کبک دومین پذیرش Arrima طی سال 2020 را برگزار کرد

به گزارش تور سریلانکا، وزارت مهاجرت و فرانسوی سازی کانادا جزییات دومین پذیرش 2020 را که شش ماه پس از اولین پذیرش برگزار شده منتشر کرده است. خبرها حکایت از این دارند که وزارت مهاجرت کبک در تاریخ 18 ژوئن طی پذیرشی که از طریق پرتال Arrima برگزار شد از هفت متقاضی دعوت کرد تا تقاضای خود را برای گواهی انتخاب کبک یا Quebec Selection Certificate (CSQ) ارائه کنند. این متقاضیان شرایط ویژه ای داشته اند: آنها یا در تاریخ 16 ژوئن 2019 یعنی هنگامی که 16000 درخواست Regular Skilled Worker Program با Bill 9 ملغا اعلام شد با ویزای کاری یا تحصیلی در کبک ساکن بوده و مشغول کار و تحصیل بوده اند یا از محدودیت هایی که در آن تاریخ بر قرار بوده معاف بوده اند. دولت کبک قبلا در آگوست 2019 اعلام کرده بود که تا تاریخ 16 ژانویه 2020 از این متقاضیان طی پذیرش هایی دعوت خواهد کرد. با این وجود در پذیرش دوم یعنی پذیرش 18 ژوئن 2020 متقاضیانی دعوت شده بودند که Bill 9 قبلا مانع از مهاجرتشان به کبک می شد.

کبک دومین پذیرش Arrima طی سال 2020 را برگزار کرد

متقاضیان می بایست ابتدا تا قبل از 17 دسامبر 2019 Expression of Interest را به وزارت مهاجرت و فرانسوی سازی یا MIFI کبک ارائه می کردند؛ آنها همچنین می بایست هنگام ارائه درخواست به صورت موقت ساکن کبک می بوده اند یا در هنگام ارائه درخواست ویزای کاری و تحصیلی معتبر می داشته اند. علاقه مند به مهاجرت به کبک از طریق برنامه اسکیلد ورکر عادی باید ابتدا از طریق پرتال Arrima ابراز تمایل یا Expression of Interest خود را ثبت کنند. وزارت مهاجرت کبک سپس پروفایل ها را بررسی می کند و برای افرادی که شرایط آنها مطابق با نیاز بازار کار کبک است دعوتنامه صادر می کند.

سیستم Arrima چیست؟

گفتنی است سال 2018 بود که کبک از پورتال Arrima رونمایی کرد؛ این سیستم برای دریافت EOI از طریق برنامه Quebec Skilled Worker طراحی شده است و درخواست متقاضیان را مدیریت می کند. EOI درخواست نیست بلکه صرفا راهی است برای اینکه متقاضی تمایل خود را به وزارت مهاجرت کبک جهت دریافت گواهی انتخاب کبک اعلام کند.

در سیستم نو Arrima که مبتنی بر ابراز تمایل یا EOI است و جایگزین سیستم قبلی شده است، متقاضیان پروفایل می سارند و بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، حوزه تخصص، سابقه کار و تسلط بر زبان فرانسه امتیاز دریافت می کنند. متقاضیان بر اساس این امتیاز و عواملی نظیر کمبود نیروی کار در منطقه ها حاشیه ای استان کبک انتخاب می شوند تا درخواست خود را برای دریافت CSQ ارائه کنند. متقاضیانی که CSQ دریافت می کنند درخواست اقامت دائم خود را به وزارت مهاجرت فدرال ارائه می کنند و پس از آزمایش های پزشکی و عدم سوء پیشینه موثر اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1235

به "کبک دومین پذیرش Arrima طی سال 2020 را برگزار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کبک دومین پذیرش Arrima طی سال 2020 را برگزار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید