آب کردن فوری شکم؛ 15 ترفند ساده اما کاربردی

به گزارش تور سریلانکا، وجود مقداری چربی در ناحیه شکم برای همه ما کاملاً طبیعی است. حتی افراد لاغر اندام نیز کمی چربی در قسمت شکم خود دارند. اما واقعیت این است که تجمع بیش از مقدار چربی در ناحیه شکم می تواند سلامتی شما را به خطر بیندازد. چاقی شکم معمولاً روی عملکرد قلب، ریه ها، کبد و سایر اندام های شما تأثیر می گذارد.

آب کردن فوری شکم؛ 15 ترفند ساده اما کاربردی

به گزارش برترین ها، آب کردن فوری شکم؛ 15 ترفند ساده اما کاربردیآب کردن فوری شکم؛ 15 ترفند ساده اما کاربردیآب کردن فوری شکم؛ 15 ترفند ساده اما کاربردیآب کردن فوری شکم؛ 15 ترفند ساده اما کاربردی

از طرف دیگر بزرگ بودن شکم موجب می گردد تا لباس شما آن طور که باید در تنتان زیبا به نظر نرسد. چاقی شکمی مسئله ای است که تنها افراد چاق با آن درگیر نیستند. بسیاری از افراد لاغر نیز در پی ترفندهای آب کردن شکم هستند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با 15 ترفند از برترین روش های آب کردن شکم در مدت کوتاه آشنا کنیم.

1- قبل از غذا کاهو بخورید

بسیاری از متخصصان تغذیه بر این باور هستند که خوردن سالاد و کاهو قبل از هر وعده غذایی موجب می گردد تا کالری کمتری مصرف کنید. از همین امروز آغاز کنید. قبل از اینکه آغاز به غذا خوردن کنید. ابتدا یک کاسه سالاد کاهو بخورید. سپس به سراغ غذای اصلیتان بروید. این روش یک درمان خانگی کوچک شدن شکم محسوب می گردد. خوردن کاهو قبل از غذا به شما یاری می نماید تا در مدت زمان کوتاه از شر چربی های دور شکمتان خلاص شوید.

2- خوردن روزانه سیب

یکی از ترفندهای آب کردن شکم این است که قبل از آغاز شام یا ناهار، یک عدد سیب به عنوان پیش غذا میل کنید. فیبر موجود در پوست سیب هضم غذا را کند می نماید. خوردن این میوه فوق العاده به شما یاری می نماید تا برای مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید.

مطالعه ای که به مدت 24 سال در دانشگاه هاروارد و روی 133468 نفر زن و مرد انجام شد، نشان داد افرادی که هر روز از سیب و گلابی استفاده می نمایند، اضافه وزن کمتری نسبت به سایر افراد دارند.

3- شب ها در زمان معینی بخوابید

برای خواب شبتان یک ساعت معین را انتخاب کنید. سعی کنید هر شب در همان ساعت بخوابید. محققین ژاپنی دریافته اند که افرادی که برای خواب از یک روال معین پیروی می نمایند، راحت تر وزن کم می نمایند. مطالعات نشان می دهد که خوابیدن کمتر از 7 ساعت در شب، سرعت متابولیسم بدن را کاهش می دهد و موجب می گردد تا در طول روز میل بیشتری به خوردن کربوهیدرات داشته باشید.

4- خوابیدن در اتاق خنک

شاید با تماشا این موضوع تعجب کنید، اما مطالعات نشان می دهد افرادی که در زمستان در اتاق خنک تری می خوابند، راحت تر وزن کم می نمایند. چربی قهوه ای که به آن چربی خوب نیز گفته می گردد، نوعی چربی است که میزان آن با افزایش سن کم می گردد. این چربی ها بسیار راحت تر از چربی های سفید آب می شوند؛ بنابراین افزایش این چربی به معنای این است که شما می توانید راحت تر وزن کم کنید. تحقیقات نشان می دهد که قرار گرفتن بدن در هوای سرد آن هم در هنگام خواب می تواند میزان این نوع چربی را در بدن افزایش دهد. این موضوع به طور مستقیم روی سرعت از بین رفتن چربی های شکم شما تأثیر می گذارد.

5- در اتاق تاریک بخوابید

به منظور افزایش کیفیت خواب شبانه باید شب ها اتاق را به تاریک ترین حالت ممکن درآورید. روشن بودن چراغ یا وجود نور در زمان خواب موجب می گردد تا نتوانید به درستی بخوابید. اختلال در خواب به طور مستقیم موجب افزایش وزن می گردد. مطالعاتی که به وسیله یک مجله اپیدمیولوژی آمریکایی انجام شد، نشان می دهد افرادی که شب ها در اتاق تاریک می خوابند، 21 درصد کمتر از سایر افراد به اضافه وزن مبتلا می شوند.

6- غذایتان را خوب بجوید

جویدن درست غذا یکی دیگر از ترفندهای آب کردن شکم است. مطالعات نشان می دهد که شما باید هر لقمه را برای 30 ثانیه بجوید. این کار موجب می گردد تا غذا بهتر هضم گردد و از طرف دیگر میل شما به غذا خوردن نیز کاهش پیدا کند. در نتیجه میزان کالری کمتری مصرف خواهید کرد.

7- قهوه بخورید

خوردن قهوه به تقویت متابولیسم بدن یاری زیادی می نماید. تحقیقات نشان می دهد که میانگین سوخت و ساز بدن افرادی که روزانه از قهوه استفاده می نمایند، تا 16 درصد نسبت به سایر افراد بیشتر است؛ بنابراین با اضافه کردن یک وعده قهوه به رژیم غذاییتان کالری بیشتری در طول روز بسوزانید.

8- از غذاهای مفید بهره ببرید

خوردن غذاهای نامناسب اولین علت بزرگ شدن شکم است. سعی کنید در زمان گرسنگی تنها به سراغ غذاهایی خاص بروید. برای این کار باید غذاهای مفید را در دسترس قرار دهید تا در زمان گرسنگی برای خوردن غذاهای نامناسب وسوسه نشوید. سعی کنید همواره میزانی میگوی پخته شده منجمد در فریزر داشته باشید. زمانی که گرسنه تان شد، میزانی از آن را گرم کنید و به همراه کمی کاهو بخورید. خوردن موز رسیده، یک کیسه از انواع میوه ها، اسفناج و برنج قهوه ای پخته شده هم ایده فوق العاده ای برای برطرف گرسنگی محسوب می گردد.

9- شکر را حذف کنید

برای آب کردن شکم در مدت کوتاه قبل از هر چیز باید بدانید که شکر سفید بزرگ ترین عامل اضافه وزن و چاقی شکم است. حذف کردن شکر سفید از رژیم غذایی به شما یاری می نماید تا در مدت زمان کوتاهی وزن کم کنید. به جای استفاده از قند و شکر و خوراکی های شیرین شده از میوه هایی که به صورت طبیعی شیرین هستند، بهره ببرید.

10- چای بنوشید

یکی از برترین ترفندهای آب کردن شکم نوشیدن روزانه چای است. برای این کار لازم نیست فقط چای سبز بنوشید. چای نعناع فلفلی و چای سفید دو چای فوق العاده مؤثر برای افزایش متابولیسم بدن هستند. نوشیدن چای موجب می گردد تا چربی ها سریع تر بسوزند و شما راحت تر وزن کم کنید.

11- فیبر بیشتر مصرف کنید

خوردن غذاهای حاوی فیبر به کاهش تجمع چربی در اطراف شکم یاری زیادی می نماید. از طرف دیگر فیبر موجب می گردد تا برای مدت زمان طولانی تری احساس سیری داشته باشید. فیبر با اتصال به اسیدها صفراوی مورد احتیاج برای هضم چربی، جذب چربی در بدن را کاهش می دهد. از طرف دیگر فیبر به قند و کربوهیدرات نیز متصل می گردد. موجب می گردد که جذب آن ها در جریان خون به تأخیر بی افتد و آهسته تر انجام گردد.

12- کمی بدنتان را تکان دهید

سبک زندگی ما مهم ترین علتی است که موجب اضافه وزن و تجمع چربی در شکم می گردد. بیشتر افرادی که شغل های پشت میز نشینی دارند و تحرک کمی در طول روز دارند، خیلی زود به اضافه وزن و چاقی مبتلا می شوند. برای اینکه سالم تر باشید و بدن متناسب تری داشته باشید، سعی کنید کمی حرکت کنید.

در طول روز به بهانه های مختلف راه بروید و حرکت کنید. به جای استفاده از پله برقی یا آسانسور از پله بهره ببرید. در صورت امکان تا محل کارتان بخشی از مسیر را پیاده بروید. با این روش ها کمی کالری بسوزانید. نباید فراموش کنید که ورزش برای آب کردن شکم بسیار مؤثر است و می تواند روند خوش اندام شدن شما را سریع تر کند.

13- آب گرم بنوشید

نوشیدن آب به دفع سموم بدن و مواد زائد یاری زیادی می نماید. از طرف دیگر نوشیدن آب موجب افزایش سوخت و ساز بدن و حفظ انرژی شما می گردد. زمانی که به جای آب سرد از آب گرم استفاده می کنید، سرعت سوخت و ساز و دفع مواد زائد در بدن بیشتر می گردد. برای آب کردن چربی شکن سعی کنید هر روز صبح ناشتا یک لیوان آب ولرم بخورید.

14- پروتئین بیشتری مصرف کنید

خوردن پروتئین بیشتر در طول روز، یک راز کوچک شدن شکم است. خوردن غذاهای غنی از پروتئین می تواند به عضله سازی بدن یاری کند. از طرف دیگر پروتئین موجب می گردد تا اشتهای شما کاهش پیدا کند. مصرف پروتئین بیشتر می تواند به کاهش چربی شکمی نیز یاری زیادی کند. خوردن غذاهایی مثل تخم مرغ، مرغ، عدس، حبوبات، آجیل ها و مغزها غذاهای غنی از پروتئین هستند که باید در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.

15- حذف کامل نوشابه و نوشیدنی های گازدار

نوشابه و نوشیدنی های گازدار نه تنها فایده ای برای بدن ندارند، بلکه به علت داشتن میزان زیادی شیرین نماینده مصنوعی، گاز و رنگ به شدت برای سلامتی مضر هستند. این نوشیدنی ها علاوه بر چاق شدن شکم خطرات زیادی برای سلامت ما دارند. بهتر است همین امروز خوردن این نوشیدنی ها را از رژیم غذاییتان حذف کنید و تنها از آب و چای گیاهی بهره ببرید.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1402 بروزرسانی: 23 مرداد 1402 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1627

به "آب کردن فوری شکم؛ 15 ترفند ساده اما کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب کردن فوری شکم؛ 15 ترفند ساده اما کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید