17 گیاه آپارتمانی بسیار زیبا که نمی توانید از آن ها چشم بردارید

به گزارش تور سریلانکا، اگر دوست دارید خانه خود را با زیبایی خیره کننده و رنگارنگ گل های آپارتمانی تزیین کنید، این فهرست به دردتان می خورد. البته تمام گل های آپارتمانی زیبا هستند و هر کدام جذابیت خاص خود را دارند. ولی برخی از آن ها ظاهر یا رنگ متفاوتی دارند و باعث می شوند رنگ های جدید و خاص به دکوراسیون خانه شما اضافه گردد. با خبرنگاران مگ همراه باشید تا زیباترین گیاهان آپارتمانی را معرفی کنیم.

17 گیاه آپارتمانی بسیار زیبا که نمی توانید از آن ها چشم بردارید

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

هر خانه ای به گل و گیاه احتیاج دارد

نگهداری گل وگیاه در خانه یکی از بهترین روش ها برای عوض کردن حال و هوای خانه و شادتر کردن محیط زندگی است. به خصوص اگر گل ها و گیاهانی انتخاب کنید که ظاهری خاص و متفاوت یا رنگ های متنوعی داشته باشند. البته نگهداری بعضی از این گیاهان آپارتمانی کار راحتی نیست. بعضی از آن ها احتیاجهای ویژه ای دارند که باید به آن توجه کنید. بعضی دیگر به نور نسبتا زیاد احتیاج دارند که در خانه های آپارتمانی امروز، نگهداری آن ها سخت است. برای اینکه مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی را بشناسید، لینک زیر را بخوانید.

اگر دنبال گل ها و گیاهانی هستید که به نور کم احتیاج دارند، مطلب زیر را دنبال کنید:

و اگر حوصله، وقت و شرایط نگهداری از گل ها و گیاهان آپارتمانی متنوع را دارید در ادامه زیباترین گیاهان آپارتمانی را بشناسید.

1. فیکوس لیراتا یا انجیر ربابی

فیکوس لیراتا که با نام انجیر ربابی هم معروف است، یکی از انواع فیکوس است که برگ های زیاد و به رنگ تیره دارد. این گیاه را معمولا به عنوان گیاه آپارتمانی نگهداری می نمایند ولی در فضای باز هم در بعضی مناطق کاشته می گردد. نگهداری آن تقریبا راحت است و چون برگ های زیاد و انبوهی دارد، حال و هوای خاصی به دکور خانه شما می دهد.

2. همواره سبز چینی یا آگلونمای قرمز

این گیاه همواره سبز، رنگ های مختلفی دارد. هم در طیف سبز وجود دارد و هم در طیف قرمزرنگ. نگهداری از این گیاه راحت است و فقط کافی است هر زمانی که خاک گلدان آغاز به خشک شدن کرد، آن را آب بدهید. این گیاه آپارتمانی زیبا رشد سریعی دارد و در نور کم هم می تواند رشد کند. به همین دلیل برای نگهداری در فضاهای بسته مثل اتاق، دفتر کار و حتی اتاق خواب مناسب است.

3. گیاه آلومینیومی یا پیله آی کادییِری

این گیاه را بیشتر از هر چیز به خاطر رده های نقره ای رنگی که روی برگ هایش وجود دارد می شناسند و به همین دلیل به آن آلومینیومی می گویند. این خطوط آلومینیومی روی برگ های سبز براق، توجه هر کسی را جلب می نمایند. گیاه آلومینیومی یکی از گیاهان آپارتمانی است که نگهداری از آن راحت است. در واقع اگر شما از آن دسته افرادی هستید که معمولا در نگهداری گل و گیاه پیروز نمی شوید، بدون هیچ زحمتی می توانید این گیاه را نگهداری کنید.

4. کالاتیا ماکویانا یا کالاتیای مدالیون

این گیاه زیبا دارای برگ هایی به رنگ سبز تیره است و نقش و نگارهایی سفید رنگ شبیه پر روی برگ ها دارد. تضاد زیبایی که روی برگ های این گیاه وجود دارد، زیبایی خیره نماینده ای به آن می دهد. پشت برگ های بیضی شکل این گیاه، همین طرح تکرار شده ولی رنگ آن بنفش است. این گیاه ظاهری بسیار متمایز و زیبا دارد، برای تزیین و دکوراسیون منزل و محیط کار ایدئال است و جالب است بدانید که یکی از گیاهانی است که می تواند هوا را تصفیه کند. علاوه بر این، گیاه کاملا بی خطر است و برای بچه ها و حیوانات خانگی، مسموم نماینده نیست.

5. کاکتوس مدادی یا گیاه بیدار

این کاکتوس با ظاهری خاص و زیبا را به شیره سمی اش می شناسند؛ بنابراین موقع جابه جایی این گیاه و نگهداری از آن باید مراقب باشید. با وجود این، یکی از گیاهان آپارتمانی محبوب است. این گیاه به نور متوسط تا زیاد احتیاج دارد و لازم نیست مرتب به آن آب بدهید. این گیاه هوای خشک را دوست دارد. در نتیجه در هر اتاقی می توانید آن را نگه دارید.

6. کَرچَک هندی یا کروتون پترا

این گیاه زیبا و متمایز، برای کسانی که دنبال گیاهان آپارتمانی با رشد خوب و نگهداری کم می گردند، گزینه مناسبی است. آن چیزی که باعث زیباتر شدن و متمایز شدن این گیاه از سایر گیاهان آپارتمانی شده، ترکیبی از رنگ های زرد و نارنجی و کهربایی برگ های آن است. به غیر از رنگ های متمایز، خطوط زیبایی روی برگ ها دارد که بر جذابیت آن می افزاید. این گیاه در بیشتر اوقات باید در نور زیاد و غیرمستقیم نگهداری گردد.

7. فیتونیا

فیتونیا یکی دیگر از گل های آپارتمانی زیبا است که می توانید به دکوراسیون خانه اضافه کنید و از شور و هیجانی که به خانه می دهد لذت ببرید. رگبرگ های سفید این گیاه باعث جذابیت ظاهری برگ های آن شده است. برگ های آن کوچک و انبوه است که زیبایی این گل را دوچندان می نماید. این گیاه محیط روشن و نور غیرمستقیم را ترجیح می دهد و خاک مرطوب را دوست دارد. البته نباید اجازه دهید که خاک آن خیلی خیس گردد یا خشک بماند. این گیاه چون رطوبت را دوست دارد باید گاهی غبارپاشی گردد. شاید نگهداری از آن سخت به نظر برسد ولی لذتی که از غبارپاشی آن می برید و ظاهر خیره نماینده ای که دارد، ارزش دارد که برای نگهداری فیتونیا وقت بگذارید.

8. مارانتا لوکونورا

این گیاه زیبا برگ های عظیم و بیضی شکل دارد که شب ها به طرف بالا حالت می گیرند. در واقع جمع شدن و باز شدن برگ ها مرتبا اتفاق می افتد و طبیعی است. متخصصان گیاه شناسی این چرخه روزانه را ریتم شبانه روزی می نامند. تنها کاری که برای این گیاه باید انجام دهید این است که آن را در محیط پرنور ولی با نور مستقیم قرار دهید و خاک آن را همواره مرطوب نگه دارید.

9. سرخس آشیانه

این سرخس زیبا بومی جنوب شرقی آسیا است و به خاطر برگ های زیبا و متمایزی که دارد، یکی از زیباترین گل های آپارتمانی است. نگهداری از سرخس آشیانه راحت است و هوای گرم و مرطوب را دوست دارد. در نتیجه می توانید آن را در محیط هایی از خانه که معمولا گرم و مرطوب هستند مثلا آشپزخانه نگهداری کنید. آن را باید در نور زیاد و غیرمستقیم قرار دهید. دمای اتاق برای نگهداری این گیاه در فضای داخلی خانه مناسب است.

10. رز صحرایی

رز صحرایی در آب و هوای گرم تر به خوبی رشد می نماید. اگر پنجره ای جنوبی یا غربی دارید، بهترین جا برای نگهداری این گل است. در مناطقی که سرما نداشته باشند، این گیاه در تمام طول سال گل می دهد و مراقبت از آن سخت نیست. گل های قرمز و زیبای این گیاه، بهتر از هر وسیله تزیینی دیگر می توانند جذابیت خاصی به دکوراسیون خانه شما بدهند.

11. نخل خوشبختی

نخل خوشبختی علاوه بر اینکه اسم جالبی دارد، ظاهر آن هم بسیار زیبا است. برگ های بنفش با رگه های صورتی دارد که باعث می گردد بهترین گزینه برای افزودن کمی رنگ و تضاد به دکوراسیون های یکنواخت باشد. این گیاه را می توانید در فضای بسته هم پرورش دهید. در برابر خشکی تحمل زیادی دارد و احتیاجمند نور زیاد است. اگر آن را در فضای بسته نگهداری می کنید باید مطمئن شوید که هم نور مستقیم و هم نور غیرمستقیم دریافت می نماید.

12. اگزالیس

گیاه اگزالیس بدون تردید یکی از زیباترین گل های آپارتمانی است. در رنگ های مختلف سبز و بنفش وجود دارد و برگ های آن به شکل پر پروانه است. این گیاه نور متوسط تا زیاد را دوست دارد و گل های سفید یا صورتی می دهد. اگزالیس خاک نسبتا مرطوب را ترجیح می دهد.

13. لیندا

لیندا یکی دیگر از زیباترین گل های آپارتمانی است که در هر دکوراسیونی می درخشد. این گیاه به نگهداری کمی احتیاج دارد و لازم نیست آن را زیاد آب بدهید در نتیجه مراقبت از آن بسیار راحت است. این گیاه رشد آهسته ای دارد به همین خاطر لازم نیست مرتب گلدان آن را عوض کنید.

14. شفلرا یا درخت چتری

شفلرا هم برای فضای داخلی منزل و هم برای فضای باز، گزینه مناسبی است. ارتفاع آن به 2 متر و نیم هم می رسد. شاخه های بلند با برگ های پهن و زیبا دارد. این گیاه بومی تایوان است و در آب و هوای استوایی رشد بسیار خوبی دارد. در طبیعت این گیاه روی سایر درخت ها رشد می نماید. در تابستان گل های کوچک قرمز می دهد. البته در صورتی گل می دهند که در شرایطی مثل محیط بومی این گیاه نگهداری شوند و در فضای باز باشند. اگر آن را در فضای بسته نگهداری کنید، گل دادن آن بسیار نادر اتفاق می افتد یا اصلاً گل نمی دهد.

15. بنفشه آفریقایی

یکی از زیباترین گیاهان گل دار جهان، بنفشه آفریقایی است. این گیاه به طور مرتب در تمام 12 ماه سال گل می دهد. علاوه بر این رشد آن سریع و راحت است. تمام چیزی که احتیاج دارد هوای گرم و نور فیلتر شده از پشت پنجره است. خاک آن را باید مرطوب نگه دارید؛ نه خیلی خیس و نه خشک.

16. گیاه غوره ای

گیاه غوره ای یا ساکولنت رشته مروارید یک گیاه رشته ای است که طول رشته های آن به چند متر هم می رسد. می توانید آن را کنار نرده ها بکارید تا روی نرده ها رشد کند. نگهداری از این گیاه بسیار راحت است بنابراین برای کسانی که زیاد فرصت نگهداری از گل وگیاه ندارند، گزینه خوبی است. می توانید آن را در گلدان های آویز بکارید تا زیبایی آن دوچندان گردد. در برابر خشکی تحمل زیادی دارد بنابراین لازم نیست مرتب آن را آب بدهید. به همین خاطر اگر اهل مسافرت هستید، با خیال راحت می توانید این گیاه را نگهداری کنید.

17. گل چمچه ای یا اسپاتی فیلوم

این گیاه عظیم و زیبا، برگ هایی به شکل نیزه و به رنگ سبز براق دارد و گل های کوچک آن روی سنبله ای استوانه ای و سفیدرنگ واقع شده است. نگهداری از آن راحت است و می توانید هوای خانه را از بعضی مواد شیمیایی تصفیه کند. در مکان های سایه دار رشد بهتری دارد و در محیط های با نور کم هم می تواند گل بدهد.

شما کدام یک از این گل های آپارتمانی را در خانه دارید؟ به نظر شما زیباترین گل های آپارتمانی کدامند؟

منبع: Sassytownhouseliving

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 981

به "17 گیاه آپارتمانی بسیار زیبا که نمی توانید از آن ها چشم بردارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 گیاه آپارتمانی بسیار زیبا که نمی توانید از آن ها چشم بردارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید