مهار آتش سوزی جنگل های منطقه حفاظت شده دیل گچساران پس از 4 شبانه روز

به گزارش تور سریلانکا، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد فرماندار شهرستان گچساران از مهار آتش سوزی جنگل های منطقه حفاظت شده دیل در این شهرستان خبر داد.

مهار آتش سوزی جنگل های منطقه حفاظت شده دیل گچساران پس از 4 شبانه روز

علیرضا اتابک در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد آتش سوزی منطقه حفاظت شده دیل گچساران ساعت 24 روز یکشنبه مهار شد.

وی اظهار کرد: هم اکنون نیروهایی از منابع طبیعی، محیط زیست و تشکل های مردم نهاد در حال پایش منطقه هستند و تا 48 ساعت در منطقه محل آتش سوزی جهت جلوگیری از شعله ور شدن مجدد آتش حضور خواهند داشت.

فرماندار شهرستان گچساران در خصوص علت و میزان خسارات وارد این آتش سوزی گفت: هنوز علت و میزان خسارات وارده این آتش سوزی معین نیست و پس از پایش منطقه بررسی و معین خواهد شد.

اتابک شرح داد: در پی این آتش سوزی به گونه های جنگلی منطقه و جانوری کمترین آسیب وارد شده است و بیشتر خسارت به منطقه بوده است.

وی دو بالگرد شرکت نفت گچساران و اکتشافات زمین شناسی به مهار این آتش سوزی همکاری و کمک کردند، ادامه داد: همه کسانی که در این آتش سوزی زحمت کشیدند و به مهار آتش کمک کردند بخصوص نیروهای مردمی تشکر و قدردانی می کنم.

فرماندار شهرستان گچساران نام کرد: با پیگیری های استاندار کهگیلویه و بویراحمد یک بالگرد آبپاش در استان مستقر شده است تا در صورت وقوع آتش سوزی به موقع به مهار آتش کمک کنند.

اتابک بیان نمود: از ابتدای سال 1400 تا به امروز حدود 22 آتش سوزی کوچک و بزرگ در عرصه های جنگلی و مرتعی شهرستان گچساران رخ داده است.

گفتنی است که منطقه حفاظت شده دیل شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد از عصر روز پنجشنبه 29 اردیبهشت 1400 شروع شد که در چند مرحله مهار اما مجددا شعله ور شد و در نهایت ساعت 24 روز یکشنبه دو خرداد ماه مهار شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1062

به "مهار آتش سوزی جنگل های منطقه حفاظت شده دیل گچساران پس از 4 شبانه روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهار آتش سوزی جنگل های منطقه حفاظت شده دیل گچساران پس از 4 شبانه روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید