جمع بندی نهایی تسهیلات ودیعه مسکن تا خاتمه هفته؛ مستاجران نگران نباشند

به گزارش تور سریلانکا، محمود زاده گفت: تا سرانجام هفته با بانک مرکزی به جمع بندی نهایی برای تسهیلات ودیعه مسکن می رسیم.

جمع بندی نهایی تسهیلات ودیعه مسکن تا خاتمه هفته؛ مستاجران نگران نباشند

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگار ، بازار اجاره این روزها دچار نوسان و التهاب بسیار زیادی است، این موضوع باعث نگرانی بخش عمده ای از مستاجران در فصل جا به جایی ها شده است. چندی پیش دولت از پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران اطلاع داد اما تا به امروز هیچ رقمی برای این تسهیلات اعلام نشده است.

البته شنیده ها حاکی از آن است که امروز جلسه ای بین بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی برای آنالیز نهایی این تسهیلات برگزار خواهد شد.

در همین رابطه محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی خبرنگاران، با بیان اینکه ماموریت معین سقف تسهیلات ودیعه مسکن مستاجران بر عهده وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی قرار داده شده است، گفت: هنوز به جمع بندی کامل در ارتباط با تسهیلات ودیعه مسکن نرسیده ایم و منتظر هستیم که بانک مرکزی منابع اقتصادی لازم در این ارتباط را به ما اعلام کند.

او ادامه داد: باید معین گردد که بانک مرکزی چه میزان برای تسهیلات وام ودیعه مسکن قرار است تخصیص دهد و بر اساس آن وزارت راه و شهرسازی بین جامعه هدف توزیع کند.

محمود زاده شرح داد: هنوز هیچ عدد و یا مبلغی معین نشده و ما تا انتها هفته به جمع بندی نهایی در این بخش خواهیم رسید.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تخصیص تسهیلات به متقاضیان دارای پروژه های مختلفی است اما ما تمام کوشش خود را به کار خواهیم گرفت تا بتوانیم این تسهیلات را هرچه سریعتر به مستاجران پرداخت کنیم.

محمود زاده اظهار کرد: در چند هفته گذشته همکاری بین دولت و مجلس برای تهیه بسته جامع مسکن جهت کاهش التهاب بازار اجاره بسیار خوب بوده است و ما امیدواریم تا انتها هفته بتوانیم هرچه سریع تر ساز و کار پرداخت تسهیلات را ساماندهی کنیم.

لازم به ذکر است، از ماه گذشته همزمان با افزایش نوسانات در بازارهای مختلف از جمله طلا، ارز و سکه، بازار مسکن هم دچار نوسان شد و این موضوع باعث شد که بازار اجاره دچار التهاب شدیدی گردد، در همان زمان دولت اقدام به ارائه بسته جامع برای کنترل این بازار کرد که یکی از مصوبات این بسته تمدید قراردادهای اجاره تا سه ماه بعد از اعلام شرایط سفید ناشی از ویروس کرونا توسط وزارت بهداشت بود و همچنین معین سقف قیمتی برای بازار اجاره تا سقف 25 درصد در تهران یکی دیگر از مصوبات این حوزه بود. همچنین تخصیص تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران از دیگر مصوبات بوده است.

این تسهیلات برای واحدهای زیر 75 متر در تهران و 90 متر در شهرستان ها پرداخت می گردد و مستاجران جهت دریافت این تسهیلات باید کد رهگیری دریافت نمایند.

تا به امروز اعداد و ارقام مختلفی برای تسهیلات ودیعه مسکن مطرح شده که یکی از آنها توسط نایب رئیس مجلس اعلام شد؛ نیکزاد رقم این تسهیلات را 100 میلیون تومان عنوان نمود و گفت: تا مهرماه این رقم نهایی می گردد.

همچنین روز گذشته یکی از از رسانه ها نرخ تسهیلات را از 10 میلیون تا 70 میلیون تومان اظهار داشت که براساس درآمد متقاضیان پرداخت می گردد.

لازم به ذکر است، چندی پیش محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به خبرنگاران اظهار داشت دریافت این تسهیلات توسط متقاضیان باعث افزایش 50 درصدی قدرت انتخاب مستاجران می گردد و آنها تنها اقساط سود این تسهیلات را پرداخت می نمایند و همچنین نرخ سود این تسهیلات 18 درصد است و مبلغ به حساب مالکان واریز می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 377

به "جمع بندی نهایی تسهیلات ودیعه مسکن تا خاتمه هفته؛ مستاجران نگران نباشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع بندی نهایی تسهیلات ودیعه مسکن تا خاتمه هفته؛ مستاجران نگران نباشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید