گسترش کمبود بنزین به سایر ایالت های آمریکا

به گزارش تور سریلانکا، در حالی که توقف فعالیت خط لوله کلونیال پس از حمله سایبری اخیر وارد پنجمین روز متوالی شده است، ایالت های بیشتری در جنوب شرق آمریکا با بحران کمبود بنزین و سوخت روبرو شده اند.

گسترش کمبود بنزین به سایر ایالت های آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم ، در پی حمله سایبری به خط لوله انتقال سوخت کلونیال که یکی از مهمترین خطوط انتقال انرژی در آمریکا به شمار می رود، بسیاری از ایالت ها با بحران کمبود سوخت روبرو شده و صف های طولانی در پمپ بنزین ها ایجاد شده است.

بر اساس این گزارش، تا عصر چهارشنبه بیش از 65 درصد پمپ بنزین های کارولینای شمالی، 44 درصد پمپ بنزین های ویرجینیا و 43 درصد پمپ بنزین های جورجیا و کارولینای جنوبی بدون سوخت و بنزین شدند.

سایر ایالت های آمریکا نیز با کمبود شدید سوخت و بنزین روبرو شده اند. 16 درصد پمپ بنزین های تنسی و 11 درصد پمپ های فلوریدا و مریلند و 7 درصد پمپ بنزین های آلاباما نیز با کمبود بنزین روبرو شده اند.

حمله هکری به خط لوله کلونیال که موجب قطع شدن فرایند انتقال سوخت شده و همین طور رشد فزاینده تقاضای انرژی، تاثیر زیادی بر افزایش چشمگیر قیمت بنزین در آمریکا داشته است.

اف بی آی نیز رسما تایید نموده است که گروه هکری و تبهکار دارک ساید مسئول اصلی این حمله سایبری بوده است. حمله سایبری به این خط لوله در حالی اجرا شده است که آمریکا در آستانه سفرهای تابستانی و رشد فزاینده تقاضای سوخت قرار گرفته است.

پس از حمله سایبری به خط لوله انتقال سوخت کلونیال و قطع فعالیت این خط لوله، مقام های رسمی آمریکا در 17 ایالت و منطقه کلمبیا شرایط فوق العاده اعلام نموده اند.

خط لوله کلونیال حدود 45 درصد سوخت مصرفی سواحل شرقی آمریکا را تامین می نماید.

این حمله موجب قطع عرضه 2.5 میلیون بشکه در روز بنزین، گازوئیل و سوخت جت به وسیله این خط لوله 8850 کیلومتری شده است. این خط لوله حدود نیمی از عرضه سوخت سواحل شرقی آمریکا را در اختیار دارد.

این حمله بار دیگر آسیب پذیری زیرساخت های انرژی آمریکا در برابر حملات هکری و سایبری را نشان داده است. توقف طولانی فعالیت این خط لوله می تواند موجب افزایش چشمگیر قیمت بنزین گردد آن هم در آستانه تابستان که فصل مسافرت است و تقاضا برای بنزین به شدت افزایش خواهد یافت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1037

به "گسترش کمبود بنزین به سایر ایالت های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش کمبود بنزین به سایر ایالت های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید