ارز کشور با منابع ارزی سوئیس تامین می شود

به گزارش تور سریلانکا، بر اساس اخبار دریافتی، امکان تأمین ارز از طریق منابع ارزی سوئیس میسر شده است و در آینده نزدیک گشایش هایی برای تأمین کالا های اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی میسر می شود.

ارز کشور با منابع ارزی سوئیس تامین می شود

به گزارش ایسنا، بنا به اعلام بانک مرکزی این اخبار در جریان مذاکرات میان مقامات ایرانی و سوئیس درخصوص تسهیل روابط اقتصادی و بانکی و تسهیل روابط تجاری دو کشور منتشر شده است. هر چند جزئیات دقیقی در این باره در دسترس نیست، اما براساس برآورد های اجرا شده و با توجه به سفر وزیر امورخارجه سوئیس به ایران در هفته آینده، به نظر می رسد یکی از مقاصد این سفر، گسترش روابط اقتصادی و نیز افزایش سطح همکاری های تجاری میان دو کشور باشد.

البته ذکر این نکته ضروری است که در نبود روابط دیپلماتیک و کنسولی مابین ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، دولت سوئیس از طریق سفارت خود در تهران حافظ منافع ایالات متحده آمریکا در ایران است. از این رو باتوجه به نقش کلیدی سوئیس در روابط خارجه ایران و آمریکا، به نظر می رسد گشایش فوق ناشی از مذاکرات با میانجی گری کشور سوئیس میان ایران و آمریکا محقق شده باشد و تحقق این گشایش ها ناشی از چراغ سبز آمریکا به سوئیس برای آزادسازی برخی از منابع ایران باشد.

همچنین بنا به اعلام سفارت سوئیس، طی روز های آینده وزیر امور خارجه سوئیس از 15 تا 17 شهریور در چارچوب بزرگداشت یکصدمین سال حضور دیپلماتیک سوئیس در ایران به تهران سفر می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 538

به "ارز کشور با منابع ارزی سوئیس تامین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارز کشور با منابع ارزی سوئیس تامین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید