کیم جونگ اون به کما رفته است؟

به گزارش تور سریلانکا، رهبر کره شمالی دوباره در آستانه مرگ واقع شده است. این ادعایی است که چانگ سونگ مین، دبیر امور سیاسی کیم دائه جونگ، رئیس جمهور فقید کره جنوبی در شبکه های اجتماعی مطرح ساخته است.

کیم جونگ اون به کما رفته است؟

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه نشنال اینترست، چانگ با استناد به یک رابط محرمانه در چین به عنوان منبعش، گفت که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی کارکرد جسمی و روانی خود را از دست داده است. او مطرح نمود: ارزیابی من این است که او وارد کما شده، اما هنوز حیاتش سرانجام نیافته است.

ظاهرا منشا این ارزیابی، خبری است با این محتوا که سرویس اطلاعاتی کره جنوبی عقیده دارد کیم جونگ اون بخشی از مسئولیت ها و اختیاراتش را به کیم یو جونگ، خواهرش به سبب فشار کاری زیاد سپرده است.

کیم یو جونگ را ممکن است به عنوان زنی در دهه 20 زندگی اش که در فصل بهار برای مدتی مسئولیت امور کره جنوبی را در حکومت کره شمالی بر عهده گرفته و آغاز به حمله به مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی نموده و تصمیم پیونگ یانگ برای نابود کردن دفتر ارتباطات مشترک دو کره در مرزشان را گفت به خاطر داشته باشید.

ممکن است همچنین به یاد داشته باشید که او سرپرست خندان هیات کره شمالی در بازی های المپیک زمستانی 2018 سئول بود و در آن موقع در مراسم های مربوط به این رقابت ها کنار مون جائه این نشسته و با او دست داد. نام او اکنون به عنوان جانشین کیم جونگ اون در خاندان حاکم بر کره شمالی در صورت از جهان رفتن برادرش مطرح است.

اما آیا رهبر کره شمالی در آستانه مرگ و از دست دادن کنترلش است؟ در گذشته این پرسش ها به دفعات مطرح شده اند و در سالیان اخیر بار ها تحلیلگران، مقام های دولتی، کارشناسان دانشگاهی و صاحب نظران درباره صندلی کیم برآورد نموده اند. با این حال هر بار برآورد درباره مرگ وی با ظاهر شدن مجدد او و عادی بودن وضعیتش دگرگون شده اند.

در امسال میلادی، اما اظهارنظر های کارشناسی درباره کیم پوچ از آب در آمدند. چند وقت پیش غیبت سه هفته ای او و عدم حضورش در مراسم سالگرد تولد پدربزرگش برآورد های مختلفی را به راه انداخت. نخست گمان برده شد که کیم دچار مرگ مغزی شده یا اینکه حالش بعد از یک جراحی قلبی عروقی ناموفق وخیم شده است و اینکه شرایطش آنقدر بد است که پزشکان چینی به کشور او رفته اند تا جانش را نجات دهند.

با این حال محتمل ترین دلیل برای این غیبت کیم جونگ اون این بود که اطمینان حاصل گردد او از هر کس دیگری که ممکن است مبتلا به کروناویروس باشد جدا باشد. با تمام شدن این شایعات بعضی چهره ها شرمنده شدند. تائه یونگ هو، یک دیپلمات سابق کره شمالی که تبدیل به قانونگذار در کره جنوبی شد هم مجبور به عذرخواهی از بابت دامن زدن به اطلاعات غلط شد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 525

به "کیم جونگ اون به کما رفته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیم جونگ اون به کما رفته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید