کنگره آمریکا خروج مشروط نظامی از افغانستان را تصویب کرد

به گزارش تور سریلانکا، کنگره آمریکا با هدف جلوگیری از خروج ناگهانی نظامیان این کشور از افغانستان لایحه ای را تصویب کرد که کاهش بیشتر نیروها از 4500 نفر را به گزارش دهی و هماهنگی با این نهاد مشروط می کند.

کنگره آمریکا خروج مشروط نظامی از افغانستان را تصویب کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، مجلس نمایندگان آمریکا بودجه دفاعی 740 میلیارد دلاری این کشور و لایحه خروج مشروط نظامیان این کشور از افغانستان را با 335 رأی موافق در برابر 78 رأی مخالف تصویب کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

قانونگذاران آمریکایی در این لایحه برای جلوگیری از خروج شتاب زده نظامیان آمریکایی از افغانستان، کاهش بیشتر سطح نیروها از این کشور را به گزارش دهی پنتاگون و سایر نهادها به کنگره و بررسی شرایط افغانستان مشروط کردند.

این در حالی است که شمار نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان از 13 هزار نفر در آغاز سال 2020 به حدود 4500 نفر در ماه گذشته رسید و چندی پیش نیز سرپرست پنتاگون گفته بود که سطح نیروها در افغانستان تا 25 دی ماه 99 به 2500 نفر کاهش خواهد یافت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

لایحه کنگره در بودجه نظامی سال 2021 آمریکا این اجازه را می دهد که درصورت کاهش بیشتر نیروها، کنگره بودجه را متوقف کند مگر اینکه پنتاگون و سایر آژانس های امنیتی در گزارشی جزئیات تاثیر کاهش نیروها بر امنیت ملی آمریکا و سایر مسایل را توضیح دهند.

گفتنی است که ارائه چنین گزارشی پیش از کاهش نیروها به کمتر از 4 هزار نفر و نیز پس از آن، هنگامی که نیروها به کمتر از 2 هزار نفر کاهش یابد، الزامی است.

کنگره آمریکا همچنین تاکید کرد که هرگونه کاهش بیشتر سطح نیروها در افغانستان باید در هماهنگی با متحدان آمریکا و دولت افغانستان صورت گیرد.

آدام اسمیت رئیس کمیته دفاعی سنای آمریکا در این باره گفت: آنچه ما درباره افغانستان انجام می دهیم این است که رئیس جمهور برای خروج دلیل ارائه کند و ممکن است او چنین نکند. از دیدگاه من ما باید از افغانستان خارج شویم، اما این کار را باید مسئولانه باشد؛ این لایحه اجازه خروج غیرمسئولانه را نمی دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 729

به "کنگره آمریکا خروج مشروط نظامی از افغانستان را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره آمریکا خروج مشروط نظامی از افغانستان را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید