تنظیم شیر گاز پکیج

به گزارش تور سریلانکا، برای عملکرد درست پکیج شما باید شیر گاز بصورت صحیح تنظیم شده باشد، در غیر این صورت ممکن است پکیج به درستی روشن نشود. در این مقاله قصد داریم بصورت اصولی تنظیم شیر گاز پکیج آنالیز کنیم. در ادامه همراه ما باشید. بعلاوه در صورت هر گونه عیب و خرابی پکیج، می توانید از سرویس تعمیر پکیج خبرنگاران بهره ببرید.

تنظیم شیر گاز پکیج

نکات کلیدی

  • ورود گاز به پکیج از طریق شیر گاز پکیج انجام می شود.
  • میزان گاز ورودی و خروجی شعله را می توان با تنظیم شیر گاز پکیج انجام داد.

ابزار مناسب برای تنظیم شیر گاز پکیج

ابزار لازم برای تنظیم شیر گاز پکیج شامل: فشارسنج آنالوگ یا دیجیتال با دقت حداقل 0/1 میلی بار، بار آچار رینگی یا تخت 10 میلی متری (یا ابزار مخصوص) پیچ گوشتی تخت میانه یا ابزار مخصوص و مولتی متر دیجیتال می باشد.

مراحل تنظیم شیر گاز پکیج

در ادامه به صورت مرحله مرحله تنظیم شیر گاز پکیج به شما آموزش می دهیم.

1. چک کردن میزان گاز ورودی

پیچ بازدید مربوط به گاز ورودی را شل نموده و شلنگ فشارسنج را به آن متصل کنید. شوفاژ را در حالت تابستانی و پتانسیومتر مربوطه را در حداکثر قرار داده و شیر آبگرم مصرفی را کامل باز نمائید.

وقتی دستگاه در حالت حداکثر توان کار میکند عدد تثبیت شده فشارسنج را بخوانید، این عدد نباید از 50 میلی بار بیشتر باشد و در صورت بالا بودن فشار باید از گاورنر مناسب استفاده نمود. میزان آن نباید در گاز طبیعی از 18 میلی بار کمتر باشد. سپس شوفاژ را خاموش کنید و بعد از جدا کردن شلنگ فشارسنج، پیچ مربوطه را مجدداً ببندید.

محاسبه رایگان هزینه سرویس و تعمیر پکیج!

2. تنظیم حداکثر توان

پیچ بازدید مربوط به گاز خروجی را شل نموده و شلنگ فشارسنج را به آن متصل کنید، شوفاژ را در حالت تابستانی و پتانسیومتر مربوطه را در حداکثر قرار داده و شیر آبگرم مصرفی (ترجیحاً دوش) را کامل باز نمائید.

در شوفاژهای فن دار باید شلنگ سیلکونی متعادل کننده شیر گاز را از محفظه احتراق بسته جدا نمود. کلاهک محافظ تنظیم شیر را با یاری پیچ گوشتی جدا کنید و از طریق آچار 10 میلی متری یا ابزار مخصوص مهره مربوطه را طوری تنظیم نمائید که فشار گاز طبیعی (G20) و خروجی در شعله حداکثر 8 تا 10 میلی بار شود. (فشار توصیه شده از طریق شرکت سازنده اولویت دارد) این فشار در حالت استفاده از گاز مایع (G30) باید حدود 23 تا 25 میلی بار تنظیم شود.

نکته 1: در این مرحله اگر پیچ تنظیم حداقل کامل شل باشد، ممکن است شوفاژ در هنگام راه اندازی روشن نشود.

نکته 2: ولتاژ شیر مدولار برای شعله بلند با گاز طبیعی 12 ولت است که فشاری در حدود 12 میلی بار از خود عبور می دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور

3. تنظیم حداقل توان

اگر بعد از تنظیم حداکثر فشار خروجی یکی از سیمهای مدولار را جدا کنید میتوان از طریق یک پر تخت یا ابزار مخصوص پیچ قرمز رنگ مربوط به حداقل را تنظیم نمود. (باید دقت نمود که در این حالت نباید مهره مربوط به حداکثر توان چرخانده شود)

فشار گاز طبیعی جهت شعله حداقل باید بین 1/5 تا 2/5 میلی بار و فشار گاز مایع 12 تا 13 میلی بار باشد. بعد از تنظیم حداقل توان سیم مدولار را متصل نموده و شلنگ فشارسنج را جدا و پیچ مربوطه را ببندید.

نکته 1: اگر بعد از جدا کردن سیم مدولار مشعل خاموش شد، احتمالاً پیچ تنظیم بیش از حد شل شده و باید کمی آنرا سفت کنید. نکته 2: ولتاژ شیر مدولار برای حداقل شعله 2 ولت است که فشاری در حدود 2 میلی بار را از خود عبور می دهد.

تنظیم فشار گاز سوختنی از روی صفحه کنترل

بعضی شیر های گاز پکیج دارای تنظیمات مکانیکی نیست و بعضی دستگاهها دارای شیرگاز با قابلیت تنظیمات فوق هستند ولی سازنده دستگاه توصیه میکند که این تنظیمات تغییر داده نشود. در عوض از طریق پارامترهای روی دستگاه تنظیمات حداقل و حداکثر توان به صورت الکترونیکی انجام میگیرد

تنظیم شیرگاز HONEYWELL

شلنگ متعادل کننده فشار را از محفظه احتراق جدا نمائید. فشارسنج را به قسمت B در پایین شیرگاز متصل کنید. دستگاه را در حالت حداکثر توان راه اندازی نمائید. حال با چرخاندن پیچ G میزان حداکثر توان دستگاه را تنظیم نمائید یکی از سیمهای مدولار را جدا نموده و از طریق پیچ E میزان حداقل توان نیز قابل تنظیم می باشد.

سخن پایانی تنظیم شیر گاز پکیج

با توجه مطالب گفته به راحتی می توانید تنظیم شیرگاز پکیج خود را انجام دهید، به یاد داشته باشید عدم تنظیم درست شیر گاز پکیج باعث مشکلاتی در عملکرد دستگاه شما می شود.

منبع: آچاره
انتشار: 18 مهر 1402 بروزرسانی: 18 مهر 1402 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1642

به "تنظیم شیر گاز پکیج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنظیم شیر گاز پکیج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید