واکنش ربیعی به شایعه ای درباره یک حساب بانکی خاص، سه خزانه در کشور وجود دارد؟

به گزارش تور سریلانکا، خبرنگاران : سخنگوی دولت گفت: باز هم با یک خوانش نادرست و یک القای ناصحیح روبرو هستیم. امیدوارم اینگونه سوالات در چارچوب نقد روشنگرانه باشد و نه چیز دیگری.

واکنش ربیعی به شایعه ای درباره یک حساب بانکی خاص، سه خزانه در کشور وجود دارد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت: علی ربیعی روز سه شنبه 6 آبان در نشست خبری با تبریک هفته وحدت گفت: در آستانه هفته وحدت قرار داریم و اواخر این هفته متقارن با آغاز هفته وحدت شده است. ابتکار هفته وحدت از دل یک اختلاف ساده تقویمی در مورد میلاد نور زاده شد.

سخنگوی دولت در پاسخ به شائبه ای در مورد یک حساب خاص گفت: باز هم با یک خوانش نادرست و یک القای ناصحیح روبرو هستیم. امیدوارم اینگونه سوالات در چارچوب نقد روشنگرانه باشد و نه چیز دیگری.

ربیعی اضافه کرد: واقعیت این است که ما هر روز با حرف های جدیدی روبرو ایم. مثلا گفته شده سه خزانه وجود دارد! باید بگویم که این ادعا اساسا غلط است و یک خزانه بیشتر در کل کشور نداریم و همه درآمدها نیز در خزانه کل کشور است. اینکه می گویند خزانه سومی به نام حساب خاص، درست شده، کذب محض است.

وی ادامه داد: هیچ بند، عنوان و حسابی به نام بودجه خاص نداریم و این، فقط یک بیان لفظی و مبتنی بر اولویت بندی است. هدف از بیان آن هم یعنی اجرای طرح ها و پروژه های نیمه تمام که دارای اولویت هستند.

ربیعی گفت: بنابراین مجددا تاکید می کنم این، بیشتر یک لفظ و عنوان برای بعضی مصارف است و نه یک حساب یا پولِ در اختیار. اما متاسفانه بعضی طوری القاء نموده اند که چنین برداشتی در افکار عمومی به وجود آمده است.

سخگوی دولت اظهار کرد: این شبهه نیز به شکل جفاگونه ای طرح شده که البته برای دولت تازگی ندارد و در طول این سالها بارها با چنین بداخلاقی هایی روبرو بوده است. بنابراین دوباره صراحتا تاکید می کنم بودجه یا حساب خاص، صرفا یک لفظ برای پروژه های نیمه تمامِ با اولویت است. تخصیص آن هم مثل همه تخصیص ها از سوی سازمان برنامه و بودجه داده می گردد.

وی ادامه داد: همچنین شبهه دیگری مطرح و ادعا شده خزانه دومی هم تحت عنوان خزانه سازمان هدفمندی یارانه ها وجود دارد! این نیز کاملا کذب و نادرست است.

ربیعی گفت: افرادی که این شبهه را مطرح نموده اند به خوبی می دانند آنچه که بعنوان خزانه دوم می گویند، مربوط به سازمان هدفمندی یارانه ها و تبصره 14 قانون بودجه است. در این باره ضروری است دو نکته را بگویم. اول اینکه سازمان هدفمندی یارانه ها نه در دولت ما بلکه در دولت قبل ایجاد شده و هیچکس هم به آن معترض نبوده است. ضمن آنکه تخصیص آن هم کاملا تحت نظر سازمان برنامه و بودجه است.

ربیعی اضافه کرد: نکته دیگر که جالب است بدانید آنکه افرادی که امروز چنین شائبه ای مطرح می نمایند، در گذشته کاملا در فرایند تصمیم گیری و تصویب آن بوده و نقش داشته و موافق آن هم بوده اند. برای همین تعجب می کنیم که چنین شبهات نادرستی از سوی بعضی افراد که از قضا از مطلعین امر هستند، گفته می گردد.

وی اعلام کرد: قاطعانه اعلام می کنم هیچ پولی خارج از خزانه واحد نداریم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 621

به "واکنش ربیعی به شایعه ای درباره یک حساب بانکی خاص، سه خزانه در کشور وجود دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ربیعی به شایعه ای درباره یک حساب بانکی خاص، سه خزانه در کشور وجود دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید