تور دبی: مهاجرت به کانادا از امارات

به گزارش تور سریلانکا، شاید شما هم یکی از هزاران خارجی مقیم امارات متحده عربی باشید که علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستند. همانطور که می دانید امارات یکی از پیشرفته ترین کشورهای خاورمیانه است که هزاران خارجی را در خود جای داده است؛ سالانه هزاران تبعه خارجی مقیم امارات متحده عربی درخواست خود را برای مهاجرت به کانادا ارائه می نمایند. در واقع امارات پس از کانادا، هند، ایالات متحده آمریکا و نیجریه پنجمین کشور پرجمعیتی است که متقاضیان پیروز اکسپرس انتری را در خود جای داده است. بسیاری از افرادی که از امارات به کانادا مهاجرت می نمایند خارجی های مقیم امارت هستند.

تور دبی: مهاجرت به کانادا از امارات

با تور دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

اما وقتی پای درخواست مهاجرت به کانادا از امارات به میان می آید، هم شهفرایندان اماراتی و هم خارجی ها برابر در نظر گرفته می شوند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا با اینکه سطح استاندارد و کیفیت زندگی در امارات بالاست مقیمان این کشور قصد مهاجرت به کانادا را دارند؟ در پاسخ باید گفت که اماراتی ها و مقیمان خارجی این کشور خاورمیانه ای به چند علت مهاجرت به کانادا را در برنامه خود قرار می دهند.

امارات هر چقدر هم پیشرفت کند به هر حال باز هم خاورمیانه است! چه کسی است که مایل نباشد از آب و هوای گرم و خشک امارات دل کنده و خود را در آغوش طبیعت بکر و زیبای کانادا رها کند؟ به علاوه نباید از یاد برد که شهفرایندی کانادا، بیمه سلامت همگانی، آموزش و تحصیلات با کیفیت و فرصت های شغلی کانادا به هیچ وجه قابل قیاس با امارات نیست. محبوب ترین روش مهاجرت مقیمان خارجی امارات و خود اماراتی ها به کانادا به وسیله کاری و یا همان مهاجرت اسکید ورکرهاست.

کانادا میخواهد تا سرانجام سال 2022 از بیش از یک میلیون مهاجر نو استقبال کند. با اینکه همه گیری کرونا فرایند مهاجرت را با کندی همراه نموده است کانادا همچنان به درخواست ها اسکیدورکرها رسیدگی می نماید. اسکیدورکرها یا نیروی کار ماهر بر اساس عوامل مختلفی ارزیابی و رتبه بندی می شوند: سن، سابقه کار، سطح تحصیلات و تسلط بر زبان. لازم به ذکر است سطح زبان بیشتر مهاجرانی که از امارات به کانادا می فرایند قوی است. به همین دلیل در زمینه اخذ اقامت دائم کانادا نسبت به سایر متقاضیان از مزیت بالاتری برخوردار هستند.

اکسپرس انتری

سیستم اکسپرس انتری که در سال 2015 شروع به کار نموده است سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می نمایند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می توانند علیرغم برقراری محدودیت های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های نو را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می نماید.

برنامه مهاجرت استانی

گزینه مهاجرتی دیگر برای مهاجرت به کانادا از امارات برنامه مهاجرت استانی یا PNP است. برنامه مهاجرت استانی به استان ها و منطقه ها کانادا این اجازه را می دهد تا اسکیلدورکر خارجی را مطابق با احتیاج مالی خود انتخاب نمایند. متقاضیان می توانند مستقیما برای یکی از جهتهای PNP درخواست ارائه نمایند. علاوه بر این، ایجاد پروفایل اکسپرس انتری گزینه های بیشتری در اختیارتان می گذارد. وقتی در صف انتظار اکسپرس انتری قرار گرفتید یا ممکن است برای تقاضا جهت اقامت دائم دعوتنامه دریافت کنید و یا در صورت علاقه مندی استان به پروفایل شما، ممکن است برای تقاضا جهت انتخاب شدن از طرف استان دعوت شوید.

بیش از 100 گزینه

در مجموع شهفرایندان اماراتی و مقیمان خارجی امارات بیش از 100 جهت مهاجرتی برای رفتن به کانادا پیش روی خود دارند. کانادا به غیر از اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی، بسیاری برنامه های مهاجرتی مختص اسکیدورکرها را هم اداره می نماید که افراد ساکن امارات می توانند برای تحقق رویای کانادایی خود از آنها استفاده نمایند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1269

به "تور دبی: مهاجرت به کانادا از امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی: مهاجرت به کانادا از امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید