آمریکا با خروج الباقی نیروهای نظامی خود از خاک عراق موافقت کرد

به گزارش تور سریلانکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده و فؤاد حسین همتای عراقی وی روز چهارشنبه پس از انجام گفتگویی راهبردی یک بیانیه مشترک صادر کردند.

آمریکا با خروج الباقی نیروهای نظامی خود از خاک عراق موافقت کرد

در این بیانیه ادعا شده است که نیروهای نظامی ایالات متحده بنا به دعوت دولت عراق و برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی عراق در نبرد علیه داعش، در خاک این کشور حضور دارند.

این بیانیه در ادامه می افزاید: بر پایه توان و قابلیت های رو به افزایش نیروهای امنیتی عراق، دوطرف تأکید کردند که مأموریت نیروهای ایالات متحده و ائتلاف اکنون بر حوزه آموزش [نظامی] و ارائه مشاوره متمرکز شود و بدین وسیله امکان نقل و انتقال مجدد الباقی نیروهای نظامی از خاک عراق را در چارچوب زمانی معین شده در گفتگوهای فنی آینده، امکانپذیر می سازد.

وزرای خارجه ایالات متحده و عراق همچنین توافق کردند که به هماهنگی و همکاری امنیتی دوجانبه میان دو کشور ادامه دهند و در این بیانیه مشترک تأکید کردند که پایگاههایی که محل استقرار پرسنل نظامی ایالات متحده و ائتلاف هستند، پایگاه های عراقی هستند و حضور این نیروها صرفاً برای پشتیبانی از تلاش عراق در نبرد علیه داعش است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 920

به "آمریکا با خروج الباقی نیروهای نظامی خود از خاک عراق موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا با خروج الباقی نیروهای نظامی خود از خاک عراق موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید