چگونه میوه و سبزیجات را سم زدایی کنیم؟

به گزارش تور سریلانکا، شست وشو، ضدعفونی و گندزدایی میوه و سبزیجات از مهم ترین نکاتی است که در خانه داری باید رعایت شود.

چگونه میوه و سبزیجات را سم زدایی کنیم؟

خوردن میوه و سبزیجات به دلیل اینکه منبعی غنی از انواع ویتامین ها هستند برای افراد در طول روز ضروری است، اما بسکمک از خانواده ها به دلیل وجود سم های آفت کش روی پوست برخی میوه ها و وجود انگل در برخی سبزی ها از خوردن آن امتناع کرده یا کمتر در سبد غذایی خود قرارشان می دهند.

با توجه به اینکه در فصل بهار بیماری های گوارشی با نام های شبه وبا بسیار افزایش پیدا می کند نحوه شست و شوی میوه و سبزیجات بسیار اهمیت خواهد داشت، بنابراین در این مقاله سعی می کنیم بهترین روش ها برای ضدعفونی کردن و انگل زدایی میوه و سبزیجات را به شما آموزش بدهیم.

بسکمک از مردم خیال می کنند با استفاده از نمک می توانند میوه و سبزیجات خود را عاری از انگل ها کنند، در حالی که نمک به هیچ عنوان کار انگل زدایی را برای میوه و سبزیجات انجام نمی دهد بلکه تنها باعث از بین رفتن سموم آفت کش روی پوست میوه ها خواهد شد؛ بنابراین اگر می خواهید میوه و صیفی جات خود را طوری بشویید که آثاری از سموم آفت کش که کشاورزان در باغ های خود استفاده می کنند روی آن ها باقی نماند کافی است سینک ظرفشویی خود را پر از آب کنید و دو قاشق غذاخوری پرنمک داخل آن بریزید و میوه و صیفی جات را داخل آن بخیسانید. بعد از شست وشو کلیه سموم از روی پوست میوه ها از بین خواهد رفت.

بسکمک از افراد خیال می کنند با خیساندن میوه و سبزیجات خود در آب و نمک و سرکه کار انگل زدایی را انجام داده اند این در حالی است که محلول آب و نمک و سرکه به هیچ عنوان انگل زدایی نمی کند بلکه تنها به پاکسازی سموم روی پوست میوه ها کمک می کند؛ بنابراین برای انگل زدایی باید راهکار دیگری پیدا کرد. نکته قابل توجه اینکه برای شستن میوه ها نیازی به انگل زدایی نیست، همین محلول آب و نمک و سرکه برای پاک کردن سموم روی میوه ها کافی است. اما سبزیجات حتماً باید انگل زدایی شوند.

برای انگل زدایی سبزیجات باید سبزیجات خود را درون ظرف آبی که یکی دو قطره مایع ظرفشویی در آن حل شده است بریزید و سبزیجات را درون آب جابه جا کنید تا کمی کف کند. کافی است سبزیجات 3:05 در این آب و کف بماند تا تمام انگل ها و تخم آن از سبزیجات جدا شود و به آرامی سبزیجات را از داخل آب خارج کنید، داخل یک آبکش بریزید، از ریختن دوباره سبزیجات به داخل آب و مایع ظرفشویی خودداری کنید چراکه انگل و تخم انگل های جداشده در پرتاب به جای مانده اند و احتمال اینکه دوباره به سبزیجات منتقل شوند زیاد است.

سپس سبزیجات را در آب معمولی بخیسانید و بعد از چند دقیقه به خوبی آبکشی کنید و خیال تان راحت باشد که به هیچ عنوان سبزیجات تان انگل یا میکروب ندارند. راهکار ساده تر برای کسانی که دوست ندارند از مایع ظرفشویی برای شست وشوی میوه و سبزیجات خود استفاده کنند، تهیه محلول های آماده انگل زدایی موجود در فروشگاه ها و داروخانه هاست.

منبع: اعتماد آنلاین

منبع: فرادید
انتشار: 26 اسفند 1401 بروزرسانی: 26 اسفند 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1569

به "چگونه میوه و سبزیجات را سم زدایی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه میوه و سبزیجات را سم زدایی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید