بیوگرافی نیکی مظفری و پدرش مجید مظفری

به گزارش تور سریلانکا، بیوگرافی نیکی مظفری: نیکی مظفری تنها فرزند مجید مظفری بازیگر سینما است. وی متولد 28 شهریور 1366 و دارای مدرک کاردانی معماری از لندن است. نیکی مظفری مجرد بوده و هنوز ازدواج نکرده است.

بیوگرافی نیکی مظفری و پدرش مجید مظفری

خبرنگاران | سرویس چهره ها - نیکی مظفری تنها فرزند بازیگر مشهور سینما و تلویزیون مجید مظفری است. نیکی در 28 شهریور 1366 در شهر تهران متولد شد. تنها 18 سال داشت که مادرش را به علت بیماری از دست داد و از سال 1384 به همراه پدر زندگی می نماید.

بیوگرافی نیکی مظفری

در دبیرستان تجربی خوانده و قصد داروساز شدن را داشته ولی سر از معماری و آن هم در لندن درآورده است. نیکی مظفری فوق دیپلم معماری دارد. البته دو سال در کلاس های بازیگری مرحوم سمندریان شرکت نموده و تجربه بازیگری نیز دارد. علاوه بر بازیگری و معماری در رشته طراحی صحنه و لباس نیز دستی بر آتش دارد و در بسیاری از پروژه های در پشت صحنه با سمت های مختلف مثل برنامه ریز و مدیر فراوری و … به فعالیت پرداخته است.

شروع بازیگری و فعالیت پشت صحنه

در دوران کودکی در چند نقش از جمله مجموعه تلویزیونی بچه ها، قصه ها و فیلم ضلع ششم در سال 73، ایفای نقش کرد. سپس در دوران دبیرستانی با تئاتری به کارگردانی آقای هادی مرزبان اولین تجربه حرفه ای خود را شروع کرد. نیکی مظفری پس از بازگشت از لندن و فعالیت در زمینه معماری زمانی در حدود 8 سال را به عنوان مدیر فراوری، جانشین تهیه کننده، طراح صحنه، طراح گریم و … در فیلم سازی پدرش فعالیت نموده است.

آثار سینمایی نیکی مظفری

  • چرکنویس (علی جناب - 1392)
  • نقطه کور (مهدی گلستانه - 1394)
  • فیلم اجیر (محسن خان جهانی - 1385)
  • سایه های هجوم (احمد امینی - 1371)
  • فیلم کوتاه اینجا شهر من بود (تینا پاکروان - 1394)

آثار تلویزیونی نیکی مظفری

  • مجموعه تلویزیونی بچه ها قصه ها
  • سریال ضلع ششم - (مسعود فروتن - 1372)
  • سریال غریب آشنا (مهدی صباغ زاده - 1392)
  • سریال بچه های نسبتاً بد (سیروس مقدم - 1392)

زندگی با پدر

نیکی مظفری 37 سال با پدرش اختلاف سن دارد، ولی عاشق اوست. او بعد از فوت مادر تنها مونس پدر بوده و مجید مظفری بخاطر فرزندش سال هاست که تنها زندگی می نماید.

نیکی مظفری می گوید:

دوست دارم برای پدرم زن بگیرم و به همه فرزندانی که پدر و مادران شان تنها هستند این موضوع را پیشنهاد می کنم. ما بچه ها نباید خیلی خودخواهانه با این قضیه برخورد کنیم. من از سال اولی که مادرم فوت کرد همیشه دوست داشتم پدرم ازدواج کند، چون هر انسانی احتیاج به یک هم صحبت و همراه دارد.

ازدواج نیکی مظفری

نیکی مظفری تا به امروز ازدواج ننموده و مجرد است.

پدر نیکی مظفری در مورد داماد ایده آل خود گفته است: شخصیت آدم ها برای من مهم است. یعنی در ازدواج نیکی، من بیشتر به شخصیت طرف توجه می کنم، چون اگر او از شخصیت خوب و با ثباتی برخوردار نباشد، از لحاظ مالی و درآمدزایی هم دچار مشکل خواهد شد. منظورم این است که شخصیت خوب سرچشمه مهمی از زندگی است و دارایی و… را نیز همراه خودش دارد.

دوستان و باشگاه محبوب فوتبالی

شقایق فراهانی و تینا پاکروان از صمیمی ترین دوستان نیکی مظفری هستند. علاقه مند به تیم فوتبال استقلال بوده و بازیکن محبوبش هم فرهاد مجیدی است.

مصاحبه با نیکی مظفری و پدرش مجید مظفری

ورود به دنیای بازیگری

نیکی مظفری: از کودکی خیلی به بازیگری علاقه داشتم و در نوجوانی به این نتیجه رسیدم که باید خیلی درست و اصولی وارد این کار شوم. به همین علت از تئاتر شروع کردم. اولین کار تئاترم با آقای هادی مرزبان بود که باعث افتخارم است. الان هم سر تمرین یک تئاتر به کارگردانی آقای حسین پاکدل هستم که تجربه ای لذت بخش است و نکات بسیاری را از ایشان آموخته ام.

مجید مظفری: در ابتدا موافق ورود نیکی به دنیای بازیگری نبودم. در برهه ای از زمان به خصوص در دهه 80 بسیاری از دانشجویان تئاتر و بازیگری به خاطر رانت بازی در دنیای سینما و عدم داشتن ارتباط بیکار بودند؛ ضمن این که در آن برهه یک سری صحبت هایی علیه بازیگران در رسانه ها پیچید که حاصل حرف های بی پشتوانه عده ای بود که متاسفانه خودشان از دنیای سینما بودند. حرف هایی که در شان خانواده سینما نبود و هیچ کس هم دوست ندارد درباره خانواده اش چنین حرف هایی گفته گردد.

من همیشه نگران این مسائل بودم و دوست داشتم این شایعات از سینما دور گردد که خوشبختانه با ورود گروه جدید مدیریتی در سینما مانند آقای ایوبی و وزیر محترم آقای جنتی این رخ داد. مشوق و راهنمای نیکی در کار بازیگری بوده و هستم، اما پارتی او محسوب نمی شوم و تا به حال نشده از کارگردانی بخواهم از نیکی در کارش استفاده کند.

تا چندی پیش مجید مظفری به عنوان یک بازیگر حرفه ای و نامدار در بین مردم شناخته می شد، اما چندسالی است که نام مجید و نیکی مظفری در هر جمع هنری با هم شنیده می گردد. این خواست شمابوده است؟

پدر: من همیشه با دخترم طوری رفتار کردم که به عنوان مشاور او پذیرفته شوم، اما تصمیم گیرنده خودش بوده است. در کار هایی که من تهیه کننده یا از عوامل اصلی بودم، خودش پیشنهاد می داد که طراح صحنه و لباس باشد و در ادامه به بازیگری گرایش پیدا کرد. در این مورد هم مشورت کرد و من هم پذیرفتم. بازیگری را با تئاتر شروع کرد و به این عرصه آمد. خوشبختانه سابقه تئاتری اش بیشتر از سینما بوده است.

بعد از تئاتر با نقش های کوتاه در فیلم شروع کرد و کم کم در بازی سینمایی هم دیده شد. همیشه تاکید نموده ام که اگر او می خواهد ماندگار باشد باید از تئاتر شروع کند و به مطالعه بپردازد و او همین کار را انجام داد. در حال حاضر هم به کار هایی که پیشنهاد می گردد، وسواس زیادی نشان می دهد.

دختر: ما همیشه در کنار هم بوده ایم. وقتی من به صورت رسمی در سینما شروع به کار کردم ارتباط ما بیشتر هم شد. در واقع مدتی است که همیشه کنار هم هستیم و در جشن و مراسم ها با هم دیده می شویم. دلیل اصلی با هم بودن این است که من از فضا های هنری و حرفه ای دور نباشم. خوشبختانه همیشه به عنوان نیکی مظفری و نه دختر مجید مظفری، دعوت به کار شدم، اما افتخار می کنم همیشه در کنار کسی بوده ام که حدود 50 سال فعالیت هنری حرفه ای دارد.

چه اندازه از این وابستگی پس از نبودن مادر خانواده ایجادشد؟

دختر: ما در کل خانواده ای کم جمعیت و همیشه هوادار هنر و در کنار هم بودیم. از رفتن مادرم 11 سال می گذرد و این شرایط باعث می گردد که ناخودآگاه این احساس وابستگی و صمیمیت بیشتر گردد. از وقتی مادرم نیست، با هم بودن ما پررنگ تر شده و بیشتر به چشم می آید.

پدر: تا زمانی که نیکی هنوز مدرسه نمی رفت، هر جا سر فیلم برداری می رفتم، همه با هم بودیم و آن موقع بیشتر فیلم ها در شهرستان ها ساخته می شد و مثل امروز نبود که بیشتر لوکیشن ها در تهران باشد. از دست دادن همسرم برای ما خیلی سنگین بود. وقتی این اتفاق فاجعه بار پیش آمد، من و نیکی بیشتر در کنار هم بودیم. حدود 10 سال پیش به این نتیجه رسیدم که سینما دیگر جای من نیست و به سمت تلویزیون کشیده شدم و نیکی هم در بیشتر کارهایم کنار ما بود. در واقع ما از نظر کاری و حس پدر و دختری همیشه حامی یکدیگر بودیم.

عکس های شخصی نیکی مظفری

در ادامه می توانید عکس های نیکی مظفری که وی در صفحه شخصی خودش به اشتراک گذاشته است را مشاهده نمایید.

در ادامه، فیلم چالش سطل آب یخ را که نیکی مظفری در آن شرکت نموده و ویدیوی آن را در اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته را می بینیم.

اینستاگرام نیکی مظفری

برای ارتباط بیشتر با نیکی مظفری می توانید به صفحه شخصی وی در اینستاگرام به آدرس زیر مراجعه نمایید.

nikimozaffari@

منبع: setare.com
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 818

به "بیوگرافی نیکی مظفری و پدرش مجید مظفری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیوگرافی نیکی مظفری و پدرش مجید مظفری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید