روحانی: آمریکا با ایجاد مانع در جهت تامین دارو و غذا نمی تواند مقاومت ایران را بشکند

به گزارش تور سریلانکا، رئیس جمهور تلاش های آمریکا برای ایجاد موانع و مسائل جدی در نقل و انتقال ارزی برای تامین دارو و غذا را ظالمانه، تروریستی و غیرانسانی خواند و تاکید کرد: آمریکایی ها با این نوع اقدامات ضدانسانی و حقوق بشری نمی توانند مقاومت ملت ایران را بشکنند.

روحانی: آمریکا با ایجاد مانع در جهت تامین دارو و غذا نمی تواند مقاومت ایران را بشکند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ جمال سیدی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی رئیس جمهور امروز جمعه در پی گزارش رئیس کل بانک مرکزی از فرایند تأمین ارز کالا های اساسی و دارو در چارچوب برنامه تدوینی دولت و تلاش های ضد ایرانی دولت آمریکا، در مصاحبه با عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی گفت: رئیس جمهور تلاش های آمریکا برای ایجاد موانع و مسائل جدی در نقل و انتقال ارزی برای تامین دارو و غذا را ظالمانه، تروریستی و غیرانسانی خواند و تاکید کرد که آمریکایی ها تا به امروز هرکاری علیه ملت بزرگ ایران می توانستند انجام داده اند و با این نوع اقدامات ضدانسانی و حقوق بشری نمی توانند مقاومت ملت ایران را بشکنند.

وی ضمن قدردانی از تلاش های بانک مرکزی و بانک های فعال در تأمین نیاز های اساسی مردم اظهارداشت: اقدامات دولت آمریکا در چارچوب تلاش های تبلیغاتی ـ سیاسی با اهداف داخلی خودشان است.

رئیس جمهور، این حرکت ها و رفتار های بی انتها آمریکا را در تداوم خطای راهبردی ترامپ در خروج از برجام دانست و گفت: دولت آمریکا در چارچوب تحلیلی غلط بر این باور بود که این تحریم ها مقاومت ایران را در هم می شکند و ما را دچار مشکل می کند، اما گذشت زمان نشان داد که این تحلیل به شدت با واقعیت فاصله دارد و ناکارامد بوده است.

روحانی با اشاره به اینکه آمریکا هر بار با تکرار خطا های راهبردی با شکست روبرو می شود که نمونه تازه آن، تلاش برای فعال کردن مکانیزم ماشه بود، گفت: همه کشور ها می بینند این اقدامات آمریکا کاملا خلاف قانون و مقررات بین المللی است و در شرایط کرونا نیز این اقدامات واشنگتن، کاملا ضدبشری است و مدعیان حقوق بشر در عرصه جهانی باید آن را محکوم کنند.

رئیس کل بانک مرکزی نیز در این مصاحبه شرح داد: تحریم های جدید آمریکا معافیت های قبلی دارو و کالا های اساسی را لغو نکرده و بانک هایی که در این مرحله مشمول تحریم ثانویه شده اند همچنان از سوییفت استفاده کرده و به کار تأمین مالی کالا های اساسی ادامه خواهند داد.

همتی گفت: دولت آمریکا به بهانه های مختلف، موانع و مسائل جدی در نقل و انتقال ارزی برای تامین دارو و غذا ایجاد می کنند، ولی با تلاش بانک مرکزی، بانک ها و تجار محترم، با استفاده از روش های خاص نگذاشتیم کمبودی از این لحاظ ایجاد شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 603

به "روحانی: آمریکا با ایجاد مانع در جهت تامین دارو و غذا نمی تواند مقاومت ایران را بشکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: آمریکا با ایجاد مانع در جهت تامین دارو و غذا نمی تواند مقاومت ایران را بشکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید