لوازم آرایشی بدون سرب، رازهای اعجاب انگیز جذابیت همیشگی

به گزارش تور سریلانکا، یکی از رایجترین کارها میان بانوان آرایش کردن است. آرایش کردن همیشه یکی از دغدغه هایی بوده است که علاوه بر اینکه ظاهری آراسته و زیبا ارائه می دهد، می تواند سبب ایجاد امراضگوناگونی شود. بعضی از لوازم آرایش از مواد مضر ساخته می شوند. در مقاله زیر از دسته سلامت و زیبایی در مجله اینترنتی خبرنگاران اطلاعاتی راجع به لوازم آرایشی بدون سرب و دیگر زمینه های مربوط به ایمنی لوازم آرایشی به شما ارائه می شود که با توجه به این موضوع می توانید از عوامل خطرساز برای پوست دوری کنید.

لوازم آرایشی بدون سرب، رازهای اعجاب انگیز جذابیت همیشگی

لوازم آرایشی بدون سرب : دلایل نگرانی

شاید شما هم سوالاتی در مورد وجود سرب در لوازم آرایشی و علل بهتر بودن استفاده از لوازم آرایشی بدون سرب داشته باشید و برایتان جالب باشد تا در مورد این مساله بیشتر بدانید . سرب عنصری است که به طور طبیعی در زمین وجود دارد . سازمان های غذا و داروی جهانی همواره در تلاش هستند تا با نظارت هرچه بیشتر به ترویج استفاده از لوازم آرایشی بدون سرب و کمتر شدن محصولات بهداشتی که دارای عنصر سرب هستند کمک کند.

بیشتر بخوانید: آموزش قدم به قدم آرایش صورت ملایم (لایت)

علت این تمایل، کم شدن اثرات مضر استفاده از لوازم آرایشی و بالا رفتن سطح سلامت و در نتیجه تداوم زیبایی و جوانی در استفاده کنندگان از لوازم آرایشی بدون سرب است.

لوازم آرایشی بدون سرب ، ایمنی لوازم آرایشی و قوانین سازمان غذا و داروی امریکا:

سازمان غذا و دارو ، مواد و لوازم آرایشی ازجمله لوازم آرایشی بدون سرب را تحت قوانین سختگیرانه مورد تصویب کنگره تنظیم می کند .

در این قانون بیشتر موارد آرایشی نیاز به تائید سازمان غذا و دارو را ندارند اما درباره موادی که دارای افزودنی های رنگی هستند مثل لوازم آرایشی بدون سرب یا محصولات آرایشی ارگانیک و یا محصولات آرایشی معمولی، استثنائاتی وجود دارند که این موارد ، در صورت استفاده شدن به نحوی که در شرحات روی بسته بندی لوازم آرایشی بدون سرب و حتی دیگر محصولات نوشته شده اند انجام شود ، باید برای سلامتی مصرف کنندگان بی خطر و کاملاً ایمن باشد. علاوه بر این، با حفظ و مراقبت از سلامت مصرف کننده باعث تداوم حس جذابیت، جوانی و زیبایی می شوند.

اگر یک محصول از لوازم آرایشی دارای مواد افزودنی مثل رنگ ها باشد که برای سلامتی مصرف کنندگان مخاطره آمیز است، این مورد تحت نظارت سازمان غذا و دارو قرار می گیرد. لوازم آرایشی بدون سرب جزو کم خطرترین محصولات آرایشی هستند .

بیشتر بخوانید: مراحل یک آرایش کامل؛ قدم به قدم مثل حرفه ای ها

اگر برند یا تولیدکننده ای به صورت غیرقانونی از مواد افزودنی مخاطره آمیز در محصولاتش استفاده کند، با جریمه و مجازات های سنگینی روبرو می شود. این مجازات شامل فروشندگان محصولات تقلبی برندهای لوازم آرایشی بدون سرب نیز می شود.

سازمان غذا و دارو زمانی می تواند شکایات مطرح شده در مورد لوازم آرایشی بدون سرب را پیگیری کند که محصولات مورداستفاده از سمت مشتری، دارای تائیدیه استاتدارد از این سازمان باشند. در نتیجه مصرف کننده باهوشی که با انتخاب لوازم آرایشی بدون سرب نشان می دهد که برای سلامت، زیبایی و جذابیت خود ارزش قائل است، باید در هنگام خرید و استفاده به دو نکته دقت کند:

محصولاتی که تحت نام لوازم آرایشی بدون سرب خریداری می کند دارای تأییدیه سازمان غذا و دارو باشد.

دارا بودن تاییدیه سازمان غذا و دارو و یا وزارت بهداشت به شما این اطمینان را می دهد که محصول مورد استفاده شما از هر نظر سلامت بوده و از فیلترهای معین سازمان غذا و دارو یا وزارت بهداشت بطور موفقیت آمیز عبور کرده تا به دست شما برسد.

لوازم آرایشی بدون سرب دارای نشان استاندارد باشند .

نشان استاندارد به منزله تایید تمام مواد اولیه مورد استفاده در محصول و همچنین تایید مراحل ساخت محصول است. نشان استاندارد کالا مهر تاییدی بر کیفیت و اصلت محصول است.

در صورت بروز مسائل احتمالی، اقدام در مورد محصولاتی که دارای نشان استاتدارد و تاییدیه وزارت بهداشت هستند بسیار نتیجه بخش تر خواهد بود. اقدام در مورد لوازم آرایشی بدون سرب درصورتی که تحت نظر قوانین سازمان غذا و دارو نباشند امری غیرممکن است.

بیشتر بخوانید: 0 تا 100 آرایش کامل به همراه فیلم آموزشی

لوازم آرایشی بدون سرب : افزودنی های رنگی

قوانین سازمان غذا و دارو در مورد افزودنی های رنگی از دیگر مواد آرایشی فرق دارد. افزودنی های رنگی قبل از اینکه بتوانند در لوازم آرایشی بدون سرب و دیگر مواد آرایشی یا مواد غذایی یا داروها یا دیگر زمینه ها ازجمله وسایل پزشکی استفاده شوند، به تأییدیه این سازمان نیاز دارند.

هر افزودنی که به تائید سازمان غذا و دارو برسد در فهرست این سازمان ثبت می شود. شرحات این فهرست شامل نحوه استفاده، میزان استفاده و محدودیت های مصرف را به طور مفصل شرح می دهد.

میزان معمولی سرب به عنوان عنصر ناخالص موجود در مواد آرایشی که برای مواد افزودنی رنگی مورداستفاده قرار می گیرد، به 10 تا 20 واحد در میلیون (ppm) محدود می شود. این میزان در لوازم آرایشی بدون سرب، از حد مجاز قابل استفاده بسیار کمتر و در مواردی صفر است .

اهمیت استفاده از لوازم آرایشی بدون سرب زمانی برای شما معین می شود که بدانید عنصر سرب به راحتی می تواند زیبایی و جذابیت شما را تحت الشعاع اثرات سوء خود قرار دهد. حتی عینک های طبی سنتی که در سرتاسر جهان در حال استفاده هستند هم به علت وجود سرب در فلزات تشکیل دهنده آن ها، احتمال ایجاد مسمومیت با سرب به ویژه برای بچه ها رادارند. مزیت لوازم آرایشی بدون سرب در عدم وجود ریسک بالا برای ابتلا به ناراحتی های پوستی یا آلرژی و پیری پوست در اثر استفاده مداوم است.

رژلب و لوازم آرایشی بدون سرب

در طول سالهای متمادی تولید و استفاده از رژلب بسیار پرکاربرد بوده و رژلب یکی از محبوب ترین لوازم آرایشی بین بانوان است. توسعه تمایل به استفاده از رژلب بدون سرب در بین بانوان مصرف کننده این محصولات نقطه روشنی در تاریخ مصرف لوازم آرایش بدون سرب است.

گزارش هایی از وجود مقادیر خطرناکی از سرب در رژلب های تولیدشده وجود دارد. به غیر از لوازم آرایشی بدون سرب، سازمان غذا و دارو صدها نوع و برند مختلف رژلب و سایر لوازم آرایشی مثل سایه و خط چشم و شامپو و حتی لوسیون بدن را، برای وجود سرب بررسی کرده است. نتایج حاصل شده نشان می دهند که درصد بالایی از مواد و محصولات آرایشی که به عنوان لوازم آرایشی بدون سرب نیز شناخته نمی شوند مقادیر کمتر از 10 ppm از سرب را در ترکیبات خود دارند.

تولیدکنندگان لوازم آرایشی بدون سرب و تولیدکنندگانی که در تولید لوازم آرایشی برند خود از درصد سرب کمتری استفاده می کنند، از طرف سازمان غذا و دارو مورد تمجید قرار می گیرند. هدف از کنترل حداکثری، روی میزان استفاده از سرب در تولید محصولات بهداشتی و آرایشی و همچنین ترویج استفاده از لوازم آرایشی بدون سرب، ارتقای سطح سلامت عمومی و تقلیل آسیب های ناشی از این مواد برای جوامع مصرف کننده این محصولات است.

لوازم آرایشی بدون سرب و محدود کردن استفاده از دیگر عناصر مضر در همه محصولات آرایشی

سازمان غذا و دارو روی لوازم آرایشی بررسی های دیگری برای وجود فلزات سنگین مانند آرسنیک، کادمیوم، کبالت، کروم، نیکل و جیوه انجام می دهد. هدف از این بررسی ها کنترل سطح استفاده از این مواد در لوازم آرایشی برای کنترل میزان آسیب زنندگی آن ها (درست مثل موضوع سرب) است.

کدام برندها جزو لوازم آرایشی بدون سرب نیستند؟

بسکمک از شما ممکن است اگر اطلاعات کافی در مورد وجود سرب در یک ماده آرایشی داشته باشید از استفاده کردن از این مواد آرایشی اجتناب کرده و به سمت استفاده از لوازم آرایشی بدون سرب بروید. به این علت که استفاده از این محصولات باعث ایجاد مسمومیت با سرب می شود. بسکمک از برندهای معروف لوازم آرایش مانند لوازم آرایشی سنتی چشم با برند های زیر حاوی سرب هستند:

kohl, kajal, al-kahal, surma, tiro, tozali, kwalli.

بیشتربخوانید: بهترین برند لوازم آرایش 2019

سوالی که وجود دارد این است که در این محصولات چه موارد غیرمجازی به کار رفته که جزو لوازم آرایشی بدون سرب قرار نمی گیرند؟

Kohl، Kajal، Surma، Tiro، Tozali و Kwalli اغلب دارای سطوح بالایی از سرب هستند. به عنوان مثال، سرب، معمولاً به شکل سولفید سرب، گاهی اوقات بیش از نیمی از وزن محصولات kohl را تشکیل می دهد. محصولات Kwalli همچنین ممکن است حاوی مواد مختلف دیگری مانند ترکیبات آلومینیوم، کربن، آهن و روی باشند. اگرچه آرایش حرفه ای با محصولات آرایشی خاص، جذابیت زیادی دارد اما نباید از خطرات احتمالی این مسمومیت دوری کرد.

علت توصیه به استفاده از لوازم آرایشی بدون سرب و اثرات مسمومیت سرب چیست؟

استفاده از لوازم آرایشی بدون سرب به علت ارتباط مستقیم با سلامتی به شدت توصیه می شود. خطرات ناشی از قرار گرفتن در معرض سرب، مخصوصاً برای بچه ها بسیار جدی است. ازجمله اثرات مرتبط با سطح بالای تماس با سرب که بروز آن به شکل کم خونی، مسائل کلیوی و آسیب های عصبی است که ممکن است شامل تشنج، کما و مرگ باشد.

حتی در سطوح نسبتاً کم، تماس مزمن و مداوم با سرب ممکن است منجر به مسائل یادگیری و رفتاری شود. توصیه اکید متخصصان در مورد استفاده نکردن بچه ها از هیچ نوع لوازم آرایشی به میزان بالای آسیب پذیری آنها نسبت به سرب است و لوازم آرایش بدون سرب راه چاره مطمعن تری برای پیشگیری از رخ دادن چنین اتفاقات ناگواری است.

شما برای آموختن صفر تا صد یک آرایش کامل و کار کردن به عنوان یک آرایشگر حرفه ای مانند هر فن و هنر دیگری نیاز به ابزار مناسب دارید و لوازم آرایشی بدون سرب می تواند از مهم ترین ابزار این حرفه باشد که خطری برای سلامتی مصرف کنندگان ایجاد نمی کند .

منبع: اُکالا
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1255

به "لوازم آرایشی بدون سرب، رازهای اعجاب انگیز جذابیت همیشگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوازم آرایشی بدون سرب، رازهای اعجاب انگیز جذابیت همیشگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید