انتها نسخه پیچی کاغذی از فردا

به گزارش تور سریلانکا، نسخه های کاغذی پزشکان از فردا 28 آذر پذیرش و پرداخت نمی گردد.

انتها نسخه پیچی کاغذی از فردا

به گزارش خبرنگاران از ساری، دکتر محمدرضا میرزایی مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: نسخه های غیر الکترونیکی پزشکان استان از 28 آذر پذیرش و پرداخت نخواهد شد.

او اضافه کرد: در حال حاضر 63 درصد از نسخه های پزشکان استان به صورت تمام الکترونیک صادر می شود

مدیرکل بیمه سلامت مازندران ادامه داد: برای ارایه خدمات به صورت الکترونیکی از اول اردیبهشت ماه تا انتها تیرماه امسال به تدریج کاهش کاربرد دفترچه بیمه سلامت در استان اجرایی شد و نسخه های کاغذی نیز از فردا 28 آذر ماه پذیرش نخواهد شد تا دغدغه ای بابت پیاده سازی مطلوب نسخه نویسی الکترونیک در استان نداشته باشیم.

دکتر میرزایی گفت: اسناد بستری به صورت کاغذی از سال 1398 دریافت نمی شود و فقط به صورت الکترونیکی و با کدملی احراز می شود.

او اضافه کرد: براساس قانون بودجه 1400 از ابتدای دی ماه امسال تمامی پزشکان مکلف شده اند که نسخه های تولیدی به صورت الکترونیکی باشد و نسخه های کاغذی پذیرش نمی شود.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران یکی از نکات خاص طرح نسخه نویسی الکترونیک را ویزیت بیمه شدگان به وسیله پزشکان غیر طرف قرارداد دانست و ادامه داد: این اداره کل کوشش دارد با از اول دیماه، نسخ این گروه از پزشکان نیز به شکل الکترونیک کامل تجویز شود.

او گفت: ما تمام کوشش خود را برای تحقق زودتر فرایند نسخه نویسی الکترونیک داریم و امیدواریم نظام پزشکی و دانشگاه ها و اصحاب سلامت هم به ما یاری نمایند.

انتهای پیغام / ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1281

به "انتها نسخه پیچی کاغذی از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها نسخه پیچی کاغذی از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید