سخنگوی وزارت خارجه: شعار نخست آمریکا در فلاکت مردم این کشور محقق شد

به گزارش تور سریلانکا، تریلیون ها دلاری که خرج دخالت در خاورمیانه شد می توانست خرج مردم آمریکا گردد تا شاهد گریه کادر درمانی، کیسه زباله پوشی آنان و ضجه بیماران کرونایی نباشند.

سخنگوی وزارت خارجه: شعار نخست آمریکا در فلاکت مردم این کشور محقق شد

به گزارش خبرنگاران، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه با تاکید بر این که شعار نخست آمریکا فقط در فلاکت مردم این کشور محقق شد گفت: تریلیون ها دلاری که خرج دخالت در خاورمیانه شد می توانست خرج مردم آمریکا گردد تا شاهد گریه کادر درمانی، کیسه زباله پوشی آنان و ضجه بیماران کرونایی نباشند.

موسوی در واکنش به اظهارات مداخله جویانه و تنفرآمیز وزیر و سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره مقابله ایران با ویروس کرونا این اظهارات عوامفریبانه را نشانه ای از ماهیت نفرت پراکن رژیم آمریکا دانست.

وی دولت آمریکا را بدلیل تهدید آگاهانه برای در خطر قرار دادن سلامت مردم ایران به وسیله تروریسم مالی و پزشکی و ارتکاب جنایت علیه بشریت و نیز عملکرد بسیار ضعیف در مقابله با ویروس کرونا در داخل آمریکا، فاقد هر گونه وجاهت برای اظهار نظر پیرامون اقدامات ایران برای مقابله با ویروس کرونا بیان کرد.

سخنگوی وزارت امورخارجه یادآور شد: در حالی که آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را به خود اختصاص داده و شعار نخست آمریکا فقط در این فلاکت محقق شده و مردم آمریکا در شرایط بسیار وحشتناک و بغرنجی بسر می برند، مقامات وزارت امورخارجه آن کشور به ابراز نظر پیرامون اقدامات ایران برای مقابله با این ویروس آن هم براساس اطلاعات نادرست افراد شیاد و لابی های ضد ایرانی می پردازند.

در سال های اخیر دولت آمریکا به اذعان خود حداقل 9 تریلیون دلار برای دخالت در امور داخلی کشورهای خاورمیانه و ایجاد ناامنی و بی ثباتی در آن هزینه نموده است. از هزینه برای ایجاد و تقویت گروه های تروریستی مانند داعش تا معامله ننگین قرن که مرده متولد شد، از این مقدار هزینه سرسام آور فقط 2 تریلیون دلار آن در 3 سال اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ بوده است.

وی اضافه نمود: به راستی اگر این هزینه های فوق سنگین برای ده ها میلیون قشر فقیر، آسیب پذیر و کارتن خواب خود آمریکا- نه سایر مناطق دنیا - بکار می رفت در این ایام مصیبت بار و کرونا زده در آمریکا شاهد گریه پرستاران آمریکایی از کمبود امکانات درمان، کیسه زباله پوشی کادر درمان و ضجه بیماران در آن کشور مدعی رونق و رفاه و حقوق بشر بوده ایم؟

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: این گونه اظهارنظرهای سخیف نمی تواند ضعف عملکرد دولت ترامپ در مورد مقابله با کرونا، شرایط بد مالی و بازار سهام در آن کشور و فشار داخلی در ماه های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و یا بحران آفرینی در خارج آمریکا را از دید افکارعمومی پنهان کند.

وی تاکید نمود: تمامی ارکان جمهوری اسلامی ایران با همراهی و همکاری مردم ایران برغم تحریم های یکجانبه، ظالمانه و غیرقانونی آمریکا به مقابله با کرونا خواهند پرداخت و از این آزمون سخت نیز با سربلندی و افتخار بیرون خواهند آمد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 245

به "سخنگوی وزارت خارجه: شعار نخست آمریکا در فلاکت مردم این کشور محقق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی وزارت خارجه: شعار نخست آمریکا در فلاکت مردم این کشور محقق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید