کرونا دولت جانسون را به گوشه رینگ مجلس انگلیس برد

به گزارش تور سریلانکا، نمایندگان مجلس انگلیس در اولین جلسه از زمان اعلام قرنطینه عمومی در این کشور، به انتقاد شدید از عملکرد دولت درقبال مهار شیوع ویروس کرونا پرداختند.

کرونا دولت جانسون را به گوشه رینگ مجلس انگلیس برد

به گزارش گروه بین الملل تور سریلانکا، اولین جلسه مجلس انگلیس از زمان شروع قرنطینه عمومی این کشور، به صحنه نقدها تند نمایندگان از عمکرد دولت در قبال شیوع ویروس کرونا تبدیل شد.

به نوشته روزنامه گاردین، کر استارمر رهبر جدید حزب کارگر انگلیس جلسه روز چهارشنبه مجلس را با انتقاد از عملکرد دولت در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مراکز نگه داری سالمندان شروع کرد.

دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس که در غیاب بوریس جانسون نخست وزیر مبتلا به ویروس کرونا، مسئول رسیدگی به امور دولت است، اذعان کرد دولت اطلاعات دقیقی از شمار قربانیان ویروس کرونا در مراکز نگه داری سالمندان ندارد.

استارمر همچنین گفت دولت انگلیس در مقایسه با سایر کشورها درخصوص انجام آزمایش های تشخیص کرونا بسیار کند عمل نموده است و در حال حاضر تنها 18 هزار تست در روز انجام می گردد. این در حالی است که دولت موظف است تا هفته آینده این تعداد را به 100 هزار تست افزایش دهد.

راب در پاسخ گفت، در حال حاضر دولت قادر است 40 هزار تست در روز انجام دهد اما تعداد تست های اجرا شده 18 هزار مورد است و دلیل آن را استقبال کم مردم مطرح نمود.

وزیر امور خارجه انگلیس همچنین در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان درخصوص ارتباط دولت این کشور با سازمان جهانی بهداشت گفت، این نهاد بخش مهمی از پاسخ جهانی به ویروس کرونا را مدیریت می نماید و انگلیس در این زمینه دنباله رو آمریکا نخواهد بود.

راب همچنین با انجام تحقیقی مستقل درخصوص کم کاری دولت در مواجهه با ویروس کرونا مخالفت کرد و زمان را برای انجام چنین کاری نامناسب دانست. استارمر نیز گفت در این خصوص با راب هم عقیده است.

امروز (چهارشنبه) اد دیوی رهبر موقت حزب لیبرال دموکرات انگلیس در بیانیه ای انجام تحقیقاتی درباره نحوه عملکرد دولت این کشور در مبارزه علیه شیوع ویروس کرونا را خواهان شد (جزئیات بیشتر).

مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس نیز پس از ایستادن پشت تریبون مجلس از هجمه نمایندگان در امان نماند.

جرمی کوربین رهبر سابق حزب کارگر خطاب به هنکاک گفت: سازمان جهانی بهداشت از ماه ژانویه درخصوص همه گیری کرونا هشدار داده بود. رئیس این سازمان گفته است راه مواجهه با آن تست، تست و تست است. ما این کار را نکردیم. آیا می توانید اطمینان دهید افزایش سریعی در شمار تست ها صورت می گیرد؟

هنکاک در پاسخ گفت دولت پایش را روی پدال گاز گذاشته و به سرعت در حال رسیدن به تعداد آزمایش روزانه است. او تأکید کرد: انگلیس در حال حاضر به نقطه اوج شیوع ویروس کرونا رسیده است.

وزیر بهداشت انگلیس در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان، احتمال دریافت ماسک رایگان از سوی شهروندان را رد کرد و گفت، اولویت دریافت تجهیزات محافظتی با کارکنان خدمات ملی سلامت است. وی اضافه کرد ظرفیت بیمارستان های انگلیس به هیچ عنوان تکمیل نشده اند.

این در حالی است که به گزارش گاردین، بیمارستان تازه تأسیسی که ظرف 9 روز در لندن احداث شده است و ظرفیت 4 هزار بیمار را دارد، به دلیل کمبود پرسنل تنها کمتر از 200 فرد مبتلا به ویروس کرونا را پذیرش نموده است.

به گفته وزارت بهداشت انگلیس تا روز چهارشنبه 18100 نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند که نسبت به روز گذشته 759 مورد افزایش داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 306

به "کرونا دولت جانسون را به گوشه رینگ مجلس انگلیس برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا دولت جانسون را به گوشه رینگ مجلس انگلیس برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید