نبی: حضور وزیر ورزش و سابقه 10 سال مدیریت کاندیداها از اساسنامه حذف شد، کارها دقیقه 90 انجام شد

به گزارش تور سریلانکا، دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به نامه اخیر فیفا، اصلاحیه اساسنامه فدراسیون انجام خواهد شد و تا یکی دو ساعت دیگر ارسال می شود.

نبی: حضور وزیر ورزش و سابقه 10 سال مدیریت کاندیداها از اساسنامه حذف شد، کارها دقیقه 90 انجام شد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در برنامه ورزش و مردم درخصوص آخرین شرایط اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: به تاریخچه زیاد ورود نمی کنم، اما از شهریور سال گذشته گروهی که روی اساسنامه کار می کردند، روی چند مورد آن نظر داشتند. با توجه به اینکه از 10 فروردین مسئولیت گرفتم، در کمتر از دو ماه با گروه تدوین مقررات توانستیم با نظر اعضای مجمع، پیشنهادات را وارد کردیم و نظرات هیئت رئیسه را نیز گرفتیم و برای فیفا ارسال شد.

وی تاکید کرد: این مواردی که در شهریور سال پیش مطرح شد، یک بخش به ساختار فدراسیون بود، بخش دیگر به ارکان حسابرسی و انتخاباتی بود و بخش دیگر به اعضای مجمع اختصاص داشت. اصلاحیه ای که برای فیفا ارسال کرده بودیم، این موارد لحاظ شده بود. با توجه به نامه اخیر فیفا، اصلاحیه انجام خواهد شد و تا یکی دو ساعت دیگر ارسال می گردد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در واکنش به درخواست فیفا برای حذف وزیر ورزش و جوانان از اعضای مجمع، گفت: ما موارد ذکر شده فیفا را رعایت کردیم و در این بخش مسئله ای نخواهیم داشت. در ماهیت اساسانامه نیز طبق چارچوب قوانین کشورمان عمل کردیم. در این بخش، مقر فیفا در سوئیس بوده و طبق قوانین آنجا به تصویب رسیده است. مقر کنفدراسیون آسیا نیز در مالزی است. بنابراین، در بخش ماهیت، طبق قوانین کشور عمل کردیم. موارد دیگر نیز قطعا حل و فصل خواهد شد. این کار (اصلاح اساسنامه)، سنگین، پرفشار و حاشیه های زیادی داشته و کرونا نیز بوده است. رسانه ها نیز مطالب متنوعی را منتشر کرده اند. در شهریور ماه سال گذشته نیز، تهدیدهایی اجرا شده بود.

نبی در پاسخ به این سؤال که در اصلاحیه فیفا اعلام شده که کمیته انضباطی و اخلاق باید در مجمع رای گیری گردد و همچنین سابقه 10 سال مدیریتی برای انتخاب شوندگان نیز برداشته شده است، گفت: بله، نفرات این دو کمیته با رأی گیری انتخاب می شوند، حتی کمیته حسابرسی. نفرات انتخاب شده برای رأی دادن نیز چنین شرایطی دارند. ما در بخش اساسنامه و کسانی که می خواهند کاندید شوند، انعطاف به خرج دادیم. ما طبق قانون رفتار کردیم و در تاریخ فدراسیون فوتبال این اتفاق بی سابقه یا کم سابقه بوده است.

وی شرح داد: اعضای مجمع، پیشنهادات خود را فرستادند که بیشتر نظرات از خود اعضا بود. فیفا نظر مشورتی می دهد و اساسنامه را مصوب نمی کنند. بعد از اینکه نظرات فیفا ارسال شد، آن را به مجمع آوردیم تا نقطه نظرات شان را بدانیم. کار بسیار خوبی صورت گرفت تا این کار ختم به خیر گردد. از کسانی که در هیئت ها، باشگاه ها و مجموعه ها مسئولیت دارند و دلسوز هستند، می خواهم که از این جهت عبور کنیم و به آنچه که شایسته فدراسیون است، برسیم. نمی خواهیم بگوییم این کار ما بود، بلکه برای همه است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا بحث تعلیق فدراسیون منتفی است، گفت: بله، منتفی است و باید حاشیه ها را دور کنیم.

نبی در واکنش به اینکه همه کارها دقیقه نود انجام می گردد، گفت: بله، دقیقا!

وی که با برنامه ورزش و مردم گفت وگو می کرد، در خصوص برنامه بازی های لیگ قهرمانان آسیا گفت: دوستان ما در بخش صدور مجوز حرفه ای و سازمان لیگ ویدیو کنفرانسی با AFC داشتند. نظر کنفدراسیون، برگزاری بازی های غرب به صورت متمرکز است، اما ما به همراه 4 تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا پیشنهاد خود را داده بودیم. تاریخی که برای لیگ قهرمانان آسیا در نظر گرفته شده، باید در کمیته اجرایی تصویب گردد. ارزیابی اجرا شده این است که در غرب مسئله ای وجود ندارد، اما در شرق آسیا باید به جمع بندی برسند. امیدواریم هفته جاری کنفدراسیون برنامه مسابقات را اعلام کند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال ادامه داد: سازمان لیگ بر اساس برنامه، نقطه نظرات ستاد مبارزه با کرونا و همچنین پروتکل های فیفا و کشورمان، برنامه مسابقات داخل کشور را گفت. در این بخش، از دوستان در باشگاه ها می خواهیم که همکاری کنند.

نبی با اشاره به زمان آغاز مسابقات لیگ برتر گفت: ما هفته اول تیرماه را پیشنهاد کردیم تا باشگاه ها زمان بیشتری داشته باشند. این مسئله به هیئت رئیسه سازمان لیگ بازمی گردد، اما پیشنهاد ما هفته اول تیرماه بود. فیفا، دو هفته پیش پروتکل بهداشتی را در چند صفحه منتشر کرد و این موضوع می طلبد که در بخش برگزاری مسابقات لیگ، همکاری داشته باشیم.

وی در پایان اظهار داشت: اخذ میزبانی ما در لیگ قهرمانان آسیا به شرایط سفید کشور برای برگزاری لیگ برمی گردد تا خدای ناکرده در کشور ثالث میزبان نباشیم و باید این امتیاز (میزبانی) را در اختیار داشته باشیم. تمرینات تیم ها طبق پروتکل بهداشتی فیفا و کشور آغاز شده و برگزاری بازی ها نیز لازم الاجرا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 395

به "نبی: حضور وزیر ورزش و سابقه 10 سال مدیریت کاندیداها از اساسنامه حذف شد، کارها دقیقه 90 انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبی: حضور وزیر ورزش و سابقه 10 سال مدیریت کاندیداها از اساسنامه حذف شد، کارها دقیقه 90 انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید