زمان واریز آخرین یارانه معیشتی اعلام شد!

به گزارش تور سریلانکا، به گزارش خبرنگاران، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: بیست وهشتمین مرحله یارانه معیشتی ساعت 24 روز سه شنبه (دهم اسفندماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

زمان واریز آخرین یارانه معیشتی اعلام شد!

به گفته امید حاجتی مبلغ یارانه معیشتی هم مانند ماه های گذشته است. همچون دوره های قبل، مبلغ یارانه معیشتی یا یارانه بنزین خانواده های یک نفره 55 هزار تومان، خانواده های دو نفره 103 هزار تومان، خانواده های سه نفره 138 هزار تومان، خانواده های چهار نفره 172 هزار تومان و خانواده های پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان است.

بعلاوه پانزدهمین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی از حساب سرپرستان خانوارهایی که این وام را دریافت نموده اند، کسر می گردد.

یارانه معیشتی حذف می گردد؟

این آخرین یارانه معیشتی است که در امسال پرداخت می گردد. اما هنوز مشخص نیست که آیا فرایند پرداخت یارانه معیشتی در سال 1401 هم ادامه دارد یا نه.

اما بعضی از زمزمه ها حاکی از این است که احتمالا یارانه های معیشتی و یارانه نقدی با هم تجمیع شده و در قالب یک یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

بعلاوه بعضی از اظهارات نشان می دهد احتمالا مبلغ یارانه ها در سال آینده افزایش پیدا می نماید. معاون مالی رئیس جمهور پیش از این از پرداخت یارانه 800 هزار تومانی به خانوارهای چهار نفره خبر داده و گفته بود احتمالا نیمی از این یارانه در قالب یارانه نقدی به خانوارها پرداخت می گردد و نیمی دیگر در قالب کارت اعتباری برای خرید.

چندی پیش معاون وزیر اقتصاد بیان نمود با همکاری های دستگاه های مختلف کارت یارانه نو تا انتهای امسال آماده می گردد.

اما آنگونه که هادی سبحانیان خبر داده کارت یارانه ای نو، از سال آینده به صورت اعتباری و یارانه ای شارژ می گردد و در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد. بر اساس این اطلاعات می توان گفت، اولا کارت یارانه نو از سال آینده قابل استفاده است.

دوما بخشی کل اعتباری که در این کارت شارژ می گردد به صورت نقدی قابل برداشت نیست. بلکه قرار است بخشی در قالب یارانه نقدی باشد و بخشی در قالب اعتباری که می توان احتمالا با آن کالا خرید. سومین نکته هم این است که کارت یارانه نو به همه مردم تعلق نمی گیرد و جامعه هدف مشخصی دارد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1410

به "زمان واریز آخرین یارانه معیشتی اعلام شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان واریز آخرین یارانه معیشتی اعلام شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید