الکاظمی با فرماندهان الحشد الشعبی ملاقات کرد

به گزارش تور سریلانکا، فارس نوشت: منبعی نزدیک به سازمان الحشد الشعبی عراق گفت که نخست وزیر این کشور با فرماندهان رده اول الحشد الشعبی ملاقات نموده است.

الکاظمی با فرماندهان الحشد الشعبی ملاقات کرد

مُهنّد العقابی، مدیر کل اطلاع رسانی الحشدالشعبی گفت که این ملاقات با هدف تلطیف فضا ترتیب داده شده است.

این ملاقات چند روز بعد از حوادثی رخ داده که در منطقه الدوره، مقر نیروهای الحشد الشعبی رخ داد و طی آن شماری از اعضای این سازمان با حمله نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

این مسئول عراقی به وب سایت خبری شفق نیوز گفت که نخست وزیر عراق فرماندهان الحشد الشعبی و فرماندهان دستگاه مقابله با تروریسم را به حکم این که شریک و دوست یکدیگر در میادین نبرد هستند، گرد هم آورد.

مدیرکل دفتر اطلاع رسانی سازمان الحشد الشعبی در ادامه اضافه نمود: هدف از این نشست، خاموش کردن فتنه بود؛ فتنه ای که بعضی با حملات رسانه ای سعی دمیدن در آن کردند و بعد از حادثه الدوره رخ داد.

به گفته مهند العقابی، نخست وزیر عراق با ترتیب دادن نشست امروز خواسته پیامی با این مضمون بدهد که آنچه در روزهای گذشته رخ داده، مسئله ای گذرا بوده و هر دو نیرو (هم الحشد الشعبی و هم دستگاه مقابله با تروریسم) نیروی رسمی و تحت امر فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق (مصطفی کاظمی) هستند.

بر اساس این گزارش، فالح الفیاض، رئیس سازمان الحشد الشعبی و فرماندهان رده اول این سازمان به همراه عبدالوهاب الساعدی، رئیس دستگاه مقابله با تروریسم و فرماندهان طراز اول این دستگاه در نشست امروز حضور داشتند.

طی هفته گذشته، نیروهای نهاد مقابله با تروریسم عراق به دستور مستقیم کاظمی به مقر نیروهای الحشد الشعبی در الدوره بغداد ورود نموده و شماری از آن ها را بازداشت کردند که این اقدام واکنش منفی جریان های سیاسی و گروه های مردمی عراق را در پی داشت.

افراد بازداشت شده، به اتهام مشارکت در شلیک راکت به منطقه سبز بغداد که منطقه ای دیپماتیک است بازداشت شده بودند و پس از آنکه اتهام های مطرح شده ثابت نشد، آزاد شدند.

مقامات آمریکایی مدعی اند که نیروهای گردان های حزب الله عراق در شلیک راکت به پایگاه های نظامی میزبان نیروهای آمریکایی در عراق دست دارند؛ اتهامی که تحلیلگران داخلی عراق آن را تلاشی از سوی واشنگتن برای توجیه تداوم حضور نظامی آمریکا در این کشور می دانند؛ به ویژه اینکه طرح خروج این نظامیان از عراق به تصویب مجلس رسیده و منتظر اجرای دولت است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 443

به "الکاظمی با فرماندهان الحشد الشعبی ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی با فرماندهان الحشد الشعبی ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید