هشدار وزیر راه به بنگاه های املاک

به گزارش تور سریلانکا، وزیر راه گفت: هرگونه معامله در بنگاه های املاک باید کد رهگیری دریافت کند و خلاف این موضوع تخلف محسوب و با آن به طور حتم برخورد می شود.

هشدار وزیر راه به بنگاه های املاک

به گزارش خانه ملت، اسلامی در واکنش به خبری مبنی بر انعقاد قرارداد های صوری برخی مالکان با بنگاه های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه های خالی شرح داد: براین اساس زمانی که یک معامله مسکن دارای کد رهگیری نباشد، فاقد اعتبار است و وزارت راه و شهرسازی ابزار های شناسایی متخلفان را در اختیار دارد.

وی افزود: ما توانسته ایم با همین سیستم کنترلی یک میلیون و سیصد هزار واحد مسکن خالی را شناسایی و به سازمان امور مالیاتی برای اجرای قانون معرفی کنیم.

اسلامی شرح داد: اطلاعات وزارت راه و شهرسازی درباره میزان خانه های خالی کافی است و اشراف کامل اطلاعاتی نسبت به این موضوع دارد و می توانیم براساس آن تصمیم گیری های لازم را انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا با اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی، قیمت مسکن کاهش پیدا خواهد کرد، گفت: نوسانات نرخ مسکن متاسفانه متاثر از التهابات بازار در شرایط گوناگون است، بنابراین در صورت افت این التهابات به طور طبیعی تمامی بازار ها از جمله بازار مسکن متاثر خواهد بود.

وی ضمن تاکید براینکه باید میان مجلس و دولت در مورد اخذ مالیات بر خانه های خالی همزبانی وجود داشته باشد تا کسی برای مردم شبهه ای ایجاد نکند، اظهار کرد: هدف ابتدایی ما از ثبت اطلاعات افراد در سامانه ملی املاک و اسکان، ثبت و تعیین دقیق میزان واحد های مسکونی است و از سوی دیگر از این طریق می توان برنامه ریزی درستی برای تولید و عرضه مسکن انجام داد.

اسلامی تاکید کرد: هدف دیگر ما از اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی جلوگیری از ورود پول به بازار مسکن برای تبدیل آن به یک کالای سرمایه ای است، مسکن باید به عنوان یک کالای مصرفی در جامعه مطرح باشد تا فشاری به گُرده مردم وارد نشود.

منبع: فرارو
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1013

به "هشدار وزیر راه به بنگاه های املاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر راه به بنگاه های املاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید