اعمال محدودیت سنی برای تزریق واکسن آسترازنکا در آلمان

به گزارش تور سریلانکا، با توجه به افزایش عوارض جانبی در بین افرادی که واکسن آسترازنکا را تزریق نموده اند دولت آلمان در توافق با مقامات ایالتی و بنا به توصیه کمیسیون دائمی واکسیناسیون استفاده از این واکسن را تنها برای افراد بالای 60سال توصیه کرد.

اعمال محدودیت سنی برای تزریق واکسن آسترازنکا در آلمان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه پاسایر نویه پرسه، وزرای بهداشت ایالات و دولت فدرال آلمان شب گذشته تصمیم گرفتند که با توجه به مشاهده عوارض جانبی در افرادی که واکسن آسترازنکا را تزریق نموده اند برای استفاده از این واکسن محدودیت های سنی اعمال نمایند.

کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان واکسن آسترازنکا را فقط برای افراد بالای 60 سال توصیه می نماید. داده های موجود نشان می دهد احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید ترومبوآمبولیک در افراد واکسینه شده جوان تر بیشتر است.

به همین دلیل افراد زیر 60 سال که قبلا دوز اول این واکسن را دریافت نموده اند برای زدن دوز دوم باید تا سرانجام ماه آوریل صبر نمایند تا این مرکز بتواند یک توصیه تکمیلی را ارائه کند. رومبوز ورید مغزی بویژه در زنان زیر 55 سال در ارتباط با واکسن آسترازنکا اتفاق افتاده است. موسسه پژوهشی پاول ارلیش آلمان تا به امروز بیش از 30 مورد از این عارضه را پس از واکسیناسیون آسترازنکا ثبت نموده و گفته است در 19 مورد کمبود پلاکت خون گزارش شده است. 9 نفر از این افراد درگذشته اند. همه گزارش ها، به استثنای دو مورد مربوط به زنان 20 تا 63 ساله بوده است.

قبل از توصیه کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان، ایالت های برلین و براندنبورگ و شهر مونیخ گفتند که تا اطلاع بعدی دیگر افراد زیر 60 سال را با آسترازنکا واکسینه نمی نمایند. وزارت بهداشت ایالت عظیم نوردراین-وستفالن نیز واکسیناسیون کرونا با این واکسن را برای مردان و زنان زیر 60 سال فورا متوقف کرد.

چندی پیش به دلیل بروز موارد ترومبوز مغزی، تزریق آسترازنکا در بسیاری از کشورهای اروپایی متوقف شد. اما آژانس دارویی اروپا (EMA) بعد از آنالیز مجدد واکسن بریتانیایی ـ سوئدی آسترازنکا، آن را ایمن و کارا ارزیابی کرد و استفاده از آن بار دیگر ازسر گرفته شد.

اینکه اعمال محدودیت سنی برای تزریق واکسن آسترازنکا و تاثیرات آن بر فرایند واکسیناسیون چگونه خواهد بود موضوعی است که دولت و ایالات آلمان مشترکا درباره آن شفاف سازی خواهند کرد.

اواسط ماه مارس تزریق واکسن آسترازنکا در آلمان بعد از یک وقفه چند روزه برای انجام بعضی آنالیز ها دوباره از سر گرفته شد.

وزیر بهداشت و صدر اعظم آلمان شب گذشته بر هدف دولت مبنی بر اینکه تا سرانجام تابستان همه شهفرایندان را واکسینه نمایند تاکید کردند و صدر اعظم آلمان گفت که اگر نوبت واکسیناسیونش گردد حاضر است واکسن آسترازنکا را تزریق کند.

در این میان دبیر کل حزب لیبرال دموکرات انتقاد شدیدی به مدیریت بحران دولت مرکل وارد نموده و گفت که این رفتارهای نامنظم که دولت آلمان در پیش گرفته منجر به بی اعتمادی می گردد. وی همچن233333ین گفت: ما زمان زیادی را از دست داده ایم و اعتماد به واکسن را از بین برده ایم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 902

به "اعمال محدودیت سنی برای تزریق واکسن آسترازنکا در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت سنی برای تزریق واکسن آسترازنکا در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید