تلفیق مباحث تئوری و تکنیک های عملی برای مهارت آموزی

به گزارش تور سریلانکا، به گزارش خبرنگاران، کتاب طراحی کامپیوتری سیستم های دیجیتال تألیف مرتضی صاحب الزمانی در گروه علوم کاربردی شاخه مهندسی کامپیوتر در سی وهشتمین دوره جایزه کتاب سال به عنوان اثر شایسته تقدیر معرفی گشت. این کتاب در سال 1398 در 736 صفحه از سوی انتشارات شیخ بهایی اصفهان به چاپ رسیده است.

تلفیق مباحث تئوری و تکنیک های عملی برای مهارت آموزی

مرتضی صاحب الزمانی نویسنده این کتاب، دارای مدرک دکترا از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا، استاد و عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. وی در گفت وگو با خبرنگار ایبنا، گفت: طراحی سیستم های دیجیتال به ویژه در دهه اخیر در ایران کاربردهای خاصی پیدا کرده است. حدود 10 سال قبل، درسی با عنوان طراحی کامپیوتری سیستم های دیجیتال در وزارت علوم تصویب شد که کتابی تخصصی برای تدریس آن وجود نداشت و اساتید از منابع مختلف مباحث را جمع آوری می کردند، لذا لزوم تدوین چنین کتابی احساس می شد. با توجه به تجربه ای که در تدریس این درس داشتم، این کتاب را تدوین و علاوه بر مباحث قبلی، مباحث تخصصی و جدیدتری را نیز به آن افزودم.

وی با اشاره به فرایند نگارش این اثر، ادامه داد: این کتاب در مدت زمان سه سال (95 تا 98) در دو بخش کلی سخت افزار دیجیتال و کار با ابزارهای طراحی به گونه ای تدوین شده که برای استاد انعطاف پذیری داشته باشد و بتواند آن را به گونه های مختلف تدریس کند.

این استاد دانشگاه، درباره ویژگی های کتاب طراحی کامپیوتری سیستم های دیجیتال، گفت: در انتهای هر فصل از کتاب، تعداد زیادی تمرین گنجانده شده که دانشجویان می توانند با انتخاب و انجام برخی تمرین ها، مهارت های خوبی به دست آورند. علاوه بر مباحث تئوری، سعی کردم تکنیک های عملی را هم در کتاب ارائه کنم.

صاحب الزمانی تأکید کرد: یکی از اهداف من این بود که این کتاب، صرفا یک کتاب درسی دانشگاهی نباشد. موسسات، سازمان ها و افرادی نیز هستند که کار طراحی دیجیتال انجام می دهند و متخصصان و مهندسان آن ها می توانند با استفاده از این کتاب، مهارت هایی در این زمینه کسب کنند. در واقع مخاطبان این کتاب دو دسته هستند، یک دسته مخاطبان دانشگاهی به ویژه دانشجویان سال آخر رشته های کامپیوتر و برق و دسته دیگر افرادی که می خواهند در حوزه صنعت مهارت خود را افزایش دهند. به ویژه در شهرستان هایی که دسترسی کمتری به منابع درسی وجود دارد، امیدوارم این اثر بتواند مشکل استادان برای تدریس و همچنین دانشجویان و دیگر علاقه مندان و دست اندرکاران این حوزه را تا اندازه ای مرتفع کند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 859

به "تلفیق مباحث تئوری و تکنیک های عملی برای مهارت آموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفیق مباحث تئوری و تکنیک های عملی برای مهارت آموزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید