تاکید اندیشکده انگلیسی بر لزوم شکایت لندن از چین و دریافت غرامت 351 میلیارد پوندی

به گزارش تور سریلانکا، یک اندیشکده انگلیسی در آنالیز گسترده اپیدمی ویروس کرونا به این نتیجه رسید که انگلیس باید برای دریافت غرامت 351 میلیارد پوندی به خاطر این بحران از دولت چین در دادگاه های بین المللی شکایت کند.

تاکید اندیشکده انگلیسی بر لزوم شکایت لندن از چین و دریافت غرامت 351 میلیارد پوندی

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه دیلی میل، نتیجه این آنالیز در حالی منتشر شد که 15 تن از اعضای ارشد حزب محافظه کار به رهبری دامیان گرین، معاون سابق بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در نامه ای از جانسون خواستند تا درباره روابط این کشور با پکن تجدیدنظر کند.

در این نامه آمده است: مقررات بین المللی مراقبت بهداشتی که از نظر قانونی الزام آور است، کشورهای دنیا را ملزم می سازد تا در زمان همه گیری های بالقوه اطلاعات کاملی ارائه دهند. تخطی از این مقررات اجازه داد تا ویروس کرونا در سراسر دنیا گسترش یابد و به لحاظ اقتصادی و بهداشتی پیامدهای بسیار جدی برای کشورهای سراسر دنیا داشته باشد. زمانی که این بحران برطرف گردد ما از دولت انگلیس می خواهیم تا درباره روابط گسترده مان با چین تجدیدنظر کند. ما به مرور زمان اجازه دادیم تا هر چه بیشتر به چین وابسته شویم و در اتخاذ یک دیدگاه استراتژیک درباره اقتصاد بلندمدت و نیازهای فنی و امنیتی انگلیس ناکام بوده ایم.

نخستین تحقیقات جامع درباره تاثیر اقتصادی دنیای شیوع این ویروس نشان داد که گروه هفت متشکل از هفت اقتصاد عظیم دنیا متحمل یک ضرر 3.2 تریلیون دلاری شده است که اگر حزب کمونیست چین از همان ابتدای نشانه های شیوع ویروس کرونا در اواخر سال گذشته میلادی نسبت به آن صریح و صادق می بود، از این ضرر جلوگیری به عمل می آمد.

مبلغ غرامت انگلیس شامل پوشش هزینه کامل یاری اقتصادی ریشی سوناک، وزیر خزنه داری انگلیس و افزایش هزینه های خدمات بهداشت ملی (NHS) در واکنش به این بحران است.

این آنالیز گسترده همچنین مستقیما به تصمیمات سیاسی انگلیس که اوایل امسال میلادی اتخاذ شد، از جمله عدم لغو پروازهای لندن به ووهان در ماه ژانویه اشاره دارد؛ تصمیماتی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر اساس اطلاعات نادرست از سوی چین اتخاذ شدند.

در گزارش انجمن هنری جکسون که اندیشکده سیاست خارجی انگلیسی است، تاکید شد که اسناد و مدارکی وجود دارد که نشان می دهند چین مستقیما مفاد معاهده مراقبت بهداشتی بین المللی را نقض نموده است. در این گزارش همچنین 10 راه حقوقی که کشورهای عظیم می توانند در آن ها جبران خسارت های خود را درخواست نمایند، مطرح شده است.

در بخش نتیجه گیری این آنالیز تحت عنوان غرامت ویروس کرونا: ارزیابی مقصر بودن بالقوه چین و راه های واکنش حقوقی آمده است: حزب کمونیست چین کوشش کرد تا اخبار بد را در داخل و خارج از این کشور پنهان کند.

در این گزارش آمده است: در حال حاضر چین با ایجاد یک کمپین پیشرفته و پیچیده اطلاعات نادرست، در کوشش است تا دنیا را متقاعد کند که مقصر این بحران نیست و حتی کل کشورهای دنیا باید به خاطر تمام کارهایی که چین انجام داده است، قدردان باشند. حقیقت این است که چین مسئول ویروس کروناست و اگر ادعاهای حقوقی علیه چین مطرح گردد ممکن است این کشور موظف به پرداخت غرامتی برابر با تریلیون ها پوند گردد. راه های حقوقی مذکور شامل شکایت از چین در دیوان دائمی داوری در لاهه به خاطر نقض تعهدات بهداشتی، طرح این موضوع در سازمان ملل و دیوان بین المللی دادگستری یا سازمان تجارت دنیای است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 258

به "تاکید اندیشکده انگلیسی بر لزوم شکایت لندن از چین و دریافت غرامت 351 میلیارد پوندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید اندیشکده انگلیسی بر لزوم شکایت لندن از چین و دریافت غرامت 351 میلیارد پوندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید