت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: دانش و فناوری هسته ای ایران غیرقابل بازگشت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید