نماینده مجلس: زن بی پناه بندرعباس، معلول بود

به گزارش تور سریلانکا، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم از عیادت خود از زن بندرعباسی خبر داد و با استناد به پرس و جوی خود از مسئولین شهری مدعی شد که هیچ اخطار قبلی مبنی بر تخلیه یاتخریب خانه زن بندرعباسی صادر نشده است.

نماینده مجلس: زن بی پناه بندرعباس، معلول بود

سمیه رفیعی در مصاحبه با ایسنا، در مورد تخریب خانه یک زن بندرعباسی از عیادت این خانم در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس خبر داد و گفت: این خانم بدسرپرست مسائل خانوادگی داشت که متأسفانه باعث بی سرپناهی وی شده بود. بررسی های ما از این خبر داد که یک روز قبل از تخریب با کمک برخی آشنایان این آلونک 10 متری را در یک فضای سبز شهری می سازد و فردای همان روز این آلونک توسط ماموران شهرداری تخریب می شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در مورد زن بندرعباسی گفت: این خانم یک معلولیت جسمی داشت و از بهزیستی مبلغی بسیار جزئی دریافت می کرد. مامورین شهرداری با وجود معلولیت این زن برخورد نامناسبی با او انجام می دهند.

وی اضافه نمود: بچه ها این زن در منزل عموی خود به سر می برند و خود این زن در بیمارستان بستری است و پرستاران و پزشکان از فرایند درمان او راضی هستند. پرستاران بخش اظهار کردند که ایشان 50 درصد سوختگی داشته، اما برای بررسی دقیق تر میزان و کیفیت سوختگی نیاز است تا در روز های آینده پانسمان های این خانم باز شود و تشخیص پزشکی داده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه حال عمومی جسمی این خانم تقریبا خوب است، گفت: گفت وگوی روز پیش من با استاندار بندرعباس حاکی از این بود که ایشان با رابطین شهرداری برخورد کرده اند، اما ایشان کماکان معتقد بودند که این زن دست به اقدامی غیرقانونی زده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اخطاری مبنی بر تخلیه یا تخریب منزل به این زن از سوی شهرداری یا استانداری داده شده است مدعی شد: هیچ اخطاری مبنی بر تخلیه یا تخریب این خانه به این زن داده نشده است.

رفیعی تاکید کرد: من به استاندار گفتم که زنی که از نظر اقتصادی تامین باشد همچین خانه ای نمی سازد و شما باید این زن را حمایت می کردید نه اینکه خانه او را تخریب کنید.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: اینکه شهرداری اخطاری مبنی بر تخلیه یا تخریب خانه به این زن نداده است کاملا غیر اخلاقی است و با قانون هم سازگار نیست، این موضوع در فراکسیون زنان مجلس قابل پیگیری است.

وی همچنین از ساخت یک خانه برای این زن توسط گروه های جهادی خبر داد و گفت: این اقدامات، اقدامات خوبی است، اما نباید به رویکرد خیریه گرایی اکتفا کرد. به نظرم قانون حمایت از زنان بی سرپرست یا بد سرپرست باید دائمی شده و آنقدر قوی باشد که این مسائل پیش نیاید. دولت وظیفه داشت برای این زن یا هر زنان دیگر مثل او مسکن و یا حداقل سرپناه تهیه کند، پیش از اینکه آن ها به ساخت آلونک برای خود فکر کند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: تکالیفی که دستگاه های اجرایی در برنامه ششم توسعه برای زنان سرپرست خانوار یا بی سرپرست یا بدسرپرست پیش بینی شده است، کامل اجرایی، نشده است.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در خاتمه گفت: بعد از این اتفاق عده ای از سایر شهر ها با من تماس گرفتند و گفتند که زنانی را مشاهده کرده اند که در حاشیه شهر ها چنین مسائلی دارند و آلونک های محقری برای خود درست کرده اند. متاسفانه به علت ضعف قانونی و اجرایی فقط موارد رسانه ای شده به چشم می آید. موارد زیادی شبیه این ماجرا به وقوع می پیوندد، اما به چشم نمی آید. ما نباید به این موضوعات به صورت مصداقی رسیدگی کنیم. مجلس، قوه قضائیه و دولت موظف به حل ریشه ای و ساختاری این مسئله تلخ هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 679

به "نماینده مجلس: زن بی پناه بندرعباس، معلول بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: زن بی پناه بندرعباس، معلول بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید