حیرت رسانه های غربی از توانمندی ایران در حوزه سرطان

به گزارش تور سریلانکا، خبرنگاران شبکه های تلویزیونی اروپایی در بازدید از یک مرکز تشخیص و درمان سرطان در تهران، از توانمندی های کشورمان در درمان اثرگذار انواع سرطان ها حیرت زده شدند.

حیرت رسانه های غربی از توانمندی ایران در حوزه سرطان

به گزارش خبرنگاران از مهر، روزهای گذشته خبرنگاران خبرگزاری فرانسه، تلویزیون ORF اتریش(کانال شماره یک اتریش)، شبکه NPR (رسانه عمومی هوستون)، شبکه ملی دانمارک، فونیکس چین و المیادین لبنان با حضور در مرکز تشخیص و درمان سرطان در تهران، از آخرین توانمندی های کشورمان در زمینه درمان سرطان گزارش تهیه کردند.

هرچند این گزارش ها با هدف بررسی تاثیر تحریم های آمریکا بر درمان سرطان در ایران تهیه شده بود اما خبرنگاران رسانه های بین المللی دریافتند که کشورمان نه تنها در زمینه درمان سرطان ناتوان نیست بلکه جدیدترین روش های دنیای درمان سرطان در مرکز درمان سرطان به مردم ایران و بیماران کشورهای همسایه ارائه می شود.

سید هادی مولانا مدیر مرکز درمان سرطان، در گفتگو با خبرنگار تلویزیون ORF اتریش، گفت: با وجود آنکه تحریم های آمریکا مسائل فراوانی برای بیماران سرطانی کشورمان ایجاد کرده است اما متخصصان ایرانی با استفاده از دانش بومی و بهره گیری از دستگاه های روز توانسته اند در دو سال گذشته به روز ترین خدمات را به بیماران سرطانی ارائه دهند.

وی افزود: در حال حاضر مدرن ترین روش درمان سرطان توسط بهترین متخصصان رادیوتراپی در ایران انجام می شود که بر اساس این روش که Dose Painting IMRT نام دارد سلول های سرطانی نشانه گذاری شده و با دقیق ترین دستگاه های روز دنیا پرتودرمانی می شود.

به گفته این متخصص پرتودرمانی، این دانش در حال حاضر در خاورمیانه منحصر به فرد است و تنها در چند کشور اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد و ایران توانسته است با استفاده از تجهیزات مدرن وارداتی و دانش تخصصی داخلی این روش را در کشور عملیاتی کند.

وی درباره تحریم های ناجوانمردانه آمریکا علیه دارو و تجهیزات پزشکی نیز به خبرنگار تلویزیون اتریش، گفت: این رفتار آمریکا با همه کنوانسیون های بین المللی و حتی اصول اخلاقی و انسانی مغایرت دارد و سبب شده تهیه دارو برای بیماران سرطانی با چالش های جدی روبرو شود.

مولانا یادآور شد: بر خلاف ادعای آمریکایی ها تحریم دارو سبب شده قیمت داروهای مورد نیاز بیماران سرطانی از 30 تا 100 درصد افزایش یابد و درمان سرطان با وجود همه توانمندی های داخلی پرشکان ایرانی، با مسائل جدی همراه باشد.

گزارشگران اروپایی در روزهای گذشته خبرهای متعددی از اثرات تحریم های آمریکا بر درمان سرطان در کشورمان در رسانه های خود منتشر کرده اند و در عین حال بر توانمندی پزشکان متخصص ایرانی در زمینه درمان اثرگذار سرطان صحه گذاشته اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 405

به "حیرت رسانه های غربی از توانمندی ایران در حوزه سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیرت رسانه های غربی از توانمندی ایران در حوزه سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید