شرایط بسیار بد شیوع کرونا در کشور ، خطر افزایش مرگ ها با تداوم شرایط فعلی

به گزارش تور سریلانکا، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا هشدار داد که در صورت تداوم شرایط فعلی، قطعا میزان مرگ و میرهای ناشی از بیماری کرونا افزایش می یابد.

شرایط بسیار بد شیوع کرونا در کشور ، خطر افزایش مرگ ها با تداوم شرایط فعلی

دکتر مینو محرز در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: متاسفانه شرایط شیوع کرونا بسیار بد است، به طوری که تخت خالی برای بستری مبتلایان جدید وجود ندارد و حتی ممکن است بیماران برای بستری در نوبت قرار گیرند.

وی اضافه نمود: بسیاری از بیمارستان ها در سطح تهران درگیر هستند و بیمارستان های معین هم از بیماران کرونایی پر شده اند. حتی بعضی بیمارستان های خصوصی نیز ظرفیت هایی را برای بستری بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده اند.

محرز با بیان اینکه بسیاری از بیماران به صورت سرپایی درمان می شوند، گفت: افرادی که بدحال هستند، احتیاج به بستری دارند که در حال حاضر برای آنها هم جا به اندازه کافی برای بستری وجود ندارد.

وی ضمن اعلام هشداری جدی به مردم در زمینه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و سفر رفتن، گفت: خوب است که ما ایرانی ها اهل سفر و گشت و گذار در طبیعت هستیم، اما بارها و بارها اعلام کردیم که در حال حاضر باید قبول کنیم که یک وظیفه جمعی داریم و باید در خانه بمانیم و اصول قرنطینه و فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کنیم تا بتوانیم تا اندازه ای نمودار بیماری را که به صورت وحشتناکی در حال بالا رفتن است، آرام کنیم و برای بستری و درمان هموطنان مان که بیمار شدند و ممکن است جان شان را از دست دهند، جا باشد.

محرز نسبت به مسافرتها هشدار داد و گفت: بدون توجه به کرونا مسافرت می رویم، اما وقتی برمی گردیم، تمام اعضای خانواده مبتلا شده اند. در حال حاضر بسیاری از بیماران ما افراد مسن با بیماری های زمینه ای هستند که مرگ و میر هم در این گروه بالاست. چرا؟ زیرا قدرت سرایت ویروس زیاد شده و همه یکدیگر را مبتلا می نمایند. در حال حاضر می بینیم که مردم خانوادگی به کرونا مبتلا می شوند، نه اینکه فقط یک نفر از اعضای خانواده مبتلا گردد.

وی تاکید نمود: بنابراین تنها راه عدم ابتلا به بیماری کووید-19 رعایت فاصله گذاری فیزیکی، ماندن در خانه تا حد امکان، استفاده از ماسک و شستن مکرر دست هاست. البته می دانم که همه مردم از این شرایط خسته شده اند، اما بالاخره عملکرد مردم هم برای حفظ سلامتی شان در دوران کرونا مهم است.

محرز درباره احتمال افزایش روزانه مرگ و میرهای ناشی از کرونا با توجه به اینکه چند روز است که میزان مرگ های کرونایی بیش از 200 مورد بوده است، گفت: قطعا در صورت تداوم این شرایط میزان مرگ و میرها افزایش می یابد. متاسفانه بعضی بیماران حتی به بستری شدن هم نمی رسند و شرایط بسیار بحرانی است. بر همین اساس هم ستاد کرونا هشدار داده است. مردم باید رعایت نمایند. گاهی مردم می گویند ما از تهران به ویلایمان در شمال می رویم و جای دیگری نمی رویم، اما بالاخره همین رفت و آمد، خرید و... وجود دارد. چرا باید چنین کاری انجام دهیم. اگر این موارد را رعایت کنیم و بتوانیم سر بیماری را کُند کنیم، می توانیم به بستری و درمان همه هموطنان مان که در حال حاضر گرفتار بیماری هستند، برسیم.

وی با بیان اینکه ویروس در خرداد ماه جهش داشت و قدرت سرایتش افزایش یافت، گفت: در حال حاضر بیماری شدیدتر نیست، اما تعداد بیماران بسیار زیاد شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 597

به "شرایط بسیار بد شیوع کرونا در کشور ، خطر افزایش مرگ ها با تداوم شرایط فعلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بسیار بد شیوع کرونا در کشور ، خطر افزایش مرگ ها با تداوم شرایط فعلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید