قرار دریافت 40 شرکت دانش بنیان روی تابلوهای بورس

به گزارش تور سریلانکا، مدیر کل دفتر تامین اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حضور 40 شرکت دانش بنیان روی تابلوهای بورس اطلاع داد و گفت: علاوه بر آن 3 شرکت دانش بنیان نیز مراحل پذیرش را گذرانده اند و آماده درج در تابلوهای اول و دوم فرابورس هستند.

قرار دریافت 40 شرکت دانش بنیان روی تابلوهای بورس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمد مرفوع گفت: افزایش حضور شرکت های دانش بنیان روی تابلوی بورس از سال گذشته با توجه به رونق بازار سرمایه با جدیتی بیشتر دنبال شد تا پذیرش این شرکت ها تسریع گردد. در این راستا نیز با بیش از 200 شرکت دانش بنیان برتر جلساتی گذاشته شد تا برای حضور در این بازار آماده سازی اقدام گردد و ترغیب شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 40 شرکت دانش بنیان روی تابلوهای بورس حضور دارند. 3 شرکت دانش بنیان نیز مراحل پذیرش را گذرانده اند و آماده درج در تابلوهای اول و دوم فرابورس هستند. حضور یکی از شرکتهای تاکسی اینترنتی بر روی تابلوی بورس نیز اتفاق جدید خوبی در این حوزه است.

مرفوع خاطر نشان کرد: با اقدامات فوق تعداد درخواست های پذیرش شرکت ها رشد قابل توجهی را تجربه کرد و در حال حاضر بیش از 30 پرونده در حال تکمیل مدارک برای پذیرش در بازارهای بورس و فرابورس هستند.

مدیر کل دفتر تامین اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره راه اندازی تابلوی جدید در فرابورس نیز گفت: این بازار برای یاری به پذیرش تعداد بیشتری از شرکت های دانش بنیان و استارتاپی راه اندازی می گردد. برای رسیدن به این هدف ، شرایط ساده تری برای این بازار در نظر گرفته شده است. این بازار به عنوان یک تابلوی جدید در فرابورس شکل می گیرد و شرکت ها برای حضور روی تابلوی جدید فرابورس باید پذیرش شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برای ورود به بازار سرمایه در عمل احتیاج به حداقل مشخصی از سرمایه ثبتی (در حال حاضر حداقل 15 میلیارد تومان) و سودآوری شرکت است، اضافه نمود: برای تابلوی جدید این شرایط وجود ندارد و شرکت با سرمایه پایین تر و حتی در صورت عدم سودآوری نیز می تواند روی این تابلو حضور داشته باشد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، به گفته وی، با راه اندازی این تابلو قرار است شرکت های حاضر در بازار کوچک و متوسط به این بازار منتقل شوند. در حال حاضر نام هدف برای این تابلو در نظر گرفته شده است که قطعی نیست. اقدامات برای راه اندازی این تابلو از سال گذشته شروع شده است و در مراحل نهایی تصویب واقع شده است و در صورت تصویب هیات مدیره سازمان بورس این تابلو کار خود را شروع می نماید. برای تعداد شرکت های قابل پذیرش بر روی این تابلو نیز محدودیت خاصی وجود ندارد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 680

به "قرار دریافت 40 شرکت دانش بنیان روی تابلوهای بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرار دریافت 40 شرکت دانش بنیان روی تابلوهای بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید