دکوراسیون کلبه جنگلی فروزان در تهران!

به گزارش تور سریلانکا، وب سایت چیدانه - صدف حقیقت: حس و حالی که در خانه های قدیمی و ویلایی وجود دارد، در کمتر آپارتمان امروزی دیده می گردد. حضور طبیعت در خانه و منظره کوه و جنگل ارتباط مستقیمی با روحیه انسان دارد و زندگی را جاری تر و زیباتر جلوه می نماید. همواره ساختمان های بلند و مدرن نباید هوش و حواس شما را ببرند، گاهی همین خانه های زیبای قدیمی می توانند زمان را به عقب برگردانند و یادآور روز های خوش کودکی باشند. در این مطلب می خواهیم دکوراسیون خانه ییلاقی فروزان فرهادى در شمال شهر تهران را معرفی کنیم که فضایی دوست داشتنی به سبک کلبه های جنگلی دارد. این مطلب را از دست ندهید.

دکوراسیون کلبه جنگلی فروزان در تهران!

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت چینی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

خانه فروزان در یک نگاه

تعداد افراد ساکن:

1 نفر

تحصیلات:

کارشناسى مهندسى معمارى و کارشناس ارشد معمارى

موقعیت شهر:

تهران/

محله:

زعفرانیه

متراژ فضا:

90 متر مربع فضای داخلی و 90 متر مربع بالکن

45 سال ساخت

طبقه دوم

ملک اجاره ای

تعداد اتاق خواب:

دو خوابه

تعداد سرویس بهداشتی:

یک عدد مشترک

سبک دکوراسیون:

پست مدرن و بوهمى استایل

مدت زمان طراحی داخلی و تکمیل خانه:

6 سال

دکوراسیون خانه ییلاقی از کجا آغاز شد؟

دکوراسیون خانه خود را در چند کلمه توصیف کنید.

مهمترین خصیصه خانه من این است که یک بالکن بسیار عظیم رو به رو کاخ سعد آباد دارد. گاهی اوقات فراموش مى کنم در تهران هستم و این خانه برایم مثل یک کلبه جنگلى مى ماند.

دلیل انتخاب این خانه برای شما چیست؟ چه مدت برای پیدا کردنش زمان سپری شد؟

اولین دلیلی که من این خانه را اجاره کردم، جنگل روبرو و منظره درخت های کاخ سعدآباد است و می دانم که هرگز ساخت و سازی در مقابل آن انجام نمی گردد. منظره این خانه برایم بسیار جذاب است. بهار، پاییز و زمستان هر کدام به یک شکل نمود پیدا می نمایند. منظره کوه ها به عنوان نمادی از شهر تهران و جنگل باعث شد این خانه را انتخاب کنم. من از دیدن مناظر طبیعی لذت می برم و این یک حس دوست داشتنی برای من است.

زمان زیادی را برای پیدا کردن خانه ای در این خیابان سپری کردم. در خیابانی که من زندگى مى کنم، خانه خالى به ندرت پیدا می گردد. من هم چند سال این کوچه را گشتم تا خانه ای که مى خواستم را پیدا کردم.

اطلاعاتی در رابطه با گذشته خانه خود دارید؟

کسى که صاحب این خانه بوده و همچنان صاحبخانه من هم هست، در ایران زندگی نمی نماید. در گذشته این زمین و زمین کناری آن برای او و برادرش به صورت خانه ویلایی ساخته شده که حتی بعد از گذشت 45 سال همچنان ساختمان کاملا سالمی دارد، چون شخصى ساز بوده است.

دکوراسیون خانه ییلاقی به شکل کلبه جنگلی

داستان دکوراسیون خانه خود را تعریف کنید.

روزی که به این خانه آمدم، همه چیز مانند کلبه بود. دیوار های سنگی و کفپوش چوبی و ویوی رو به جنگل و کوه. من سعی کردم آنچه در دکوراسیون استفاده می کنم در راستای حال و هوای همین خانه باشد. با اینکه در طراحی دست سازه های خودم سبک مینیمال را انتخاب می کنم، خانه ای که سبک بوهمی داشته باشد را دوست دارم و سعی می کنم چیدمانی را در نظر بگیرم که هر فردی به خانه وارد می گردد، فضا در ذهنش ماندگار گردد. سعی کردم وسایل چوبی را هماهنگ با کفپوش و فضای خانه استفاده کنم.

من کلا عاشق گل و گیاه و طبیعت هستم، از متریال و وسایل طبیعى، کف چوبى و دیوار سنگى لذت مى برم و برایم جذاب هستند. زمانی که وسیله ای را خودم بسازم و در خانه قرار دهم، از آن لذت مى برم. به نظرم تعیین است خانه ای که کم کم هویت گرفته و صمیمى شده، وسایلش دست ساز هستند. با وجود آنکه دکوراسیون خانه من بسیار ساده است، دوستانم که به خانه می آیند چند روزی پیش من می مانند. به نظرم خود خانه هم انرژى بسیار خوبی دارد.

چرا این رنگ و سبک را برای چیدمان انتخاب نموده اید؟

من مدت 6 سال است که در این خانه ساکن هستم و تغییرات دکوراسیون به مرور در آن اجرا شده است. رنگ هاى غالب براى هر بخش از خانه متفاوت است. مثلا در قسمتى رنگ هاى گرم تر و در قسمت دیگر رنگ هاى سردتر استفاده شده تا بتوانم در خانه کوچکم دو حس مختلف را تجربه کنم. البته وجود گیاه که مهمترین عنصر در خانه من است، رنگ سبز را در همه قسمت های خانه منعکس مى کند.

در مطلب رنگ اتاق پذیرایی و نشیمن، 8 پیشنهاد وسوسه انگیز! آمده یکی از مهم ترین انتخاب ها در خانه، رنگ در دکوراسیون نشیمن است. طبیعتا یک رنگ مناسب می تواند در انتقال حس و حال متفاوتی به شما یاری کند. این بدان معناست که یک انتخاب یک رنگ درست حتی می تواند در انتقال حس مثبت یا منفی نیز کارساز باشد. علاوه بر این انتخاب رنگ در دکوراسیون منزل می تواند تا حدودی نیز بازتاب دهنده روحیات شما نیز به حساب رود.

آیا برای دکوراسیون خانه فرایند خاصی را پیش گرفته اید؟

من کارشناسی ارشد دومم را در ایتالیا گذرانده ام. هاستلی که من اجاره نموده بودم و در آن زندگی می کردم، حس و حال دوست داشتنی داشت و سعی داشتم احساس مشابه با آن را در این خانه به وجود آوردم.

در خصوص هزینه ها باید بگویم از آنجایی که بسیاری از وسایل را خودم ساخته ام، این هزینه حداقل بوده است. برای مثال از یک پارچه فروشی توانستم به عنوان خرده پارچه کوبلنی را پیدا کنم که در حال حاضر به عنوان تابلوی قاب شده در بالای شومینه وجود دارد که در کل 120 هزار تومان هزینه برداشت.

برای من بسیار مهم بود که وسایل خانه قیمت پایینی داشته باشد یا اصلا قیمتی نداشته باشد. زمانی که پروانه ها به تهران حمله نموده بودند، در محل زندگی من هم تعداد زیادی از آن ها دیده می شد. گنجشک هایی که پروانه ها را می خوردند، بال های آن ها را در بالکن خانه رها می کردند. من این بال ها را جمع آوری کردم و توسط آن ها تابلویی ساختم که بافتی از بال های پروانه دارد و هزینه ای برایم نداشت.

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون خانه ییلاقی

به نظر خودتان کدام ویژگی منزل شما حس خانه بودن به شما می دهد؟

مهمترین ویژگی خانه من گیاهان آپارتمانی به عنوان موجودات زنده ای هستند که آن ها را آبیاری می کنم. به طور کلی من در دکوراسیون داخلی از چوب استفاده بیشتری داشته ام، چون حس زنده بودن بیشتری برایم دارد و متریالی زنده است. هرچند در دست سازه های خودم از آهن استفاده می کنم و از آن بسیار راضی هستم. من به گیاهان اهمیت زیادی می دهم.

داشتن چه فضا یا وسیله ای در خانه تان اهمیت زیادی داشت؟

برای من مهم بود که تا کوچکترین تابلوی خانه را هم خودم بسازم.

اولین مسئله ای که در زمان خرید تابلو برای پذیرایی باید مدنظر داشته باشید سبک دکوراسیونی پذیرایی تان است. شما باید با توجه به سبک دکوراسیونی فضا به دنبال تابلو هایی متناسب با آن بروید. برای مثال اگر دکوراسیون پذیرایی شما لوکس است شما نمی توانید برای تابلو به دنبال نمونه های مدرن و یا مینیمال بروید چراکه هیچگونه تناسبی که در فضا ایجاد نمی گردد هیچ، هیچ کدام از اجزای دکوراسیونی تان نیز نمی تواند خود را نشان دهد.

معمولا برای خرید وسایل چه فروشگاه، بازار یا محلی را انتخاب می کنید؟

بسیاری از وسایل و حدود 90 درصد آن ها را خودم ساخته ام و این طراحی داخلی به صورت تدریجی به وجود آمده است و به همین دلیل تکمیل شدن دکوراسیون خانه ییلاقی 6 سال زمان برد، چون من در کنار کارهایم وسایل لازم را هم برای خودم می ساختم.

بسیاری از وسایل خریداری شده خانه را از آدینه بازار پاساژ پروانه و با قیمت های بسیار پایین و کمتر از 100 هزار تومان خریداری نموده ام.

وسیله یا فضای مورد علاقه تان در خانه چیست؟

فضای مورد علاقه ام بالکن است که از آن بسیار لذت می برم. زمستان کرسی پهن می کنم و در تابستان هم استخر آبی راه می اندازم. من گل و گیاهانم را بسیار دوست دارم. این گیاهان حال و هوای من را خوب می نماید.

دست سازه های فروزان در دکوراسیون خانه ییلاقی او

آخرین وسیله ای که برای خانه خریده اید، چیست؟

آخرین وسیله خانه که خودم آن را درست نموده ام، تابلوی مداد رنگی زمان کودکی ام است که برایم بسیار عزیز بود.

اگر قرار باشد، وسیله یا چیدمانی را در خانه تغییر دهید، چه چیزی را انتخاب می کنید؟

آنچه دوست دارم تغییر بدهم، ولی به دلیل بودجه اش این کار را نمی کنم، بالکن است. دوست داشتم بالکن را به صورت پاسیو در می آوردم و آن را به ناهارخوری تبدیل می کردم که با دوستانم در آن فضا جمع می شدیم. کل پنجره های رو به منظره کاخ را هم ارسی می کردم که با محیط همخوان گردد.

با تجربه هایی که به دست آورده اید، توصیه شما به مخاطبان چیست؟

اگر فضا و دکوراسیون خانه به صورتی باشد که دوست دارید، تاثیر بسیار زیادی در حس و حال شما می گذارد.

منبع: برترین ها
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 352

به "دکوراسیون کلبه جنگلی فروزان در تهران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون کلبه جنگلی فروزان در تهران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید