دانشگاه فنی و حرفه ای الگویی برای توسعه کار و اشتغال

به گزارش تور سریلانکا، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای می تواند برای کل مجموعه ها در کشور در حوزه کار و اشتغال الگو باشد.

دانشگاه فنی و حرفه ای الگویی برای توسعه کار و اشتغال

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور؛ دکتر عرفان خسرویان سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور و هیات همراه، همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر با حضور و بازدید در دانشکده دکتر شریعتی، در نشستی با بیان رویکردها، برنامه ها و سیاست گذاری های خود در دانشگاه، از بخش های مختلف دانشکده بازدید بعمل آوردند.

وی با بیان اینکه دانشکده شریعتی نماد کار در حوزه بانوان در کشور است، اضافه نمود: حوزه کار و اشتغال بانوان مسأله مهم و جدی است و اگر برنامه ها و سیاست های ما در این دانشکده، به درستی اجرا شود، به طور قطع الگویی برای کل مجموعه ها در کشور می شود.

وی گفت: دانشگاه فنی حرفه ای اکنون به بلوغ خوبی رسیده و تجربه های فراوانی دارد، امیدوارم در فصل تازه که فصل کارآفرینی و مهارت است و با نگاه ویژه دولت به این حوزه که یکی از ماموریت های جدی دانشگاه فنی و حرفه ای است، به نحو احسن اجرایی شود.

ایجاد پارک علم و فناوری در دانشگاه فنی و حرفه ای

دکتر خسرویان در ادامه از ایجاد پارک علم و فناوری و مهارتی در دل این دانشگاه خبر داد و اضافه نمود: در چنین فضایی با وجود زیست بوم مهارتی مناسب، ضمن فراهم کردن مقدمات آن قصد داریم در این مرکز، پارک علم، فناوری و مهارتی مستقر کنیم که آینده ای بهتر را برای دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان توسعه و پیشران کسب و کارهای مهارتی نوید خواهد داد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای تأکید کرد: از آنجا که در دولت سیزدهم حوزه مهارت جدی و موضوعیت دارد ما بنا نداریم دانشگاه فنی حرفه ای را به دانشگاه سنتی تبدیل کنیم، این دانشگاه باید مهارتی بشود تا جایی که نیروی دانشجو بتواند در طی دو سالی که آموزش می بیند با 10 نفر دیگر کسب و کار راه بیندازد و همچنین در این راستا باید با تربیت تکنسین در رشته های مختلف از جمله IT ، کد نویسی، هنری و ... زمینه را برای توسعه اشتغال و راه اندازی شرکت های خرد و کوچک مبتنی بر خدمات و فناوری های نوین با زیر ساخت های ارزان و برداشت بسیار، فراهم کنیم و همچنین اقتصاد های محلی را احیاء و در آمایش رشته آن منطقه این مقوله را مد نظر داشته باشیم تا هنرهای ملی از بین نروند و زنده شوند.

دکتر خسرویان گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای پرجمعیت و یکی از بزرگترین دانشگاه های حضوری دولتی در کشور است که دارای استعدادهای بی نهایت و انگیزه های فراوان است که هنوز نقش خود را در آموزش عالی نشان نداده است. امیدوارم بتوانیم با سیاست گذاری های درست، انگیزه دهیم و موظفیم، حمایت کنیم تا استعدادها شکوفا شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1345

به "دانشگاه فنی و حرفه ای الگویی برای توسعه کار و اشتغال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه فنی و حرفه ای الگویی برای توسعه کار و اشتغال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید