یک نماینده: مجلس با پیشنهاد دولت درباره قیمت ها مخالفت می نماید

به گزارش تور سریلانکا، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وقتی دولت ارز 4200 تومانی را حذف می نماید نمی گردد انتظار داشت که تنها 4 قلم کالا گران گردد، هرکسی که این حرف را گفته اشتباه نموده است، این اتفاق نمی تواند منطقی باشد و سایر کالاها متاثر از افزایش قیمت این کالاها خواهند بود.

یک نماینده: مجلس با پیشنهاد دولت درباره قیمت ها مخالفت می نماید

به گزارش ایلنا، لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در رابطه با سرنوشت اقدام جبرانی دولت برای حمایت معیشت خانوارها پس از اجرای طرح حذف ارز 4200 تومانی، گفت: وقتی دولت ارز 4200 تومانی را حذف می نماید نمی گردد انتظار داشت که تنها 4 قلم کالا گران گردد، مثلا آرد یک کالای پایه است، روغن و شکر هم کالاهای پایه هستند وقتی نرخ آرد تغییر می نماید تا شیرینی و بیسکوییت و ماکارونی هم تغییر می نماید یا روغن و شکر هم همینطور. بنابراین این انتظاری که بعضی افراد از دولت دارند که فقط نرخ 4 قلم کالا تغییر کند، حتما غلط است.

وی ادامه داد: همینطور این انتظار که دولت بتواند قیمت را برمبنای 1400 نگه دارد هم انتظار نادرستی است.

سیاهکلی درخصوص راهکارهای جبرانی، گفت: راه این است که دولت بیاید مابه التفاوت را به صورت نقدی یا کالایی به شهروندان بدهد. خب بعضی معتقدند که نقدی تورم ایجاد نموده و باعث افزایش اندازه نقدینگی در اقتصاد کشور می گردد و بعلاوه از سوی دیگر ممکن است که بعضی سرپرستان خانوار مبلغ پرداختی را برای خانواده هزینه نکنند.

وی اضافه نمود: بعضی ها هم به کالابرگ اعتقاد دارند که هم تورم را دامن نمی زند هم خانوار مجبور است که کالا بگیرد و مصرف کند این به بعضی از خانواده هایی که ممکن است سرپرستش کم توجهی کند، یاری می نماید. من هم به شخصه با کالابرگ موافق هستم و فکر می کنم که این کار خوبی است و دولت برای اینکه مردم در این جا به جایی قیمت مواد غذایی دچار بحران نشوند و خانوار دچار سوءتغذیه نگردد، حتما باید به جبران هزینه ها و گرانی ها یاری کند و اگر به صورت کالا یاری کند بهتر است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به اینکه انتظار گرانی فقط 4 قلم کالا به وسیله دولتمردان مطرح شد و وعده داده شد، عنوان نمود: به نظر من اشتباه کردند، هرکسی که این حرف را گفته اشتباه نموده است، این اتفاق نمی تواند منطقی باشد و سایر کالاها متاثر از افزایش قیمت این کالاها خواهند بود. نباید این مساله گفته می شد که انتظار ایجاد کند آن هم در شرایطی که چنین امری اصلا منطقی نیست.

نماینده مردم قزوین در پاسخ به این سوال که اکنون دولت پیشنهاد حذف قید شهریور 1400 را در قالب لایحه آورده است، موضع مجلس چه خواهد بود؟، ابراز داشت: شرط مجلس این بود که خانوار به قیمت 1400 بخرند و مابه التفاوت را دولت بدهد، البته من هنوز لایحه اخیر دولت را مطالعه نکردم اما حتما دولت پیشنهادی می آورد که مابه التفاوت را پرداخت کند.

وی توضیح داد: اگر پیشنهاد به این صورت باشد که بخواهد این مساله را کاملا حذف کند، مجلس قطعا با این مخالفت خواهد نمود

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1401 بروزرسانی: 20 مرداد 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1465

به "یک نماینده: مجلس با پیشنهاد دولت درباره قیمت ها مخالفت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نماینده: مجلس با پیشنهاد دولت درباره قیمت ها مخالفت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید