یکی از مسائل اصلی آموزش عالی مدیریت کلان دانشگاه ها است

به گزارش تور سریلانکا، معاون آموزشی دانشگاه فنی حرفه ای دکتر شریعتی گفت: آموزش عالی در حل مسائل کشور نقش موثری دارد، اما احصاء مسائل کشور در حوزه های آموزش عالی با نقد های کلان مدیریتی روبرو است.

یکی از مسائل اصلی آموزش عالی مدیریت کلان دانشگاه ها است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در دانشگاه آلبرتا کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

غلامرضا کیانی، معاون آموزشی دانشگاه فنی حرفه ای دکتر شریعتی تهران در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه تور سریلانکا با تبریک سالگرد انقلاب اسلامی درباره شرایط توسعه کمی و کیفی دانشگاه ها بعد از انقلاب اسلامی گفت: دانشگاه ها پس از انقلاب اسلامی در جهت توسعه کمی و کیفی با رشد بسیار خوبی روبرو بوده اند. از نظر توسعه کمی در دانشگاه های کشور بسیار رشد داشته ایم به طوری که قبل از انقلاب اسلامی تنها 170 هزار دانشجو در دانشگاه های کشور تحصیل می کردند، اما اکنون پس از گذشت چهل و یکسال از انقلاب اسلامی این میزان به بیش از 4 و نیم میلیون نفر رسیده است.

کیانی با بیان اینکه تعداد مرکز دانشگاهی، رشته ها و برنامه های درسی از نظر کمی رشد بسیار خوبی داشته اند؛ اظهار کرد: آموزش عالی به لحاظ کمیت قطعا در مقایسه با سایر زیر بخش های توسعه کشور از پیروز ترین حوزه های توسعه به شمار می رود. صرف نظر از بخش کمیت آموزش عالی در حوزه کیفیت نیز با تغییرات اساسی روبرو بوده است.

معاون آموزشی دانشگاه فنی حرفه ای دکتر شریعتی تهران با بیان اینکه آیا ضرورتا آموزش عالی با سایر سیاست های توسعه کشور هم خوانی داشته است؛ توضیح داد: این موضوع جای آنالیز بیشتری دارد در حقیقت باید رشته های مهارتی را بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه کشور در این حوزه به سمت کیفی سازی حوزه های مهارتی حرکت نموده است به طوری که اکنون دانشگاه فنی حرفه ای پیش قراول آن است. بی تردید آموزش عالی در حل مسائل کشور نقش موثری دارد، اما اگر بخواهیم در رابطه با احصاء مسائل کشور در حوزه های آموزش عالی سخن بگوییم باید به نقد های مدیریتی که در حوزه کلان مدیریتی وجود دارد نیز اشاره کنیم.

کیانی با بیان اینکه دانشگاه فنی حرفه ای همیشه در جهت مهمترین مسئله کشور به نام بیکاری حرکت نموده است؛ اظهار داشت: مسئله اصلی این است که پژوهش های کشور در جهت شناسایی دقیق مسائل کشور و ارائه راهکار برای آن ها به کار رود، متاسفانه دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های تحصیلات تکمیلی در این موضوع هنوز ضعیف هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 146

به "یکی از مسائل اصلی آموزش عالی مدیریت کلان دانشگاه ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکی از مسائل اصلی آموزش عالی مدیریت کلان دانشگاه ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید