استفاده از لوازم آرایشی چرا این روزها خطرناک است؟

به گزارش تور سریلانکا، این روزها پزشکان مردم را از تماس با لوازم آرایشی منع می نمایند، اما واقعاً چرا این لوازم ممکن است انتقال دهنده ویروس کرونا باشد؟

استفاده از لوازم آرایشی چرا این روزها خطرناک است؟

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، مهم ترین بحث روز کشور در حال حاضر کروناست و این ویروس به منازل بسیاری از مردم دنیا از جمله ایران رخنه نموده و فعلاً قصد تسلیم شدن ندارد.

در این راستا طبق توصیه های باید با رعایت بهداشت فردی از ابتلای خود و دیگران به ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

اما در این بین هستند کسانی که با استفاده از لوازم آرایشی بدون توجه به خطرات وجود باکتری ها و ویروس همچنان به دید و بازدید می فرایند و بعضی نیز پا را فراتر گذاشته و خطر کرونا را به جان خریده و به مسافرت می فرایند.

چرا نباید این روزها آرایشگاه برویم؟

محققان دانشگاه آستون واقع در بیرمنگهام انگلیس طی تحقیقاتی که انجام دادند دریافتند که بسیاری از لوازم آرایشی از جمله اسفنج ها محل تجمع باکتری های خطرناک هستند و ویروس کرونا نیز که جدیداً میهمان ناخوانده ما ایرانی ها شده، ممکن است روی لوازم آرایشی جا خوش کند.

به خصوص لوازم آرایشی مورد استفاده بانوان که ممکن است از راه چشم، دهان و گوش وارد بدن گردد و شخص را با مسائل عدیده ای روبرو کند.

فروشنده های لوازم آرایشی نیز ممکن است آلوده به ویروس باشند و این لوازم پس از دست به دست شدن در اختیار خریدار قرار می گیرد و به این ترتیب شیوع ویروس کرونا ممکن است از فردی به فرد دیگر صورت بگیرد و موجب فاجعه انسانی گردد.

همچنین طبق توصیه پزشکان مردم تا می توانند از مراجعه به آرایشگاه های زنان و مردانه خودداری نمایند، چراکه وسایل آرایشی غیرقابل اعتماد هستند و ممکن است ضدعفونی نشده باشند و فرد سالم را به بیماری کرونا مبتلا نمایند.

انتهای پیغام/4078/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 228

به "استفاده از لوازم آرایشی چرا این روزها خطرناک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از لوازم آرایشی چرا این روزها خطرناک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید