ستاره پرسپولیس: نیازی به تبریک ساپینتو و توجهی به حرفهای مسخره نداشتیم ، حمله به من فیک بود

به گزارش تور سریلانکا، بازیکن تأثیرگذار پرسپولیس مدعی است بازیکنان این تیم با آقایحیی یک کار نیمه تمام دارند و آن هم قهرمانی در آسیاست که امیدوار است روزی به آن برسند.

ستاره پرسپولیس: نیازی به تبریک ساپینتو و توجهی به حرفهای مسخره نداشتیم ، حمله به من فیک بود

خبرنگاران آنلاین - امیرحسین اعظمی

پرسپولیس در حالی قهرمانی در لیگ برتر را جشن گرفت که مهدی ترابی بدون شک یکی از برترین بازیکنان این تیم در فصل گذشته بود. ترابی در هفت، هشت بازی گذشته عملکردی فوق العاده در پرسپولیس داشت و در نهایت توانست چهارمین قهرمانی اش را با این تیم در لیگ برتر جشن بگیرد. با ترابی درخصوص قهرمانی در این فصل صحبت کردیم و او تأکید کرد که پرسپولیس شایسته ترین تیم برای قهرمانی بود. گفت وگوی خبرنگاران ورزشی با ترابی را می خوانید.

*از بازی در قائمشهر آغاز کنیم که در انتها یک لیگ سخت درنهایت قهرمان شدید.

خدا را شکر می کنم که فصل به برترین شکل ممکن برای ما تمام شد و یک قهرمانی دلچسب را تجربه کردیم. البته هنوز کار ما تمام نشده، چون می خواهیم قهرمانی در جام حذفی را هم به طرفداران هدیه بدهیم که درصورت وقوع این اتفاق، سوپرجام هم مال ما خواهد شد. ما می خواهیم فصل را با برترین شرایط تمام کنیم.

*اما بعد از قهرمانی در لیگ و بعلاوه شکست دادن استقلال، تصور بعضی این است که شاید جام حذفی را چندان جدی نگیرید؟

خیر، پای یک جام در میان است و ما قبلا هم این تجربه شیرین را داشتیم که در لیگ برتر و جام حذفی دبل کنیم. هر تیمی این شانس را ندارد که در 2جام قهرمان گردد و حالا باید از این موقعیت نهایت استفاده را ببریم. البته کار راحتی نداریم و ابتدا باید از سد طرفدار عبور کنیم. این بازی سخت است و ما متأسفانه در لیگ برتر به آنها باختیم و حالا دوست داریم آن شکست را جبران کنیم.

*این چهارمین قهرمانی تو در لیگ برتر است، درست است؟

بله، من سال اول که به پرسپولیس آمدم با راهنمایی آقای برانکو دبل کردیم و آن فصل برای من شیرینی خاصی داشت. بعد از آمدن آقایحیی هم پرسپولیس 3قهرمانی در لیگ آورد. ما می توانیم همین روند را ادامه دهیم و فکر می کنم فصل بعد هم می توانیم مدعی اول قهرمانی باشیم.

*به نظر می رسد بازی با سپاهان و باختی که در استادیوم آزادی داشتید، یک نقطه انفجار برای پرسپولیس بود؟

بعد از باخت به سپاهان خیلی ها گفتند کار پرسپولیس تمام شد و ما دیگر قهرمان نمی شویم. ما بعد از بازگشت به تمرینات قرار گذاشتیم همه بازی ها را ببریم و حتی اگر قهرمان هم نشویم، حداقل به خودمان می گوییم که کوشش کردیم اما نشد. ما حتی میزان یک تیم، بازیکنِ در خطر محرومیت داشتیم ولی در همه بازی ها فقط میلاد سرلک در دربی کارت گرفت و بازی را از دست داد. این نشان داد که روی کارمان تمرکز داشتیم و زمانی که سپاهان به ملوان امتیاز داد، همه چیز دوباره در اختیار ما نهاده شد. ما در لیگ سال جاری واقعا کوشش کردیم، سختی کشیدیم و این قهرمانی خیلی به ما چسبید. پرسپولیس شایسته ترین تیم برای قهرمانی بود.

*در این چند هفته به وسیله استقلال و سپاهان 2رقیب جدی تان با هجمه های مختلفی روبه رو شدید.

ما در یک مقطع با از دست دادن چند امتیاز مهم، در رده سوم نهاده شدیم، پس چرا آن موقع حرفی به وسیله آنها زده نمی شد؟ عده ای می خواهند با مطرح کردن بعضی مسائل به شعور فوتبالی ها توهین نمایند ولی فکر می کنم مردم ما خیلی خوب فوتبال را می فهمند. ما توجهی به حرف های مسخره نداشتیم و تمرکزمان روی کار خودمان بود. پرسپولیس 8بازی آخر خودش را برده و این قدرت و کیفیت فنی تیم را نشان می دهد.

*ساپینتو هم در انتها لیگ گفت که به پرسپولیس تبریک نمی گوید چون لایق قهرمانی نبود.

ما نیازی به تبریک گفتن سرمربی تیم حریف و رقیبان مان نداریم. وظیفه ما این بود که کار خودمان را انجام دهیم و خوشحالم که قهرمان شدیم. آمار و کیفیت یک تیم همه چیز را نشان می دهد.

*می توان گفت که از لحاظ فردی، این برترین فصل تو بود؟

من چند سال پیش هم در یک فصل 11 یا 12 گل برای پرسپولیس زدم. سال جاری هم 7گل زدم و 8پاس گل دادم، اگر هم خوب بودم به خاطر عملکرد تیم است. وقتی تیم خوب باشد عملکرد بازیکن هم به چشم می آید.

*بازگشت طرفداران به استادیوم ها هم یاری زیادی به شما کرد، درست است؟

شک نکنید همینطور است. در بازی با پیکان کارمان گره خورده بود و با تشویق و فشار طرفداران به گل رسیدیم. آنها در برترین زمان ممکن تیم را حمایت کردند و انرژی فوق العاده ای به ما دادند.

*چند ماه پیش در صفحات مجازی مورد هجمه های شدیدی نهاده شدی. آیا این موضوع روی تو تأثیر منفی گذاشت؟

همه چیز فقط مجازی بود. من در ایران زندگی می کنم و می دانم واقعیت چه چیزی است. من به این مسائل اهمیتی نمی دادم و می دانستم خیلی از چیزها فیک است و بعضی هم دوست داشتند تمرکز من و تیم را به هم بریزند.

*مثل اینکه مدت ها در اینستاگرام فعالیت نداشتی؟

بله، ما موقعیت حساسی در لیگ داشتیم و تصمیم بیشتر بازیکنان این بود که کمتر در فضای مجازی باشیم.

*یحیی گل محمدی هم در این فصل یک عملکرد فوق العاده از خودش به یادگار گذاشت. در خصوص نقش او در این قهرمانی صحبت می کنی؟

او نیازی به تعریف من ندارد. در بین 4تیم اول جدول فقط پرسپولیس مربی ایرانی داشت و 3تیم دیگر مربی خارجی داشتند اما یحیی گل محمدی پرسپولیس را قهرمان کرد. او ثابت کرد از مربیان بسیار خوب لیگ برتر است. ما با آقایحیی یک کار نیمه تمام داریم و آن هم قهرمانی در آسیاست که امیدوارم یک روز به این عنوان برسیم.

*بیرانوند هم فصل خوبی را در پرسپولیس سپری کرد و نقش مهمی در قهرمانی داشت، قبول داری؟

بله، ما بازی سازی را از عقب آغاز می کنیم و از قلم نیاندازید که بدون زیر توپ زدن یا به اصطلاح فوتبالی ها بزن زیرش قهرمان شدیم. در این شرایط بیرانوند که بازی با پای خوبی دارد، خیلی به ما یاری کرد. او در خط دروازه یک مهره قابل اطمینان است.

*فصل بعد هم در پرسپولیس هستی؟

من فصل بعد هم با پرسپولیس قرارداد دارم.

*فکر می کنی یحیی گل محمدی هم در پرسپولیس بماند؟

آقایحیی هم قرارداد دارد. ما دوست داریم که او همچنان در پرسپولیس بماند.

*مرادمند هفته گذشته در یک مصاحبه گفت پرسپولیسی ها بترسند از اینکه در فینال جام حذفی به استقلال بخورند. در این مورد چه نظری داری؟

جوابی برای حرف های مرادمند ندارم. اگر به فینال رفتیم و با استقلال روبه رو شدیم، کوشش می کنیم که برنده شویم.

*در خصوص شرایط تیم ملی بعد از آمدن امیر قلعه نویی چه صحبتی داری؟

ما باید از آقای قلعه نویی حمایت کنیم و برترین امکانات ممکن را در اختیار سرمربی قرار دهیم. امیدوارم که در جام ملت ها شرایط خوبی داشته باشیم و قهرمان شویم.

*به نظر تو شانس قهرمانی داریم؟

چرا نداشته باشیم؟ ما ایران هستیم و هیچ وقت کم نمی آوریم.

*خیلی ها از فدراسیون بابت کنار گذاشتن اسکوچیچ و آوردن کی روش، انتقاد کردند. فکر می کنی تصمیم فدراسیون درست بود؟

من در زمان آقای اسکوچیچ بازی نمی کردم و ایشان به من میدان نمی داد. با آمدن کی روش شرایط تغییر کرد و من در جام جهانی بازی کردم. هر 2مربی برای تیم ملی زحمت کشیدند و برایشان آرزوی موفقیت دارم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1402 بروزرسانی: 1 خرداد 1402 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1594

به "ستاره پرسپولیس: نیازی به تبریک ساپینتو و توجهی به حرفهای مسخره نداشتیم ، حمله به من فیک بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره پرسپولیس: نیازی به تبریک ساپینتو و توجهی به حرفهای مسخره نداشتیم ، حمله به من فیک بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید