چه وسایلی را به جز لباس می توانیم در ماشین لباسشویی بشوریم؟

به گزارش تور سریلانکا، بیشتر ما فکر می کنیم که فقط باید در ماشین لباسشویی لباس بشوریم اما ما به شما می گوییم که چه چیزهای دیگری را می توانید در ماشین لباسشویی بیندازید.

چه وسایلی را به جز لباس می توانیم در ماشین لباسشویی بشوریم؟

نوار پرده

شاید بارها نوار پرده های کثیف و چرک آلود را با نوار پرده های نو جایگزین کرده باشید؛ اما بهتر است به جای صرف هزینه برای خرید نوار پرده نو، نوار پرده های کثیف را داخل ماشین لباسشویی بیندازید تا نوار پرده ها مثل روز اول تمیز شوند.

برای شست وشوی نوار پرده، از آب گرم و کمی سرکه سفید، جوش شیرین یا پودر لباسشویی ملایم استفاده کنید. همچنین می توانید از ترکیب پودر لباسشویی و یک پیمانه جوش شیرین کمک بگیرید.

تشک صندلی های حیاط و بالکن

تشک صندلی های حیاط به دلیل قرارگرفتن در فضای باز معمولا خیلی زود کثیف می شوند. در صورت نیاز با یک اسپری ضدلک، لکه های چربی یا دود را از روی تشک ها تمیز کنید و سپس تشک ها را با آب سرد و دور کم در ماشین لباسشویی بشویید. بعد از شست وشو، تشک ها را در هوای آزاد قرار دهید تا کاملا خشک شوند.

کف پوش خودرو

اگر کف پوش های خودروی شما خیلی بزرگ و سنگین نیستند، آنها را در ماشین لباسشویی بشویید. نتیجه رضایت بخش خواهد بود.

سری تی های زمین شو

پاکیزگی وسیله ای که با آن کف و دیوارهای خانه را تمیز می کنید بسیار اهمیت دارد. سری برخی از تی ها قابلیت شست وشو و تعویض دارند.

برای تمیزکردن این سری ها، کافی است آنها را داخل ماشین لباسشویی بیندازید و با آب داغ بشویید. بهتر است هنگام شست وشوی سری تی، لباس یا حوله در ماشین نباشد. همچنین به جای مواد شوینده قوی و سفیدکننده ها، بهتر است از شوینده های ملایم استفاده کنید. برای خشک کردن سری تی، بعد از شست وشو آن را در هوای آزاد قرار دهید.

پادری و قالیچه های کوچک

بهتر است تا جای ممکن از جارو برای تمیزکردن قالیچه ها استفاده کنید. در صورتی که جارو کارساز نبود و احساس کردید پادری و قالیچه ها به شست وشو نیاز دارند، می توانید آنها را در ماشین لباسشویی بیندازید.

پرده های توری

برای شستن پرده های توری آنها را داخل یک کیسه توری قرار دهید و کیسه را در ماشین لباسشویی بیندازید.

کیف چرمی

اگر شستن کیف چرمی با ماشین لباسشویی به نظرتان منطقی نیست و به این مورد شک دارید، کافی ست یکی از کیف های چرمی تان را که نیاز به شست وشو دارد داخل ماشین لباسشویی بیندازید و آن را با آب ولرم و مایع لباسشویی ملایم بشویید.

کوله پشتی

کوله پشتی، کیف ، کیسه های خرید پارچه ایِ قابل شست وشو و ساک باشگاه را می توانید با ماشین لباسشویی تمیز کنید. برای اینکه قسمت های فلزی و زیپ این وسایل به ماشین لباسشویی آسیب نرساند، بهتر است قبل گذاشتن کیف در ماشین لباسشویی آن را داخل یک روبالشی کهنه قرار دهید یا کیف را پشت ورو کنید تا زیپ و حلقه های فلزی کمترین تماس را با سطح داخلی ماشین داشته باشند.

کفش ها و کتانی ها

بندهای کفش را جدا کنید و آنها را داخل یک کیسه توری قرار دهید. کفش ها و کیسه را به همراه چند عدد حوله داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. قراردادن حوله در ماشین لباسشویی از کوبیده شدن کفش ها به دیواره ماشین جلوگیری می کند. بعد از اتمام شست وشو، کفش ها را برای خشک شدن در هوای آزاد قرار دهید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1168

به "چه وسایلی را به جز لباس می توانیم در ماشین لباسشویی بشوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه وسایلی را به جز لباس می توانیم در ماشین لباسشویی بشوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید