واکنش وزیر اقتصاد به تاثیر ناآرامی ها بر کسب و کارهای اینترنتی ، ضررها جبران می شود؟

به گزارش تور سریلانکا، سخنگوی اقتصادی دولت گفت: به دلیل تاثیرات منفی آشوب های اخیر بر کسب وکارهای اینترنتی، دولت تلاش دارد تا از ابزارهای مختلف برای جبران این ضررها استفاده کند.

واکنش وزیر اقتصاد به تاثیر ناآرامی ها بر کسب و کارهای اینترنتی ، ضررها جبران می شود؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از اقتصاد آنلاین، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در نشست خبری اظهار کرد: وزیر اقتصاد گفت: عملکرد شش ماهه اول سال جاری دولت نشان می دهد که حدود 75 درصد از مقدار درآمدهای مدنظر بودجه محقق شده است.

دولت با هدف استقراض کمتر و کنترل هزینه ها، کمتر از 10 هزار میلیارد تومان از تنخواه استفاده کرده است. در شش ماهه دوم سال، سهم تک تک وزارتخانه هایی که باید در کسب درآمد دولت نقش داشته باشد، معین شده است.

خاندوزی گفت: تصمیم داریم در شش ماهه دوم سال، از طریق مولدسازی و یا واگذاری دارایی ها به بخش خصوصی، کسری بودجه دولت را جبران کنیم.

سخنگوی مالی دولت گفت: به دلیل سیاست های دولت، تورم ماهانه و نقطه ای به ویژه در حوزه تولیدکننده شرایط بهتری دارد و نرخ تورم تولیدکننده از 73 درصد در بهار سال گذشته به 49 درصد در بهار سال جاری کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در جهت انضباط مالی دولت، انتشار اوراق نسبت به سال گذشته کاهش یافته و از 104 هزار میلیارد تومان در 6 ماهه اول سال 1400 به 63 هزار میلیارد تومان در 6 ماهه اول سال 1401 کاهش یافته است.

خاندوزی گفت: دولت تا به امروز 70 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولت گذشته را بازپرداخت کرده است.

سخنگوی مالی دولت ادامه داد: به دلیل سیاست های دولت، تورم ماهانه و نقطه ای به ویژه در حوزه تولیدکننده شرایط بهتری دارد و نرخ تورم تولیدکننده از 73 درصد در بهار سال گذشته به 49 درصد در بهار سال جاری کاهش یافته است.

وی با اشاره به این که در جهت انضباط مالی دولت، انتشار اوراق نسبت به سال گذشته کاهش یافته و از 104 هزار میلیارد تومان در 6 ماهه اول سال 1400 به 63 هزار میلیارد تومان در 6 ماهه اول سال 1401 کاهش یافته است افزود: دولت تا به امروز 70 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولت گذشته را بازپرداخت کرده است.

ضرر کسب و کارهای اینترنتی را با مشوق های مالیاتی جبران می کنیم

سخنگوی مالی دولت گفت: به دلیل تاثیرات منفی آشوب های اخیر بر کسب وکارهای اینترنتی، دولت تلاش دارد تا از ابزارهای مختلف برای جبران این ضررها استفاده کند.

خاندوزی ادامه داد: در نشست دیروز وزارت اقتصاد با وزارت ارتباطات، تصمیم بر آن شد تا از ابزارهای متفاوتی از جمله مشوق های مالیاتی برای جبران ضررهای کسب وکارهای اینترنتی استفاده شود. مصوبه نهایی در روزهای آینده آماده خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مهر 1401 بروزرسانی: 12 مهر 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1495

به "واکنش وزیر اقتصاد به تاثیر ناآرامی ها بر کسب و کارهای اینترنتی ، ضررها جبران می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر اقتصاد به تاثیر ناآرامی ها بر کسب و کارهای اینترنتی ، ضررها جبران می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید